V. Uspaskich: „Nebus pinigų – nebus vaikų. Nebus vaikų – nebus Lietuvos.“

V. Uspaskich: „Nebus pinigų – nebus vaikų. Nebus vaikų – nebus Lietuvos.“

Pažangūs bei išsilavinę europiečiai nenori gimdyti vaikų, kol sutvirtės finansiškai. Pasirinkę karjerą, jie įsisuka į darbo rutiną ir atideda vaikus „neapibrėžtam laikui“. To pasekmė – Europa sensta ir keičiasi jos demografinis veidas.

Todėl jau nuo pat 2016-ų metų Europoje mažėja gimstamumas. Šią visai socialinei apsaugai gresiančią problemą galima ištaisyti tik vienu būdu: skatinant gimstamumą. Vienas iš svarbiausių jaunų šeimų pasirinkimą formuojančių faktorių yra finansinis. Juk jaunos šeimos nori gyventi „čia ir dabar“. Todėl dažnai jos atideda vaikų gimdymą, kol sutvirtės ir atsistos ant kojų. O tada dirba, dirba, dirba ir… užmiršta, kad planavo šeimą. Geriausiu atveju pasigimdo vieną vėlyvą vaiką, o valstybės požiūriu tai trumparegiška ir netgi pavojinga pozicija.

Europa iki šiol žiūrėjo į šią problemą per pirštus. Daugelyje Europos šalių vaiko priežiūros atostogos nesiekia nė vienerių metų. Kai kur mokama tik dalis atlyginimo, kuris buvo uždirbamas iki nėštumo. Dar kai kuriose šalyse nuo tos sumos nuskaičiuojami ir mokesčiai. Dėl nepalankios išmokų politikos gimstamumas ne auga, o atvirkščiai, mažėja, visuomenės sensta, didėja rizika mažoms tautoms išnykti. Ir tai gresia ne tik vis mažėjančiai Lietuvai, bet ir visai Europai.

Darbo partija mane įpareigojo nebeatidėlioti šios problemos ir imtis realių darbų. Todėl pateikiau Europai pasiūlymą, kurio ji negalės atsisakyti. Pateikiau rezoliuciją dėl vaiko priežiūros atostogų ilginimo iki vienerių metų bei siekiu, jog motinystės ar tėvystės atostogų išėję tėvai tuo metu gautų šimtą procentų savo algos. Juk jauni tėvai ir taip susiduria su stipriai išaugančiomis išlaidomis ir pasikeitusia buitimi. Išlaikydami jų pajamas buvusio lygio pridėsime svarų argumentą svarstymuose apie šeimos pagausėjimą. Todėl atsiras realios galimybės nekeisti gyvenimo būdo, kartu dings dalis įtampos, kurią bet kokiu atveju patiria jauni tėvai.

Žinau, kad tokie sprendimai kartais laikomi populistiniais. Kaip tie, kurie kažką duoda „už dyką“. Neapsigaukit. Tai – investicija. Supraskite, jog tai ne „valstybės duoti“, o poros sąžiningai iki nėštumo uždirbti pinigai, kuriuos jie išleis savo vaiko gerovei. Būkime tvirti savo sprendimuose ir žinokime, jog kiekvienas šiandien protingai išleistas euras atneš ne vieną dešimtį eurų rytoj.

Pagarbiai jūsų

Nepriklausomas Europos Parlamento narys

Viktoras Uspaskich

Už pareikštas nuomones atsako tik autorius. Šios nuomonės nebūtinai atitinka oficialią Europos Parlamento poziciją.

 

Komentarai

 • visų pirma , tą straipsnelį parašė mano trečia meilužė , o antra , patys suprantat , kad tiek vaikų pasidaręs , turiu kažkaip verstis , o esu įpratęs viską apmokėt valstybės sąskaita , todėl va ir tas idėjas vartalioju ta napravlenyja .

  • Atsakyti
 • Statistika rodo, kad gimstamumas didžiausias būtent skurdžiausiose šalyse. (Matyt mažas pramogų pasirinkimo spektras, todėl dažniausiai renkamasi lovos reikaliukai 😀 )

 • Nuo kada šis paleistuvis ir patologinis melagis , be to teistas pagal BK už apgaulingą buch. apskaitos vedimą ir susilaukęs teistumo , yra Jums autoritetas , kurio paistalus viešinate ?Netgi tais klausimais , kuriose Vyckos ,,pasiekimai “ tokie iškalbingi . Gal a. skačkauskėlio prisiminimai apie jo alkoholizmą ir asmenybės degradaciją baigėsi , todėl radote naują ,,herojų “ ?

  • Atsakyti
 • Agurkas eik nak…i paskui laiva orku.

  • Atsakyti
  • Galėtų vycka agurkas pasiimti su savimi eidamas na..uj ir savo kišeninę partijūkštę , kitaip sakant ne DP istukus . Beje , teisminiai procesai dėl šio nusikalstamo susivienijimo nebaigti

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų