P. Židonio nuotr.

Užgrobto kelio berčiūniečiai neatgauna

Užgrobto kelio berčiūniečiai neatgauna

Dėl privažiavimo prie upės su naujakuriais kovojantys senųjų Berčiūnų žmonės sulaukė Savivaldybės patvirtinimo, kad kelias užtvertas neteisėtai. Tačiau dėl tokių išvadų vietiniams kol kas – jokios naudos.

Senųjų Berčiūnų, įsikūrusių už geležinkelio pervažos, gyventojai šią vasarą vadina sugadinta, o patys jaučiasi pasmerktaisiais.
Kaimo naujakurių šeimai užtvėrus visiems priklausantį kelią, iš žmonių ne tik atimta maudykla, bet ir privažiavimas į savo valdas.
Prieš mėnesį dėl tokios kaimynų savivalės kreipęsi į rajono valdžią, berčiūniečiai tikėjosi, kad bent vasaros pabaigoje užkardų nebeliks.
Visgi taip neatsitiko.
„Atvykusiuosius maudytis anksčiau vien išplūsdavo. Dabar, kai apskundėme jų savivaldžiavimą, ne tik plūsta, bet ir filmuoja“, – pasakojo Berčiūnų bendruomenės pirmininkas Juozas Mikšys.

Pasisavino kelią

Gražūs dideli akmenys senojoje Berčiūnų gyvenvietėje atridenti ant bendro keliuko, vedančio į maudyklą ir nusidriekiančio toliau į laukus.
Vietiniai neabejoja, kad jie užritinti gretimo namo šeimininkės Neringos Petraitytės iniciatyva. Nuo jos berčiūniečiams kliūva už tai, kad esą mindo privačias valdas.
„Visą gyvenimą tas keliukas buvo visų. Juo ir važiuodavom, ir eidavom prie Sanžilės kanalo – ten įrengta visiems skirta maudykla. Dabar jis kažkodėl tapo vienos šeimos“, – stebisi J. Mikšys.
Bendruomenės pirmininkas su kitais Berčiūnų gyventojais tą patį aiškino ir rugpjūčio pradžioje pagalbon išsikvietęs „Sekundės“ korespondentus.
Surašę problemą ir surinkę per pusšimtį parašų, laišką dėl užtverto keliuko žmonės tada išsiuntė ir Panevėžio rajono savivaldybei.
Jie ne tik neteko priėjimo prie maudyklos. Užtvėrusieji bendrą keliuką net vienuolikai Berčiūnų gyventojų atkirto privažiavimą prie privačios žemės valdų.

P. Židonio nuotr.

Barikados tebestovi

„Deja, deja. Nieko nelaimėjome. Vasara baigiasi, o akmenys ant keliuko tebėra. Vasara sugadinta. Maudykla kaip buvo, taip ir liko užtverta, o mes – tarsi pasmerktieji, priversti taikstytis su įžūliųjų įnoriais“, – konstatavo Berčiūnų bendruomenės pirmininkas J. Mikšys.
Anot jo, praėjusią savaitę, kai buvo užėję nepakeliami karščiai, kaimynų vaikai per užtvertą vietą ėjo nusimaudyti. Tada išlėkę šeimininkai ne tik juos išplūdo, tvirtindami, kad vaikšto privačia žeme, bet ir filmavo bei fotografavo telefonais.
„Iškoneveiktiems vaikams teko grįžti“, – pasakojo J. Mikšys.
Bendruomenės pirmininkui pritarė kitas berčiūnietis, į atsargą išėjęs policijos pareigūnas Romas Bolinskas.
„Įtariu, kad tokie aršūs tie žmonės pasidarė po mūsų rašto, nusiųsto į Savivaldybę. Ko gero, prireiks nemenkos kovos tokiems įžūlėliams pastatyti į vietą“, – svarstė R. Bolinskas.

Po to, kai daugiau nei pusšimtis Berčiūnų žmonių kreipėsi į Panevėžio rajono savivaldybę dėl užtverto keliuko, buvo sulaukta Žemės ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Artūro Šato parengto, o administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio pasirašyto rašto.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 24 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

P. Židonio nuotr.

Komentarai

  • Aš pati esu gynėsi berčiūnų kaime ir visi man keliai žinomi gyvenome gyvenvietėje šalia Janeliūno buvo it yra mūsų namas bet tėvai senai jį pardavė gyveno sereikos jie mirė kiti gyvena bet mes kada gyvenome ėjome maudytis ir ten nešėm rūbus skalauti ir tada buvo laukai uždėti javais ar kitomis daržovėmis visi ėjo maudytis bet kada laikai pasikeitė žemes matyt atiteko paveldėtojas ir tada kai kurie jas pardavė nes dauguma kas gyveno palei santykį mano krikšto tėvelio senelis bet tas kelias visada buvo visiems galima patekti prie ūpės savaitės bet atsirado kažkokia paveldėtoja dar užsiimame valstybes žeme sau pasivogti kaip savo iš kur tokie atsirado gal iš deguonis kaimo ten gal Petraičio giminaite reikia berčjųniečiams kreiptis į seima nes rajono savivaldybė nieko nepadarys gal ir jie yra papirkti

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų