Panevėžys šiuo metu paskelbęs net septynis konkursus į švietimo įstaigų vadovų vietas. P. ŽIDONIO nuotr.

Vadovams atviros mokyklų durys

Vadovams atviros mokyklų durys

Panevėžys siūlo darbą net septyniems vadovams. Tiek konkursų šiuo metu paskelbta į mokyklų ir vaikų darželių direktorių vietas.

Dauguma jų keičiasi, nes dabartiniams vadovams baigiasi 2018 metais įvesta penkerių metų kadencija.

Konkursų maratonas

Šiemet tokių konkursų Aukštaitijos sostinėje numatyta net penkiolika.

Panevėžio savivaldybė šiuo metu paskelbusi konkursus į lopšelių-darželių „Sigutė“, „Rūta“, K. Ramanausko, „Purienos“ vadovus, taip pat V. Žemkalnio gimnazijos, Dailės mokyklos direktorių vietas.

Ieškoma ir pamainos R. Sargūno sporto gimnazijos direktorei Jūratei Pauliukienei, kuri šiemet persikėlė gyventi į Kauną.

Savivaldybės Švietimo skyriaus stebėsenos ir analizės specialisto Eugenijaus Kuchalskio teigimu, švietimo įstaigų vadovų kadencijų tvarka įsigaliojo 2018-ųjų pradžioje, tad šiemet vyksta paskutiniai konkursai tiems, kuriems iki šiol dar nebuvo priėjusi eilė.

Pasak specialisto, praktika rodo, kad daugiausia konkursuose dalyvaudavo tie patys įstaigų vadovai.

Kai kuriose jų ilgamečiams direktoriams nusprendus nebetęsti karjeros, miesto švietimo strategams buvo kilę problemų ieškant pamainos.

Nuolatinių vadovų netrumpą laiką neturėjo Muzikos mokykla, „Minties“ gimnazija.

E. Kuchalskis svarsto, jog ir dabar paskelbtuose konkursuose dalyvaus ne visų šių įstaigų direktoriai, kai kurie jų planuoja išeiti į pensiją.

Šiemet Savivaldybė planuoja organizuoti net 15 konkursų tapti švietimo įstaigų vadovais. Artimiausi įvyks jau vasaros pradžioje.

Savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėjos Sonatos Vizorienės teigimu, konkursuose į direktorių vietas dažniausiai dalyvauja nuo vieno iki trijų kandidatų.

Kadenciją baigiantis Panevėžio dailės mokyklos ilgametis direktorius Vytautas Tallat-Kelpša sako dar neapsisprendęs, ar dalyvaus konkurse. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Kadenciją baigiantis Panevėžio dailės mokyklos ilgametis direktorius Vytautas Tallat-Kelpša sako dar neapsisprendęs, ar dalyvaus konkurse. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Direktoriai nedaugžodžiauja

Kadenciją baigiantis Panevėžio dailės mokyklos ilgametis direktorius Vytautas Tallat-Kelpša sako dar neapsisprendęs, ar dalyvaus konkurse.

„Pateikti dokumentus turiu laiko iki gegužės 17 dienos“, – neskuba V. Tallat-Kelpša.

Nekalbus ir V. Žemkalnio gimnazijos direktorius Artūras Totilas, motyvuodamas, jog tai jo asmeninis reikalas.

Jeigu būtų nesutikę, sugalvoję nedalyvauti tie patys įstaigų vadovai, būtų kilusi problema, nes dažnu atveju konkurse buvo vienas kandidatas – tas pats direktorius.

A. K. Rimkus

Lopšelio-darželio „Rūta“ direktorė Regina Mikalauskienė neslepia ketinanti varžytis konkurse, vyksiančiame birželio 7-ąją.

Ketvirtadienį jos kompetencija buvo vertinama Nacionalinėje švietimo agentūroje.

Tuščia ir R. Sargūno sporto gimnazijos direktoriaus kėdė. P. ŽIDONIO nuotr.

Tuščia ir R. Sargūno sporto gimnazijos direktoriaus kėdė. P. ŽIDONIO nuotr.

Vadovai liko tie patys

Panevėžio rajonas švietimo strategai kol kas ramūs: jų mokykloms ir darželiams dar negresia likti be valdžios.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Kęstučio Rimkaus teigimu, šiemet neskelbiamas nė vienas konkursas į įstaigos vadovo vietą dėl kadencijos.

„Daug konkursų buvo pernai, užpernai. Jie įvyko, nes tie patys direktoriai ir buvo kandidatai“, – sako vedėjas.

2020 metais Panevėžio rajono savivaldybė skelbė 6 konkursus, 2021 metais – 8.

Vedėjo teigimu, rajono švietimo įstaigų vadovų amžiaus vidurkis arti 50 metų, tad į pensiją nesirengia dar nė vienas.

„Jeigu būtų nesutikę, sugalvoję nedalyvauti tie patys įstaigų vadovai, būtų kilusi problema, nes dažnu atveju konkurse buvo vienas kandidatas – tas pats direktorius. Tik viename konkurse sulaukėme dviejų. Ačiū direktoriams, kad pasiryžo dirbti dar vieną kadenciją“, – sako A. K. Rimkus.

Nekėlė didelių reikalavimų

Keletą pastarųjų mėnesių Panevėžio mieste ne viena švietimo įstaiga ieškojo ir dabar ieško direktorių pavaduotojų ūkio reikalams. Naujausias toks konkursas vyks kitą savaitę A. Lipniūno progimnazijoje.

Neseniai tokio paties specialisto trūko ir Panevėžio gamtos mokyklai. Jos direktorės Vaivos Jankauskienės teigimu, nebuvo sudėtinga surasti darbuotoją – sulaukta net aštuonių kandidatų.

„Gal priklauso ir nuo reikalavimų kandidatams. Jeigu ieškoma būtinai turinčio patirties, kad turėtų visus reikiamus pažymėjimus, gal tokį ir sunku surasti“, – svarsto direktorė.

Gamtos mokykla šį kartą nusprendė pasukti kitu keliu – tokių reikalavimų nekėlė ir paliko pravertas duris jauniems žmonėms. Dabar naują darbuotoją patys moko.

„Norėjome, kad ateitų daugiau kandidatų. Ir tikrai nemažai jų buvo tinkamų“, – sako V. Jankauskienė.

Komentarai

  • Ar konkursai vyksta tam tikra kalendorine data, ar iš karto, kai įstaiga netenka. Kažkaip keista, kad mokyklos neturi direktoriaus apie pusę metų.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų