Vaiko pinigų mokėjimo tvarka nebus keičiama

Vaiko pinigų mokėjimo tvarka nebus keičiama

Kadenciją baigusios Vyriausybės priimti sprendimai dėl vaiko pinigų ir kitų išmokų peržiūrint biudžetą nebus keičiami, sako kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres, konservatorė Monika Navickienė.

„Vaiko pinigai, tokie, kokie yra suplanuoti, spendimai, tokie, kokie buvo priimti praėjusios Vyriausybės, jie turės savo tęstinumą. Ir nors biudžetas yra grąžintas dabartinei Vyriausybei peržiūrėti, vaiko pinigus tikrai ketiname palikti – tokią išmoką, kokia yra, universaliu principu“, – trečiadienį po susitikimo su prezidentu žurnalistams sakė M. Navickienė.

„Nei mažinti, nei keisti dabar vaiko pinigų principų neketiname“, – sakė ji.

Pasak kandidatės į ministres, bus ieškoma biudžeto galimybių nekeisti ir kitų šiuo metu suplanuotų išmokų.

„Išlaikysime stabilumą, pasitikėjimą sistema“, – žadėjo ji.

Seimas antradienį pradėjo diskusijas dėl 2021 metų valstybės biudžeto ir jo projektą, kurį parengė kadenciją baigianti „valstiečio“ Sauliaus Skvernelio Vyriausybė, atidavė jį vertinti paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės formuojamam Ministrų kabinetui.

Išmokų vaikams įstatymas numato, kad nuo kitų metų sausio vaiko pinigai augtų nuo 60 iki 70 eurų, neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 100 iki 111 eurų.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimu, išmokoms vaikams kitiems metams papildomai reikės 63 mln. eurų.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas yra nusprendęs prie siūlomų pakeitimų grįžti, kai juos peržiūrės ir įvertins naujoji Vyriausybė.

Seimas antradienį pritarė konservatorių atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų