V. Landsbergio kalbą lydėję šūksniai buvo nuslopinti plojimais

V. Landsbergio kalbą lydėję šūksniai buvo nuslopinti plojimais

Nors viešojoje erdvėje būgštauta, kad trečiadienį vykstantį Vasario 16-osios renginį gali sudrumsti protestuotojų provokacijos, visgi minėjimas praėjo be didesnių incidentų.

Tiesa, tradiciškai pasigirdus Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio kalbai iš Vilniaus Signatarų namų balkono, profesoriaus sakomas mintis ėmė trikdyti pavieniai šūksniai: minioje skanduota Romualdo Ozolo pavardė bei pasigirdo replikų „Gėda”.

Minioje įsimaišę protestuotojai laikė įvairius plakatus su raginimais „atkurti laisvą Lietuvą”, tokiu būdu siekdami pareikšti pasipiktinimą. Visgi jie greitai buvo užgožti plojimais bei padėkomis. Vieną švilpusį susirinkę žmonės ragino nutilti ir įvyko nedidelis apsistumdymas.

Iš Vilniaus Signatarų namų balkono sveikinamąjį žodį taręs V. Landsbergis savo kalboje gausiai Pilies gatvėje susirinkusius žmones ragino telktis ir vienytis.

„Gerai, kad susirinkome, tikiuosi, kad visada čia rinksis mylintys Lietuvą žmonės. Taip ir darykite – telkitės ir vienykitės, gerosios valios žmonės. Supraskite ir atjauskite vienas kitą. Brolis broliui nestatykite tų užmaršties kartuvių. Mes esame vieno tėvo vaikai“, – kalbėjo V. Landsbergis, taip pat raginęs susirinkusiuosius „melstis taikos ir gėrio“.

Kartu su V. Landsbergiu Signatarų namų balkone pasirodė ir kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Buvusi šalies lyderė balkonėlyje taip pat pasakė įkvepiančią kalbą.

„Labai tikiuosi ir žinau, kad mūsų regione laisvė visada išliks, nes visada bus žmonių, kurie laisvę mylės ir už ją kovos aukodami save. Tokie buvome mes, tokie turime būti ir šiandien. Visi mes“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Pilies gatvė buvo prižiūrima gausių policijos pajėgų, kontroliavusių žmonių srautus gatvėje.

ELTA primena, kad trečiadienį Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo įvairiose sostinės vietose Šeimų sąjūdžiui organizuoti mitingus. Savivaldybė prašymus atmetė, argumentuodama tuo, kad ši vieta įtraukta į valstybės ir Savivaldybės institucijų organizuojamus renginius.

Visgi šventės išvakarėse organizacijos lyderis Raimondas Grinevičius išplatino viešą pranešimą, kuriame ragino sekėjus dalyvauti Vasario 16-osios valstybės institucijų organizuojamuose renginiuose.

Baiminantis dėl galimų protestų, dar antradienį policija pranešė apie šventės metu ketinamą skirti didesnį dėmesį saugumui užtikrinti, kadangi tai ne pirmas per valstybinį renginį organizuojamas protestas.

Dar sausio 13-ąją vyko Lietuvos šeimų sąjūdžio protestas prieš pandemijos politiką. Mitingo dalyviai šūksniais ir švilpimu sudrumstė Nepriklausomybės aikštėje vykusį oficialų Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Sėkmė yra kai dauguma suvokia ką daro ir ką turi. Nesėkmė – kai visokie kielos ir mikenaitės dedasi mesijais ir kovotojais prieš kažką, nesuvokdami nei priežąsčių, nei pasekmių.

    • Atsakyti
    • „storai“ nusišnekėjai…

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų