V. Žemkalnio gimnazijos direktorius aiškinsis etikos sargams

V. Žemkalnio gimnazijos direktorius aiškinsis etikos sargams

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos direktoriaus Artūro Totilo elgesio. Aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei įpareigojimo vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti.

Panevėžio miesto savivaldybės vicemeras Petras Luomanas VTEK pranešė, kad A.Totilas gimnazijoje sprendė klausimus, susijusius su savo paties darbo eiga.

Gimnazijos veiklą 2016–2017 m. visapusiškai įvertinę Savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus specialistai vadovo ne tik nepagyrė, bet netgi suabejojo dėl galbūt padarytos žalos mokyklai.

Skyriaus vedėjo Mindaugo Čipinio teigimu, vien atėjus į V. Žemkalnio gimnaziją stebina plika akimi matomas neūkiškumas.

„Mokykla, ypač senasis jos pastatas, nugyventa, nusidėvėjusi ir iš tikrųjų labai prastos būklės. Manome, kad tai pasekmė pavaduotojo ūkio daliai neūkiškumo ir direktoriaus per mažos ūkio dalies kontrolės“, – „Sekundei“ yra teigęs M. Čipinys.

Dar keisčiau auditoriams pasirodė mokyklos deklaruojamos išvažinėtų degalų sąnaudos. Patikrinus, kur ir kokiais tikslais buvo važinėta 2016–2017 mokslo metais, nustatyta, kad dalis degalų nepagrįstai įtraukta į sąnaudas: skyrėsi nuvažiuotų kilometrų rodmenys kelionės lapuose ir automobilių spidometruose. Kelionės lapuose parodyta, kad automobiliai nuvažiavo 3309 km daugiau negu rodo jų spidometrai. Todėl, anot M. Čipinio, peršasi išvada, kad nuo 2016 m. sausio iki 2017 m. gegužės galėjo būti neteisėtai nurašyta per 400 Eur vertės degalų ir taip padaryta materialinė žala gimnazijai.

Auditoriams įtarimų sukėlė ir mokytojų darbo apmokėjimas. Anot vedėjo, patikrinus pedagogų tarifikacijas, pagal kurias skaičiuojami atlyginimai, nustatyta, kad gimnazijoje 15-ai pedagogų mokami priedai už papildomus darbus, nors nėra pagrįsta, kurgi taip mokytojai triūsė po darbo valandų. Vienas iš pedagogų, gaunančių tokį priedą, yra ir pats direktorius A. Totilas, sau pasiskyręs 1,5 val. per savaitę papildomam darbui. Už tai mokyklos vadovas per mokslo metus papildomai uždirbo apie kelis šimtus eurų. Savivaldybės tikrintojai tokį atlygį traktuoja kaip gautą galbūt neteisėtai. Kadangi darbo sutartį su gimnazijos direktoriumi pasirašęs Panevėžio meras, jis ir turėjo nustatyti priedą už papildomus darbus, o ne pats A. Totilas nuspręsti, kiek sau pasiskirti. Maža to, direktorius pasiskaičiavo sau ir užmokestį už egzaminų vykdymą. Auditoriai daro išvadą, kad be darbdavio žinios pats sau papildomą atlygį pasiskirdavęs A. Totilas galėjo pažeisti viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

Komentarai

  • To ir reikėjo laukti.

  • Totalus „remontas“ būtinas?!

  • Panasu, kad direktorius sulaukė keršto.

  • Liūdna.

  • „Pagrindinis atlyginimo dydžio nustatymo kriterijus turėtų būti darbuotojo kompetencijų ir pastangų, fizinio ir intelektinio darbo sukuriama vertė. Ydinga praktika nustatyti atlyginimus pagal veiklos kiekį, o ne pagal sukuriamą vertę ar pasiekiamą rezultatą“ Tadas Šarapovas ISM Ekonomikos programos direktorius rašo liepos 13 dienos žurnale „Savaitė“.

  • suvalgyti nori. Be reikalo su tarybos nare kariaut pradėjo. Dabar komisija ant komisijos ir straipsniai be galo

    • Galas visada ateina anksciau ar veliau

    • prie ko cia tarybos nare? jis gi pats prisidirbo. niekas jo neverte. Gal mokytojai jau nebegalejo tyleti.

  • Visada yla iš maišo išlenda

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų