P. Židonio nuotr.

Užtraukti dūmą nebus taip paprasta

Užtraukti dūmą nebus taip paprasta

Laikai, kai daugiabučių gyventojus šiurpindavo į jų laiptines parūkyti sulekiantys mokiniai, kai dūmais atvirai būdavo mėgaujamasi balkonuose, baigiasi.

Nuo šiol prieš prisidegant, daugiabučio ne tik balkone, bet ir prie laiptinės durų, verta apsidairyti, ar tikrai niekur neiškabintas draudžiamasis ženklas, vaizduojantis perbrauktą cigaretę. O tokių Panevėžyje jau po kelių savaičių atsiras penkiuose daugiabučiuose. Savo eilės būti paskelbtiems nerūkymo zona laukia ir dar trys namai.

Kad daugiabutis gautų tokį statusą, pakanka į Savivaldybę kreiptis bent vienam jo gyventojui. Ir jam nėra privalu savo pageidavimo derinti su kaimynais, o Savivaldybė neturi teisės paviešinti, kas pateikė tokį prašymą.

Pagal nuo šių metų sausio įsigaliojusį įstatymą uždrausta rūkyti ne tik bendrose daugiabučio patalpose – laiptinėse, bendrose virtuvėse, koridoriuose, bet ir balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams.

Didmiesčiuose tokių namų be tabako dūmų skaičiuojama jau šimtais. Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Daivos Svirelienės nuomone, pagreitį įgauna ir Aukštaitijos sostinė.

Visą straipsnį skaitykite vasario 5 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Ot gerai

  • Visi rukoriai vienikites ir kovokyte uz zmogaus teise parukyti!

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų