Užfiksuota neteisėta migrantų grupė, kurią lydi žinybinis baltarusių automobilis

Užfiksuota neteisėta migrantų grupė, kurią lydi žinybinis baltarusių automobilis

Šalčininkų rajone užfiksuota neteisėta migrantų grupė, kurią galbūt lydi žinybinis baltarusių pareigūnų automobilis ir jame esantys asmenys, antradienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Šis vaizdas užfiksuotas iš operacijoje dalyvaujančio Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ sraigtasparnio.

„Ir anksčiau turėjome netiesioginių įrodymų, kad neteisėtas migrantų gabenimas per Lietuvos sieną nevyksta be Baltarusijos pareigūnų žinios. Užfiksuotame vaizdo įraše aiškiai matomas neteisėtų migrantų bandymas patekti į Lietuvą. Migrantams talkina asmenys, vairuojantys tokio modelio transporto priemones, kokias naudoja Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai“, – pranešime teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Minėtą vaizdo įrašą VRM paskelbė viešai.

Pranešime pažymėtina, kad Baltarusija yra priėmusi sprendimus taikyti bevizį režimą su daugeliu pasaulio valstybių ir kviečia užsieniečius į šią šalį kaip į saugią teritoriją, kurioje nevyksta jokie kariniai konfliktai.

„Taigi turizmo tikslais į Baltarusiją atvykęs užsienio valstybės pilietis turėtų išvykti taip pat legaliai, kaip į ją ir pateko. Tačiau asmenys, atvykę į Baltarusiją, yra naudojami organizuojant hibridinę agresiją prieš Lietuvą“, – tvirtina ministerija.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4026 migrantai.

Dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Mūsų valdžia prieš kaimynus nesąmones organizuoja tai prašom ir gavome atgal.Ne mums kaimynus gyvenimo mokynti

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų