Frame art photography nuotr.

Užgrūdinta patyčių, įrodė savo vertę

Užgrūdinta patyčių, įrodė savo vertę

Mokykloje patyčias ir įžeidinėjimus kentusi panevėžietė Arneta Liberytė nušluostė nosį visiems, kadaise ja netikėjusiems ir menkinusiems. Šiandien dvidešimtmetė Arneta – sėkmingas modelis, kurios vardą žino ne tik Lietuvoje.

Arneta Liberytė įsitikinusi: žmogus neturi jokių limitų, todėl gali pasiekti gyvenime net ir didžiausius išsikeltus tikslus.

„Mano nuotaikos labai geros! Ypač šiuo laikotarpiu. Sportuoju, studijuoju universitete, mokausi groti gitara, laukiu aktorystės, dainavimo pamokų. Taip pat važinėju į fotosesijų, filmavimų peržiūras. Labai daug veiksmo, bet noriu visko vis daugiau ir daugiau!“ – sako Arneta.

Šiandien jai atrodo, jog galėtų nuversti kalnus, bet mokyklos laikais jos ašaromis buvo nulaistyta ne viena pagalvė. Skaudžius žodžių kirčius teko iškęsti ir iš mokytojų, ir iš draugų. Vienintelė Arnetos atrama tuomet buvo jos mylimi tėveliai.

Tačiau optimizmu ir meile gyvenimui trykštanti A. Liberytė atgal nebesidairo. Ji sako nuoskaudos nebenešiojanti ir įžeidinėtojams jau seniai atleido. Paklausta, ką gi norėtų pasakyti tiems, kurie tuo metu ja netikėjo, mergina tik šypteli: „Nenorėčiau pasakyti absoliučiai nieko! Tikiuosi, kad jie laimingi. Ačiū jiems.“

Arneta juokiasi, kad prie kameros ją turbūt pripratino mama, fotografuodavusi dukrą nuo pat kūdikystės.

Neklausyti apkalbų

Tuos, kurie šiuo metu, kaip ir ji kažkada, patiria sunkų laikotarpį, A. Liberytė ragina niekada nepasiduoti ir neklausyti kitų kalbų.

„Žinau, kaip sunku tai padaryti, bet žmonės gali visko prikalbėti iš pavydo ir pykčio. Palinksėkite ir eikite į priekį! Neklausykite patarimų tų, kurie negyvena jūsų svajonių gyvenimo. Tie žmonės jums negali patarti. Tai svarbiausia mano taisyklė, kuria visada vadovaujuosi“, – sako Arneta.

Anot A. Liberytės, labai svarbu pasirinkti teisingą kelią, mažiau pasakoti apie savo planus kitiems, o tiesiog eiti ir daryti. Ji siūlo sukauptą liūdesį tiesiog panaudoti savo gerovei kurti.

„Liūdesys jus gali nuvesti į šlovę arba jūs susitapatinsite su tais, kurie yra pavydūs ir pikti. Svarbiausia, būkite aktyvūs ir neleiskite blogoms emocijos jūsų pasiglemžti. Skleiskite pozityvumą ir meilę. Niekada neleiskite sau pasiduoti. Eikite, verkite, kovokite, lipkite per save ir pasieksite savo tikslą“, – užtikrintai kalba A. Liberytė.

Prie kameros įpratino mama

Arneta prieš karantiną profesionalaus modelio karjerą kūrė kultūros lopšyje, kosmopolitiškajame Londone, filmavosi muzikos atlikėjų vaizdo klipuose. Vos pasibaigus ribojimams, vėl žada grįžti į savo pamiltą ir gyvenimo galimybę dovanojusį miestą. Nors dabar jos karjeroje dar tik visko pradžia, A. Liberytė prisipažįsta tikrai nesitikėjusi tokios sėkmės ir žmonių dėmesio.

„Nuo pat mažų dienų žinojau, kad tai mano ateities profesija. Mama fotografuodavo mane nuo pat kūdikystės. Tikriausiai ir užsiliko man kameros vaizdas prieš akis“, – juokiasi Arneta.

Šiandien Arnetai Liberytei atrodo, jog galėtų nuversti kalnus, bet mokyklos laikais jos ašaromis buvo nulaistyta ne viena pagalvė. Argin nuotr.

Gyvenant Lietuvoje A. Liberytės modelio karjera buvo gana pasyvi. Viskas pasikeitė nuskridus į galimybių miestą Londoną. Tuomet lyg burtų lazdele mostelėjus, išvaizdžią ilgaplaukę pastebėjo artistai, fotografai.

„Tai buvo man suteikti šansai, kuriais pasinaudojusi atverčiau naują gyvenimo puslapį. Dabar džiaugiuosi kiekviena sekunde, praleista prieš kamerą“, – šypteli panevėžietė.
Kuria personažus

Visai neseniai A. Liberytė nusifilmavo interneto sensacija vadinamo lietuvių dueto „2kvėpavimas“ vaizdo klipe „Prancūziškas bučinys“. Jame visas dėmesys atiduotas Arnetos talentui ir grožiui. Anot jos, komanda, su kuria dirbo filmavime, buvo tiesiog nereali, o ir pati save nustebinusi.

„Labai daug gerų emocijų ir sunkaus darbo! Labai ačiū komandai ir Denisui! Padarėme puikų darbą. Visi filmavimai buvo tokie skirtingi. Atrodo, turiu savyje tiek daug personažų, kad pati nustembu save pamačiusi prieš kameras“, – juokiasi mergina.

Akivaizdu, jog A. Liberytė puikiai jaučiasi prieš objektyvą, tad jai labai malonus tiek modelio darbas, tiek dirbti filmavimo aikštelėje. Anot jos, šie darbai labai panašūs, bet kartu ir labai skirtingi.

„Labai sunku išskirti, kuris man artimesnis. Galbūt reikia daugiau laiko suprasti, kas man labiau patinka“, – svarsto pašnekovė.

A. Liberytei malonus tiek modelio darbas, tiek filmavimai aikštelėje. Jamie Frasier nuotr.

Meilė iš pirmo žvilgsnio

Į Londono megapolį A. Liberytė išskubėjo Panevėžyje palikusi šeimą. Anot jos, šis žingsnis buvęs labai sunkus, bet privalomas.

„Turėjau nuojautą, kad turiu išvykti. Negalėjau savęs sustabdyti ir visiškai to nesigailiu. Dėl šio darbo turėjau paaukoti save tiesiogine šio žodžio prasme, tačiau visiškai to nesigailiu. Be to, mano dauguma draugų yra Anglijoje “, – sako Arneta.

Sėkmingą modelio karjerą kurianti mergina vos nuvykusi svetur įsitikino, jog privalu turėti labai tvirtą charakterį ir nuomonę. Be to, kartais labai praverčia ir „rožiniai akiniai“, kuriuos ne visuomet reikia skubėti nusiimti.

„Pasišventimas savo svajonei yra mano sėkmės paslaptis. Viską pavyko pasiekti tik sunkiu darbu. Man niekas nepadėjo, teko susikurti pačiai“, – sako profesionalus modelis.

Londonas nebuvo atsitiktinė A. Liberytės stotelė. Šį britų paveldo miestą ji pirmą kartą aplankė dar būdama vienuolikos. Arneta tvirtina, jog tai buvusi pirmoji jos meilė.

„Mano gyvenime pirmasis įsimylėjimas buvo ne žmogaus, o šalies! Jau tada atrodė, kad Londone esu kaip namuose. Visiškai nenorėjau grįžti atgal. Jaučiausi ir dabar jaučiuosi ten saugiai ir visada laukiama“, – tvirtina panevėžietė.

Svajonių link

A. Liberytę žavi niekada nemiegančio Londono itin aktyvus ritmas. Daugybė skirtingų žmonių, bet visi puikiai sutelpa viename mieste, didžiulė laisvė, kurios, Arnetos nuomone, taip trūko Lietuvoje.

Jau po pirmosios kelionės į šį megapolį Arneta visiems kartojo, jog kai baigs mokyklą, gyvens ne kur kitur, o Londone, taps modeliu bei verslininke. Panašu, jog dalį svajonių jai jau pavyko įgyvendinti.

Arneta Liberytė įsitikinusi: žmogus neturi jokių limitų gyvenime. A. Mačiulio nuotr.

„Jau septynerius metus tą kartoju ir mano nuomonė niekada nepasikeitė. Gyvenu savo svajonių mieste ir siekiu savo svajonių toliau“, – šypteli Arneta.

A. Liberytė gyvenime dar turi nemažai planų, tačiau apie juos ji nelinkusi garsiai kalbėti. Kaip pati sako, yra pratusi mažiau šnekėti, o daugiau daryti.

„Prižadu, kad viską išvysite artimoje ateityje. Ačiū už kantrybę“, – intriguoja į pramogų pasaulio ir grožio olimpą kopianti panevėžietė.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų