P. Židonio nuotr.

Vagys apsirūpino šventėms

Vagys apsirūpino šventėms

Kūčių vakarą susėdę ypatingos vakarienės kai kurie panevėžiečiai džiaugsis namus papuošę įžūliai iš privačių kiemų pavogtomis žaliaskarėmis.

Panevėžio rajone, senuosiuose Berčiūnuose, šiomis prieššventinėmis dienomis pavogta gražuolė pušaitė.

Kitoje rajono vietoje, Dembavoje, vagys nupjovė pusę sidabrinės eglutės. Tikėtina, kad abu medeliai taps Kalėdų puošmenomis.

Dirbo naktį

Senuosiuose Berčiūnuose pavogtos kalninės pušies savininkas Bronislovas Šapnagis pasakojo medelį puoselėjęs devynerius metus. Ją kartu su kitomis pušimis pasodinęs savo sklype tarp namų ir kelio į Daukniūnus.

„Kad nėra vienos mano pušelės, pamačiau sekmadienį rytą. Labai pikta pasidarė“, – apmaudo neslėpė vyriškis.

Anot jo, nors pušeles sodino visų pirma dėl grožio, tačiau turėjęs ir praktinį tikslą – kad namus kiek užstotų nuo judraus kelio.

„Naktį į sekmadienį lijo, tad nenuostabu, jog nesigirdėjo, kaip kertama pušelė“, – svarsto B. Šapnagis.

Nukirsto medelio liko vos keli sprindžiai kamieno ir kelios liaunos šakelės. Jos, vakar pučiant stiprokam vėjui, plazdeno taip, kad atrodė tarsi gintųsi nuo užpuolikų.

„Kam pasakau apie vagystę, visi ir stebisi, ir piktinasi. Girdėjau linkėjimų, kad vagims rankos nudžiūtų. O man kas belieka – pavasarį teks pirkti naują pušaitę ir sodinti vietoj pavogtosios. Gaila, kad tokių ilgapirščių vis dar atsiranda“, – apgailestavo apvogtas Berčiūnų gyventojas.

B. Šapnagis viliasi, kad vagiui juodas darbas geruoju nesibaigs. Berčiūnietis dėl vagystės kreipėsi į policiją. Pareigūnai jau buvo atvykę apžiūrėti įvykio vietos.

B. Šapnagis sekmadienio rytą negalėjo savo akimis patikėti išvydęs, kad nebėra vienos iš kelių prieš devynerius metus jo sodintų pušaičių. P. Židonio nuotr

Nurankiojo kepuraites

Berčiūnų bendruomenės pirmininkė Jolita Verikienė teigė, kad prieššventinė vagystė Berčiūnuose – nebe pirma.

Prieš praėjusias Kalėdas, kai bendruomenė į Berčiūnų pušyną vedantį kelią buvo išpuošusi savo pagamintomis dekoracijomis, nuo jų ilgapirščiai nurankiojo raudonas kalėdines kepuraites.

„Visų iš eilės kepurių nenutraukė, rinkosi maždaug kas antrą“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė.

Nuriję pernykštį kartėlį, šiemet gyventojai nebestatė kalėdinių puošmenų po atviru dangumi.

Dembaviškiai stebisi, kiek žemai turi pulti žmogus, kad išdrįstų namus puošti vogta eglės viršūne. P. Židonio nuotr

Paliko pusketvirtos eglės

Vagys nesugebėjo praeiti ir pro nebemažą sidabrinę eglę Dembavoje, šalia pėsčiųjų ir dviračių tako, nutiesto palei „Ekrano“ marias.

„Kam pasakau apie vagystę, visi ir stebisi, ir piktinasi. Girdėjau linkėjimų, kad vagims rankos nudžiūtų.“

B. Šapnagis

Dar visai neseniai toje vietoje, prieš žinomo balandžių augintojo Zigmanto Andrijausko namus, augo keturios sidabrinės eglaitės, dabar belikusios trys. Tiksliau – pusketvirtos. Vagys nupjovė pusę eglutės ir išsinešė viršutinę jos dalį.

Netoli vagystės vietos įsikūrusio restorano „Gandralizdis“ darbuotojai pasakojo, kad nupjautos eglaitės šeimininkas buvo atėjęs pasidomėti, gal vaizdo kameros bus užfiksavusios vagį ar vagis. Tačiau žiūrint filmuotą medžiagą ilgapirščių nepastebėta.

Vakar kalbintas Dembavos bendruomenės pirmininkas Valentinas Gylys apie kaime pavogtą sidabrinę eglutę dar nebuvo girdėjęs.

Jis prisiminė, jog ir Dembavoje vagims švenčių nėra. Prieš keletą metų nuo lauke papuoštos vienos dembaviškių šeimos eglutės buvo nurinkti žaisliukai.

 

Komentarai

  • Dembava..nei pirmas nei paskutinis kartas staneviciu darbas iš veteranų 3, ten auga 4 laukiniai suaugę nedirbantys pastoviai iš visur kas paprašo pasidarbuoja šiuo klausimu gaila kad žmones visada tyli nes bijo jų nes jie nėra prognozuojami

  • Nenoriu tik būti paviešinta dėl šios žinutes lai jiem buna smagios šventes

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų