V. Zelenskis prašo nedelsiant priimti Ukrainą į ES

V. Zelenskis prašo nedelsiant priimti Ukrainą į ES

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino Europos Sąjungą (ES) nedelsiant priimti jo šalį į bloką.

„Kreipiamės į ES, kad Ukraina galėtų nedelsiant įstoti pagal naują specialią procedūrą, – vaizdo kreipimesi teigė V. Zelenskis. – Mūsų tikslas yra būti kartu su visais europiečiais, ir, svarbiausia, turėti lygias teises. Esu tikras, kad tai sąžininga. Esu tikras, kad tai įmanoma.“

Ukraina yra „viena iš mūsų ir mes norime jų Europos Sąjungoje“, naujienų portalui „Euronews“ anksčiau sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Taip ji teigė po to, kai buvo paskelbta apie naujas sankcijas Rusijai dėl pastarosios įsiveržimo į Ukrainą.

Vis dėlto U. von der Leyen nepatikslino, kad tai galėtų būti spartus priėmimas į Bendriją, kokio prašė Ukrainos prezidentas.

„Yra daugybė sričių, kuriose mes artimai bendradarbiauja ir su laiku jie iš tiesų priklausys mums. Jie yra vieni iš mūsų ir mes jų norime bendrijoje“, – teigė U. von der Leyen.

Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat pabrėžia, kad reikia kuo greičiau suteikti Ukrainai šalies kandidatės į Europos Sąjungą statusą.

„Turime paspartinti Ukrainos tapimą kandidate ir ES nare kuo greičiau. Tai ne laikas ilgiems svarstymams, ne laikas abejonėms, tai yra vienas iš pagrindinių dalykų, į kuriuos turėtume skirti savo dėmesį“, – pirmadienį Rygoje žurnalistams teigė V. Čmilytė–Nielsen.

ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, kad pradedama karinė operacija prieš Ukrainą. Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V. Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“ Ukrainą.

Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes, priešingu atveju, pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių jos dar nepatyrė savo istorijoje“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų