Užsidaro Telšių kunigų seminarija

Užsidaro Telšių kunigų seminarija

Vyriausybė trečiadienį pritarė Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos uždarymui.

Kaip nurodoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Ministrų kabinetui teikiamame nutarimo projekte, siūlymas parengtas atsižvelgiant į praėjusių metų rugsėjį seminarijos pateiktą raštą ŠMSM dėl veiklos stabdymo.

Pasak prašymą dėl įstaigos uždarymo ministerijai pateikusio aukštosios mokyklos rektoriaus Jono Ačo, dvasininkų mokyklą siūloma uždaryti dar 2021-ųjų rugpjūtį pasibaigus jos veiklos licencijai ir nebesulaukiant pakankamo kiekio besimokančiųjų.

„Pas mus liks tik paruošiamasis kursas, kuriame studentai gali patyrinėti savo pašaukimą ir pasiruošti studijoms. Tam seminarijai akreditacija nereikalinga“, – Eltai sakė J. Ačas.

Kaip pažymima ŠMSM nutarimo projekte, panaikinus leidimą vykdyti studijas ir su studijomis susijusią veiklą, seminarija nebetenka aukštosios mokyklos statuso ir teisės teikti aukštojo mokslo kvalifikacijų, diplomų ir jų dublikatų.

Visgi jei seminarija ateityje ketintų atnaujinti studijų organizavimą ir vykdymą, visas procedūras, susijusias su leidimu vykdyti studijas, reikėtų atlikti iš naujo pagal Mokslo ir studijų įstatymo nuostatas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų