Site icon sekunde.lt

Vadybos paskaitoje – kandidato benefisas

Važiavo į paskaitą – pateko į rinkimų agitaciją. Tokias pretenzijas studentai pažėrė Panevėžio kolegijai, per paskaitas įsileidusiai Seimo narį, siekiantį Panevėžio mero posto, Povilą Urbšį.

Nedrįso išeiti

Švietimo įstaiga ir pats kandidatas tvirtina politikos čia nematantys. Negano to, politikas įtarė jaunimui nepatikęs ne šiaip sau. Esą ištęstinių studijų studentus, darbo metu atvykusius į paskaitą ir vietoje dėstytojų radusius apie pilietiškumą kalbantį Seimo narį, galėjo pakurstyti politiniai oponentai rinkimuose.

Maždaug pusė šimto Panevėžio kolegijos studentų praėjusio antradienio popietę paskaitų metu pusantros valandos praleido kartu su dėstytojais klausydamiesi P. Urbšio. Kai kuriuos toks susitikimas gerokai nustebino.

„Kai atėjome į paskaitą, dėstytoja asistentė informavo, kad paskaita perkeliama į kitą auditoriją, nes pasikalbėti apie rinkimus nori P. Urbšys. Jis pasakojo apie Panevėžio rinkimų peripetijas, ten su studentais dalyvavo ir dėstytojai“, – „Sekundei“ pasakojo vienas iš susitikime buvusių studentų.

Vaikinas sako ir pats kitu metu būtų neprieštaravęs pasiklausyti, ką kalba kandidatas į merus, tačiau politikui skirtas paskaitos laikas jį papiktino.

„To politikavimo nebuvo daug.“

D. Beržinskienė-Juozainienė

„Aš dirbantis žmogus. Specialiai važiavau į paskaitą. Atlekiu – o čia kandidatas kalba! Būčiau žinojęs, būčiau nevažiavęs. Gaila ir pikta dėl sugaišto laiko“, – pasakojo vaikinas.

Vis dėlto jis teigia kaip ir kiti jaunuoliai sąžiningai praleidęs maždaug pusantros valandos su P. Urbšiu.

„Klausė, ar nėra norinčių išeiti. Neišdrįsau atsistoti. Gal buvo ir daugiau tokių neišdrįsusiųjų. Visgi paskaitos laikas“, – sako studentas.

Dėstytojai atsivedė studentus

Renginį kuravusi Panevėžio kolegijos direktoriaus pavaduotoja dr. Daiva Beržinskienė-Juozainienė patvirtino, kad ir pati tuo metu turėjusi paskaitą, kurią skyrė susitikimui su seimūnu. Pasak pavaduotojos, pats politikas pasirinko laiką ir diskusijos temą. Minčių pasiūlyti P. Urbšiui susitikimą atidėti vėlesniam, politiškai ne tokiam jautriam laikui – po rinkimų, kolegijos vadovybei nekilo, nors, pripažįsta dr. D. Beržinskienė-Juozainienė, „buvo galima apie tai ir pagalvoti“.

„Mes to nesusiejome su politiniu kontekstu. Dėstytojai, kurie tuo metu turėjome paskaitas, studentus informavome, kad yra galimybė su P. Urbšiu susitikti. Nematau tame nieko keisto“, – teigė Kolegijos darbuotoja.

Anot jos, į susitikimą su politiku susirinko artipilnė amfiteatrinė auditorija.

„Dabar yra sesijų savaitė. Atvažiavę ištęstinių studijų studentai. Sunku net suskaičiuoti, kiek tų grupių susirinko. Tikrai ne viena. Dalyvavo ir dėstytojai, vieni tuo metu turėjo paskaitas, kiti buvo laisvi“, – pasakojo pavaduotoja.

Ji pamena susitikime mačiusi bent jau tris dėstytojus, atėjusius su savo studentais.

Anot D. Beržinskienės-Juozainienės, vyko įdomi diskusija su Seimo nariu apie pilietiškumo, viešojo sektoriaus valdymo klausimus, jauną žmogų, jo galią daryti įtaką institucijoms.

„To politikavimo nebuvo daug“, – tvirtina pavaduotoja.

Anot jos, P. Urbšys pats prisistatė studentams. Dėstytoja nepamena, kad būtų minimi su šiuo politiku siejamų judėjimo ar visuomeninio rinkimų komiteto pavadinimai.

Tačiau temos apie jo kandidatavimą į Panevėžio merus nepavyko išvengti.

„Iš diskusijos tokia kalba išėjo. Visi, ir studentai, ir dėstytojai, žinome, kas tie kandidatai. Berods, vienas dėstytojas paklausė, kokia P. Urbšio vizija dėl Panevėžio miesto. Ta tema išsirutuliojo savaime. Žmonės galėjo klausti, kas jiems įdomu“, – aiškino dr. D. Beržinskienė-Juozainienė.

Nesuprato, kas netiko

Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas tvirtina, jog tokios atviros paskaitos-diskusijos švietimo įstaigoje nėra reta praktika. Anot vadovo, kolegija niekada neatsisako priimti su jaunimu pageidaujančių susitikti svečių. G. Sargūnas stebisi, kad kiti kandidatai tokio susidomėjimo studentija neparodė.

„Mes neužsiimame politikavimu, neturime tikslo remti kokias nors politines jėgas, bet studentams parodyti, kas vyksta, yra sveika“, – sako G. Sargūnas.

Jo teigimu, susitikimas su P. Urbšiu buvo integruota paskaita apie pilietiškumą ir viešojo sektoriaus problemas. Tokia Seimo nario parodyta iniciatyva kolegijai pasirodė priimtina.

„P. Urbšys, kaip Seimo narys, pas mus būdavo neretas svečias. Džiaugiamės, kai politikai randa laiko mus aplankyti. Stengiamės, kad studentai turėtų galimybę su jais pasišnekėti. Nežinau, kodėl studentas liko nepatenkintas. Netiesiogiai galima su viskuo susieti, bet paskaita-diskusija nebuvo rinkimų agitacija“, – aiškino įstaigos vadovas.

Išgirdęs klausimą, kodėl Kolegija, siekianti paskatinti studentų pilietinį aktyvumą, nesiėmė iniciatyvos organizuoti debatus ir taip visiems kandidatams suteikti vienodą galimybę padiskutuoti su jaunimu apie viešojo sektoriaus problemas, G. Sargūnas pripažino, jog ateityje turbūt vertėtų pritaikyti tokią praktiką.

Sulaukė viešo pasipiktinimo

P. Urbšys motyvuoja nesantis Kolegijoje „proginis“ svečias, o šįkart susitikimo pageidavęs suinteresuotas išjudinti pilietišką jaunimą.

„Kalbėjome, kaip pilietinės galios susijusios su žmogaus galimybėmis kurti savo gyvenimą. Be abejo, palietus tokią temą turi kalbėti apie pilietinį aktyvumą, o tai siejasi su rinkimais“, – sutinka seimūnas.

Studentų pretenzijų dėl iš jų atimto paskaitos laiko sulaukęs P. Urbšys įžvelgė sąmokslo teoriją. Delfi nuotr.

P. Urbšys tikina išvengęs politinės reklamos, mat baigdamas kalbą pabrėžė neagituojantis balsuoti už save, o už tuos, kurie padidins jų galias.

Visgi parlamentaras pripažįsta, jog ne visiems susirinkusiesiems buvo priimtina paskaitų laiką aukoti klausantis politiko kalbų.

Į paskaitą pavėlavę vyras ir moteris atvirai pasipiktino, jog vykę į paskaitą vadybos tema, o ne klausytis Seimo nario.

„Tas vyras pasakė atvažiavęs iš Kupiškio ir dar darbo metu. Atsiprašiau jo. Nežinojau, kad ne visi studentai buvo informuoti apie susitikimą su manimi. Kreipiausi į auditoriją klausdamas, ar yra ir daugiau tokių suklaidintų. Sakiau, kad nedrįsiu jų trukdyti ir gali išeiti, bet išėjo tik tie du“, – pasakojo P. Urbšys.

Įtarė sąmokslą

Studentų pretenzijų dėl iš jų atimto paskaitos laiko sulaukęs kandidatas įžvelgė sąmokslo teoriją. Sužinojęs, kad jo kalbos nepatiko kupiškėnams, seimūnas įtarė savo buvusios padėjėjos ir politinio oponento, mero posto antrai kadencijai siekiančio Ryčio Račkausko klastą.

„Nesinori tikėti, kad tie žmonės iš Kupiškio kelia nepasitenkinimą inspiruojami laikraščio Kupiškyje leidėjos Nomedos Simėnienės, aktyviai dalyvaujančios Ryčio Račkausko veikloje“, – pareiškė P. Urbšys.

Tokius politiko, siekiančio mero posto, išvedžiojimus išgirdusi N. Simėnienė teigė esanti apstulbusi.

„Pirmą kartą girdžiu, kad Seimo narys Povilas Urbšys rinkimų agitacijos laikotarpiu skaito paskaitas apie pilietiškumą Panevėžio kolegijoje. Antra, jei nepatenkinti žmonės prisistatė kupiškėnais, gal jie ir yra kupiškėnai. Nematau jokio ryšio tarp manęs, kaip laikraščio leidėjos, ir P. Urbšio rinkimų kampanijos. Aš nedalyvauju jokio politiko rinkimų kampanijoje. Jei susitinku su žmonėmis, esančiais viename ar kitame komitete, kandidatais į miesto Tarybą, tai yra mano asmeninis reikalas. Beje, susitinku ir su P. Urbšio komitete dalyvaujančiais kai kuriais kandidatais. Nesakysiu su kuriais, nes greičiausiai ir čia P. Urbšys įžvelgtų diversiją“, – pareiškė N. Simėnienė.

Exit mobile version