Vadybos paskaitoje – kandidato benefisas

Vadybos paskaitoje – kandidato benefisas

Važiavo į paskaitą – pateko į rinkimų agitaciją. Tokias pretenzijas studentai pažėrė Panevėžio kolegijai, per paskaitas įsileidusiai Seimo narį, siekiantį Panevėžio mero posto, Povilą Urbšį.

Nedrįso išeiti

Švietimo įstaiga ir pats kandidatas tvirtina politikos čia nematantys. Negano to, politikas įtarė jaunimui nepatikęs ne šiaip sau. Esą ištęstinių studijų studentus, darbo metu atvykusius į paskaitą ir vietoje dėstytojų radusius apie pilietiškumą kalbantį Seimo narį, galėjo pakurstyti politiniai oponentai rinkimuose.

Maždaug pusė šimto Panevėžio kolegijos studentų praėjusio antradienio popietę paskaitų metu pusantros valandos praleido kartu su dėstytojais klausydamiesi P. Urbšio. Kai kuriuos toks susitikimas gerokai nustebino.

„Kai atėjome į paskaitą, dėstytoja asistentė informavo, kad paskaita perkeliama į kitą auditoriją, nes pasikalbėti apie rinkimus nori P. Urbšys. Jis pasakojo apie Panevėžio rinkimų peripetijas, ten su studentais dalyvavo ir dėstytojai“, – „Sekundei“ pasakojo vienas iš susitikime buvusių studentų.

Vaikinas sako ir pats kitu metu būtų neprieštaravęs pasiklausyti, ką kalba kandidatas į merus, tačiau politikui skirtas paskaitos laikas jį papiktino.

„To politikavimo nebuvo daug.“

D. Beržinskienė-Juozainienė

„Aš dirbantis žmogus. Specialiai važiavau į paskaitą. Atlekiu – o čia kandidatas kalba! Būčiau žinojęs, būčiau nevažiavęs. Gaila ir pikta dėl sugaišto laiko“, – pasakojo vaikinas.

Vis dėlto jis teigia kaip ir kiti jaunuoliai sąžiningai praleidęs maždaug pusantros valandos su P. Urbšiu.

„Klausė, ar nėra norinčių išeiti. Neišdrįsau atsistoti. Gal buvo ir daugiau tokių neišdrįsusiųjų. Visgi paskaitos laikas“, – sako studentas.

Dėstytojai atsivedė studentus

Renginį kuravusi Panevėžio kolegijos direktoriaus pavaduotoja dr. Daiva Beržinskienė-Juozainienė patvirtino, kad ir pati tuo metu turėjusi paskaitą, kurią skyrė susitikimui su seimūnu. Pasak pavaduotojos, pats politikas pasirinko laiką ir diskusijos temą. Minčių pasiūlyti P. Urbšiui susitikimą atidėti vėlesniam, politiškai ne tokiam jautriam laikui – po rinkimų, kolegijos vadovybei nekilo, nors, pripažįsta dr. D. Beržinskienė-Juozainienė, „buvo galima apie tai ir pagalvoti“.

„Mes to nesusiejome su politiniu kontekstu. Dėstytojai, kurie tuo metu turėjome paskaitas, studentus informavome, kad yra galimybė su P. Urbšiu susitikti. Nematau tame nieko keisto“, – teigė Kolegijos darbuotoja.

Anot jos, į susitikimą su politiku susirinko artipilnė amfiteatrinė auditorija.

„Dabar yra sesijų savaitė. Atvažiavę ištęstinių studijų studentai. Sunku net suskaičiuoti, kiek tų grupių susirinko. Tikrai ne viena. Dalyvavo ir dėstytojai, vieni tuo metu turėjo paskaitas, kiti buvo laisvi“, – pasakojo pavaduotoja.

Ji pamena susitikime mačiusi bent jau tris dėstytojus, atėjusius su savo studentais.

Anot D. Beržinskienės-Juozainienės, vyko įdomi diskusija su Seimo nariu apie pilietiškumo, viešojo sektoriaus valdymo klausimus, jauną žmogų, jo galią daryti įtaką institucijoms.

„To politikavimo nebuvo daug“, – tvirtina pavaduotoja.

Anot jos, P. Urbšys pats prisistatė studentams. Dėstytoja nepamena, kad būtų minimi su šiuo politiku siejamų judėjimo ar visuomeninio rinkimų komiteto pavadinimai.

Tačiau temos apie jo kandidatavimą į Panevėžio merus nepavyko išvengti.

„Iš diskusijos tokia kalba išėjo. Visi, ir studentai, ir dėstytojai, žinome, kas tie kandidatai. Berods, vienas dėstytojas paklausė, kokia P. Urbšio vizija dėl Panevėžio miesto. Ta tema išsirutuliojo savaime. Žmonės galėjo klausti, kas jiems įdomu“, – aiškino dr. D. Beržinskienė-Juozainienė.

Nesuprato, kas netiko

Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas tvirtina, jog tokios atviros paskaitos-diskusijos švietimo įstaigoje nėra reta praktika. Anot vadovo, kolegija niekada neatsisako priimti su jaunimu pageidaujančių susitikti svečių. G. Sargūnas stebisi, kad kiti kandidatai tokio susidomėjimo studentija neparodė.

„Mes neužsiimame politikavimu, neturime tikslo remti kokias nors politines jėgas, bet studentams parodyti, kas vyksta, yra sveika“, – sako G. Sargūnas.

Jo teigimu, susitikimas su P. Urbšiu buvo integruota paskaita apie pilietiškumą ir viešojo sektoriaus problemas. Tokia Seimo nario parodyta iniciatyva kolegijai pasirodė priimtina.

„P. Urbšys, kaip Seimo narys, pas mus būdavo neretas svečias. Džiaugiamės, kai politikai randa laiko mus aplankyti. Stengiamės, kad studentai turėtų galimybę su jais pasišnekėti. Nežinau, kodėl studentas liko nepatenkintas. Netiesiogiai galima su viskuo susieti, bet paskaita-diskusija nebuvo rinkimų agitacija“, – aiškino įstaigos vadovas.

Išgirdęs klausimą, kodėl Kolegija, siekianti paskatinti studentų pilietinį aktyvumą, nesiėmė iniciatyvos organizuoti debatus ir taip visiems kandidatams suteikti vienodą galimybę padiskutuoti su jaunimu apie viešojo sektoriaus problemas, G. Sargūnas pripažino, jog ateityje turbūt vertėtų pritaikyti tokią praktiką.

Sulaukė viešo pasipiktinimo

P. Urbšys motyvuoja nesantis Kolegijoje „proginis“ svečias, o šįkart susitikimo pageidavęs suinteresuotas išjudinti pilietišką jaunimą.

„Kalbėjome, kaip pilietinės galios susijusios su žmogaus galimybėmis kurti savo gyvenimą. Be abejo, palietus tokią temą turi kalbėti apie pilietinį aktyvumą, o tai siejasi su rinkimais“, – sutinka seimūnas.

Studentų pretenzijų dėl iš jų atimto paskaitos laiko sulaukęs P. Urbšys įžvelgė sąmokslo teoriją. Delfi nuotr.

P. Urbšys tikina išvengęs politinės reklamos, mat baigdamas kalbą pabrėžė neagituojantis balsuoti už save, o už tuos, kurie padidins jų galias.

Visgi parlamentaras pripažįsta, jog ne visiems susirinkusiesiems buvo priimtina paskaitų laiką aukoti klausantis politiko kalbų.

Į paskaitą pavėlavę vyras ir moteris atvirai pasipiktino, jog vykę į paskaitą vadybos tema, o ne klausytis Seimo nario.

„Tas vyras pasakė atvažiavęs iš Kupiškio ir dar darbo metu. Atsiprašiau jo. Nežinojau, kad ne visi studentai buvo informuoti apie susitikimą su manimi. Kreipiausi į auditoriją klausdamas, ar yra ir daugiau tokių suklaidintų. Sakiau, kad nedrįsiu jų trukdyti ir gali išeiti, bet išėjo tik tie du“, – pasakojo P. Urbšys.

Įtarė sąmokslą

Studentų pretenzijų dėl iš jų atimto paskaitos laiko sulaukęs kandidatas įžvelgė sąmokslo teoriją. Sužinojęs, kad jo kalbos nepatiko kupiškėnams, seimūnas įtarė savo buvusios padėjėjos ir politinio oponento, mero posto antrai kadencijai siekiančio Ryčio Račkausko klastą.

„Nesinori tikėti, kad tie žmonės iš Kupiškio kelia nepasitenkinimą inspiruojami laikraščio Kupiškyje leidėjos Nomedos Simėnienės, aktyviai dalyvaujančios Ryčio Račkausko veikloje“, – pareiškė P. Urbšys.

Tokius politiko, siekiančio mero posto, išvedžiojimus išgirdusi N. Simėnienė teigė esanti apstulbusi.

„Pirmą kartą girdžiu, kad Seimo narys Povilas Urbšys rinkimų agitacijos laikotarpiu skaito paskaitas apie pilietiškumą Panevėžio kolegijoje. Antra, jei nepatenkinti žmonės prisistatė kupiškėnais, gal jie ir yra kupiškėnai. Nematau jokio ryšio tarp manęs, kaip laikraščio leidėjos, ir P. Urbšio rinkimų kampanijos. Aš nedalyvauju jokio politiko rinkimų kampanijoje. Jei susitinku su žmonėmis, esančiais viename ar kitame komitete, kandidatais į miesto Tarybą, tai yra mano asmeninis reikalas. Beje, susitinku ir su P. Urbšio komitete dalyvaujančiais kai kuriais kandidatais. Nesakysiu su kuriais, nes greičiausiai ir čia P. Urbšys įžvelgtų diversiją“, – pareiškė N. Simėnienė.

Komentarai

 • Paranoja Urbšiui visur vaidenasi, aplink tik priešai kuriuos reikia sunaikinti, gal jau laikas žmogui pailsėti.

  • Aleliuja?????????????????????????????????????
   ?????????????????????????????????????????????????????????
   ??????????????????????????????????????????????????????

 • nematau nieko blogo, kad kalbas su jaunimu, bet technikumo vadovui netinka neigti, kad tai buvo susitikimas su rinkėjais, visiems tai aišku. Bet geriau kad kalbėtųs ne mokykloje, bet kitur, kad ir savivaldybėje

 • O kas tuos 40 parašų surinko prie P.Urbšį ir apskundė prokurorams ne Nomeda Simėnienė? Nereikia slėptis ir meluot.

 • Kur žiūri VRK??? Paskaitų laikas, yra žinių laikas. O Urbšio pliurpalai yra grynoji politreklama, o ne pilietiškumo ugdymas. Griaudu , kai kolegijos vadovai proteguoja vieną kandidatą ir dar tam panaudoja savo užimamas pareigas. Vyt tokius vadovus iš kolegijos ir kuo greičiU

 • Vieni sąmokslininkai aplink. Kukuotumėm visi tokį merą turėdami

 • Ir su kiek mūsų susitikai jau be Račkausko ? Ir nerausti ?

  • Atsakyti
 • Jei VRK susimylėtų atkreipti dėmesį, tai tokia pat nesąmonė turėjo vykt ir Muzikos mokykloj: pristatomas elektroninis dienynas, o po jo – susitikimas su Seimo nariu urbšiu. Kaip tai vadinasi žmonių pasaulyje: piktnaudžiavimas tarnyba? Paslėpta politinė reklama? Bet kuriuo atveju – nusižengimas

  • Tamo + Urbšys = O NE !

 • ir vėl kalčiausias Urbšys…o kad sesė ant sesės varo…tai nieko, kad kaba plakatai ne vietoje irgi nieko, kad dengia plakatai kitų žmonių tiesioginį darbą informuojančius plakatus irgi nieko…o kaip pasiekti jaunimą, jei jis neina į kitus susirinkimus…ir vėl kaltas Urbšys….baikit juokus…

  • Ką čia parašei? Esmė, kad urbšys naudojasi savo statusu gaišindamas studentų laiką. Tai va dabar ir apsispręskim – gerai čia ar blogai? Aš tų studentų vietoj dar pafilmuočiau ir televizijom nusiųsčiau, kad daugiau žmonių pamatytų, kaip tiesos gynėjas keistai reitingus darosi

   • Kas juokingiausia kad pas Rackauską sulėkė visi tie kurie visus skundzia

    • Atsakyti
 • O tai kur dar vienas meras Kęstutis Lukoševičius, jis ,tipo, nepilietiškas ???? Kam įdomios Urbšio pasakos koks jis geras, kaip sunaikino mieste ir visoje Lietuvoje korupciją . Tik nesako ką gero padarė miestui būdamas seimunu Nelįskite nemuilinti į užpakalį Urbšiui Kolegijos vadovai… ,nes jam rūpi tik šilta kėdė..

  • Matyt, Panevėžys – jų kraujo grupė 😀 😀 😀

   • Mano tai grupė pirma rezus minus.

 • O tai ką duos kupiškėnams studentams vertingo P. Urbšio politikos valanda? Jei jie iš ten, tai ir balsuoja savo gyvenamoje deklaracijos vietoje. Gal tikisi, tiek „suagituos“ ir liks balsuotojais kažkada tam mieste, kur mokėsi?Žinoma, sugaištas studentų laikas vietoj naudingos paskaitos! Paskaitau štai tokią informaciją, kas vyksta mieste ir norisi už galvos susiimti:ar nei M. Račkauskas nesupranta, kad jis to žodžio netgi būnant meru neturėjo ir nuomonės, kai kur visai nenusimanė, ar ir P. Urbšys nesupranta, kad kupiškėnų nuomonė neturi reikšmės balsuojant? Populizmas. Ir už ką balsuoti???

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (16)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų