Užduotis Panevėžiui – išsirinkti jo vertus ambasadorius

Užduotis Panevėžiui – išsirinkti jo vertus ambasadorius

Pirmadienį prasideda išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture. Rinkėjų sprendimas lems, ar Seimo ir Panevėžio valdančiojoje daugumoje dirbančių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovų darbai, suteikę pagreitį vystytis regionams, grąžinantys į juos jaunas šeimas, sumažinę atotrūkį nuo šalies didmiesčių, bus tęsiami.

Iš vienmandatėse Panevėžio krašto apygardose Seimo nario mandato siekiančių LVŽS kandidatų nė vieno nėra politikos naujoko – du jau esami Seimo nariai, du – Panevėžio miesto Tarybos valdančiosios daugumos atstovai. Jų konkrečių darbų sąrašas rodo, kad tai tikrieji Panevėžio krašto patriotai ir ambasadoriai.

Užgrūdintas iššūkių

Deividas Labanavičius

LVŽS kandidatas Panevėžio vakarinėje vienmandatėje apygardoje Deividas Labanavičius visada kritiškai vertino politikus, rinkėjams žadančius nuversti kalnus. Jis linkęs, kad darbai būtų iškalbingi. Panevėžyje sutvarkyti ir tebetvarkomi parkai bei aikštės, viena po kitos atnaujinamos senos ir tiesiamos naujos gatvės, įrengtas modernus liftas Panevėžio miesto poliklinikoje, mokyklose atsirado kondicionieriai, įsteigtos pailgintos darbo dienos grupės pradinukams, paspartintas visam regionui itin svarbaus STEAM centro Panevėžyje įkūrimas, duotas startas olimpinius standartus atitinkančio naujo baseino projektui – tai tik pagrindiniai darbai, nuveikti Panevėžio valdančiosios daugumos, prie kurios prisijungusi LVŽS komanda.

Vicemerui D. Labanavičiui teko eiti ir Panevėžio miesto mero pareigas išties sudėtingu laikotarpiu, kai dėl COVID-19 pandemijos Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas.

„Tai buvo beprecedentis atvejis. Teko priimti skubius, bet svarbiausia, tinkamus sprendimus. Galima pasidžiaugti, kad pirmąją koronaviruso bangą Panevėžyje pavyko gana sėkmingai suvaldyti“, – sako D. Labanavičius.

Vos prieš penkerius metus įsitraukęs į aktyvią politinę veiklą, per tą laiką dirbdamas miesto valdančiųjų komandoje D. Labanavičius įgijo tiek politinės, tiek administracinio darbo patirties, kad Seimo antrajame rinkimų ture mestų iššūkį politikos naujokei. Juolab kad ir Seimo darbas jam nėra svetimas – dvejus metus, iki tapdamas Panevėžio miesto vicemeru, dirbo Seimo narių padėjėju.

„Su komanda daug ir įtemptai dirbome, kad Panevėžys keistųsi. To, ką panevėžiečiai dabar mato savo mieste, yra Savivaldybės, Seimo ir Vyriausybės bendradarbiavimo rezultatas. Į Seimą einu tam, kad šitie darbai būtų tęsiami“, – sako D. Labanavičius.

Palaikyti Panevėžį

Kęstutis Lukoševičius

Nevėžio vienmandatėje apygardoje antrajame ture varžysis Kęstutis Lukoševičius – nepartinis LVŽS iškeltas kandidatas.

Panevėžio kolegijos praktinio mokymo centro vadovas sako su šia politine jėga einantis, nes pastarąją kadenciją Seime matęs ne valdančiųjų kalbas, o apčiuopiamus veiksmus.

 

„Kad ir kokia partija anksčiau būdavo valdžioje, aukštosios mokyklos dėstytojai negalėjo visavertiškai išlaikyti šeimos be papildomų darbų. Tik šios kadencijos Seimo sprendimai lėmė, kad dėstytojų atlyginimai šoktelėjo bent 40 proc. Taip pat matome iš mirties taško per pastaruosius keletą metų pajudėjusią daugiabučių renovaciją, ryškų miestų ir rajonų atsinaujinimą. Šios kadencijos Seimas atsisuko į žmogų, o ne į abejotinos vertės milžiniškus valstybinius projektus“, – pažymi K. Lukoševičius.

Į Seimą politikas kandidatuoja siekdamas, kad Panevėžio ir kitų regionų veidą keičiantys projektai nesustotų atėjus kitiems valdantiesiems.

„Remiu Panevėžio atnaujinimą miesto Taryboje – padėsiu jį įgyvendinti ir dirbdamas Seime“, – pabrėžia Panevėžio miesto Tarybos valdančiosios daugumos atstovas K. Lukoševičius.

Regionai – Lietuvos ateities kalvė

LVŽS kandidatės Aukštaitijos vienmandatėje apygardoje Seimo narės Guodos Burokienės pirmoji kadencija Seime buvo išties darbinga. Svarbiausia, anot politikės, kad pavyko išjudinti iki tol mirties taške įstrigusią regioninę politiką.

Guoda Burokienė

„Į regionus pritraukėme lėšų, investuotojų, kurtis regionuose jaunas šeimas paskatino parama pirmajam būstui įsigyti ir tai yra tik dalis iš daugelio LVŽS darbų. Juos reikia tęsti, norint, kad regionai būtų gyvi“, – pabrėžia G. Burokienė.

„Matome, kiek daug dėmesio Europos Sąjungos šalys skiria regionams. Mūsiškiai irgi turi daug potencialo. Jie pagrindinė Lietuvos ateities kalvė“, – sako parlamentarė.

Dabar itin svarbu skatinti tiek Panevėžio, tiek kitas savivaldybes kurti naujas darbo vietas. LVŽS numačiusi ir mokesčių sistemos pokyčius, kad savivaldybės pačios galėtų disponuoti dalimi pelno mokesčio ir turėtų galimybę pritraukti investuotojų, kuriančių naujas darbo vietas.

Į didžiąją politiką atėjusi kaip kaimo ir miesto gyventojų bendruomenių atstovė, per visą kadenciją buvo aktyviausiai su Panevėžio krašto žmonėmis tiesiogiai bendraujanti Seimo narė.

„Iš pradžių per susitikimus su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais nuolatos girdėdavome nepasitenkinimą dėl mažų pensijų, o į kadencijos pabaigą situacija jau visiškai pasikeitusi. Tik bendraudami ir klausydami, ką žmonės sako, galime jiems padėti ir dirbti taip, kaip privalome“, – įsitikinusi parlamentarė.

Anot jos, dabar ypač svarbu išlaikyti LVŽS darbų tęstinumą – stiprinti regionus, bendruomenines ir nevyriausybines organizacijas, mažinti miesto ir kaimo socialinę atskirtį.

Vaisius ragauja ne tik „išrinktieji“

Darbų tęstinumą akcentuoja ir T.Tomilinas. Daugelis socialinių reformų, sumažinusių socialinę nelygybę, inicijuotos šio parlamentaro arba įgyvendintos pačiam aktyviai dalyvaujant.

Darbų tęstinumą akcentuoja ir LVŽS kandidatas vienmandatėje Deltuvos šiaurinėje apygardoje anykštėnas Tomas Tomilinas. Daugelis socialinių reformų, sumažinusių socialinę nelygybę, inicijuotos šio parlamentaro arba įgyvendintos pačiam aktyviai dalyvaujant.

„Europoje esame pavyzdys, kaip per vieną kadenciją galima pradėti spręsti tokias milžiniškas socialines problemas. Nepaisant dėl to kylančio triukšmo, žmonės puikiai supranta, kad per pastaruosius ketvertą metų gyvenimas stipriai pagerėjo, o svarbiausia, jog ne tik tiems, kam jis nuolatos gerėdavo, bet ir tiems, kurie negalėdavo pasinaudoti ekonomikos augimo vaisiais“, – pabrėžė T. Tomilinas.

Pastangos, kad Lietuvoje – ir sostinėje, ir mažame miestelyje, ir kaime – gerai gyventų ne tik „išrinktieji“, jau davė vaisių.

„Džiaugiuosi, kad valdant LVŽS skurdo rodikliai Lietuvoje pradėjo gerėti. Man labai svarbu prisidėti prie savo krašto – Panevėžio ir Anykščių – klestėjimo, juk ir pats su šeima apsigyvenau Anykščiuose“, – sako T. Tomilinas.

 

Panevėžio atsinaujinimo garantas

Rytis Račkauskas

Panevėžio miesto meras

Rinkdami atstovus į Seimą turime vertinti asmenybes ir jų gebėjimus, patirtį ir požiūrį į valstybės reikalus. Be viso to, rinkimus vertinu ir galvodamas apie miesto gerovę.

D. Labanavičiaus (kairėje) ir K. Lukoševičiaus (dešinėje) kompetencija ir pasiruošimas dirbti valstybei, patirtis savivaldos srityje, palaikymas miesto bendruomenei priimant svarbius sprendimus, pasak Panevėžio mero R. Račkausko, užtikrina, kad juos išrinkus į Seimą matysime daug gerų darbų Lietuvai ir Panevėžiui.

Savivaldybei atnaujinant miestą nepaprastai svarbus bendradarbiavimas su Vyriausybe, Seimo nariais. Deja, šioje kadencijoje matėme Seimo narių, kurie, mano požiūriu, labiau kenkė, negu padėjo mūsų miestui. Tačiau visiškai kitoks –dalykiškas ir konstruktyvus bendradarbiavimas vyko su Aukštaitijos apygardoje išrinkta Guoda Burokiene, su Vyriausybe. Ten buvome girdimi, pagalbos ranką ne kartą tiesė ir ministrai, ir valdančiosios daugumos atstovai.

Būtent dėl konstruktyvaus bendro darbo vykdome daug miesto atnaujinimo darbų, jau projektuojami nauji miestui svarbūs objektai, tarp jų – naujoji autobusų stotis, olimpinius standartus atitinkantis baseinas. Tačiau darbai negalės būti įgyvendinti, jei ir toliau nesulauksime Vyriausybės paramos.

Dažnai sakome, kad galėtume padaryti dar daugiau, jei turėtume Seimo narius – tikrus Panevėžio ambasadorius. To labai trūko, tačiau dabar yra laikas situaciją pakeisti. Rinkimuose dalyvauja Kęstutis Lukoševičius ir Deividas Labanavičius. Neabejotina jų kompetencija ir pasiruošimas dirbti valstybei, patirtis savivaldos srityje, palaikymas miesto bendruomenei priimant svarbius sprendimus užtikrina, kad juos išrinkus į Seimą sulauksime pagalbos, iniciatyvų ir matysime daug gerų darbų Lietuvai ir Panevėžiui. Neabejoju, kad toliau tęsime konstruktyvų dialogą ir su G. Burokiene.

Šiuose Seimo rinkimuose pasisakau už tęstinumą ir už žmones, kuriuos pažįstu ne dėl gražių kalbų, o per konkrečius jų darbų

miestui. Tokie atstovai Seime būtų laimėjimas Panevėžiui ir miesto atsinaujinimo garantas.

Iškalbingi darbai

Povilas Žagunis

Panevėžio rajono meras

Panevėžio rajono mero P. Žagunio teigimu, G. Burokienė tik turi didžiulę patirtį ir darbo su bendruomenėmis, ir rengiant teisės aktus. Tai politikė, girdinti žmogų ir uoširdžiai bandanti jam padėti.

Apie žmogų visada geriausiai kalba ne jo pažadai, o nuveikti darbai.

Visi puikiai matome, kaip keičiasi Panevėžio rajono gyvenvietės – remontuojami keliai, rekonstruojamos medicinos, kultūros, švietimo įstaigos. Dar pernai nesitikėjome greitai pradėti Krekenavos kultūros centro rekonstrukcijos, o dabar jau planuojame kitų metų pradžioje ją baigti. Pernai užbaigtas Piniavos mokyklos-darželio priestatas, jame įsikūrė dvi ikimokyklinio ugdymo grupės ir Piniavos biblioteka, o tebestatoma sporto salė bus pritaikyta ir bendruomenės reikmėms.

Visos šitos permainos – ne vienos Savivaldybės pastangos. Galiu užtikrintai sakyti, kad LVŽS atstovai Seime ir G. Burokienė, ir T. Tomilinas yra tikri krašto patriotai.

G. Burokienė turi didžiulę patirtį ir darbo su bendruomenėmis, ir rengiant teisės aktus. Tai politikė, girdinti žmogų, nuoširdžiai bandanti jam padėti.

T. Tomilinas Seime dirbo pirmą kadenciją, bet per ją nuveikė daugiau nei kiti per kelias. Tai politologas, išmanantis socialinę sritį ir itin daug dirbantis socialiniais klausimais.

Man net nekyla abejonių, už ką atiduoti balsą antrajame Seimo rinkimų ture.

Labai aktyviai visus kviečiu dalyvauti rinkimuose. Tiek, kiek sugaišite ateidami balsuoti, tiesiog nepalyginama su visa ketverių metų kadencija.

Mato, kas dirba

Sigitas Gailiūnas

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas

Palaikome visas partijas, pozityviai žiūrinčias į verslą, priimančias palankius sprendimus jo aplinkai gerinti, padedančius verslui vystytis, augti šalies ekonomikai.

Turime pastebėti, kad regiono klausimus, aktualius ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos verslui, o kartu ir gyventojams, išties aktyviausiai sprendė, daugiausia darbo bei pastangų įdėjo Seimo narė Guoda Burokienė. Tai, kaip dirba ji, pavyzdys kitiems Seimo nariams.

 

Politinė reklama, bus apmokėta iš specialiosios LVŽS rinkimų sąskaitos. Užsk.Nr. 24594

Komentarai

 • tik ne uz maiteli ir ne uz indiana dzons, abu sie koncervuoti kandidatai konkretus stabdziai,

  • Matelis iš valstiečių lopšio į seimą 2016 metais nukeliavo.

   • matelio su Indiana ir konservais man nepriminkite rinkimų kontekste nes prisimenu kaip prieš naują autobusų stotį prieš projektus miestui kovojo, kaip ir kiek kartų ant Račkausko varė tiesiog mėšlą krovė ir dar tas pagarsėjes Matelio pyst.

    • Atsakyti
  • Mano sūnus geru žodžiu minėdavo Kęstučio Lukoševičiaus braižybos kurso dėstytojavimą aukštojoje mokykloje.

   • etatinis komjaunimo sekretorius Kęstutis. Ir dabar kalba kaip komjaunuolis Vitia.

 • Mano nuomonė tai tokia kad per daugiamandatinį sarašą rinkome partijas, o vienmandatinis su antru rinkimų tūru tai yra skirtas asmenybėms. Štai todėl nėra jokios abejonės kad ne už Bronislavą Matelį, ne Už Indianą Grigienę ir ne už Jurgitą Girdzijauskienę balsą skirsiu nes visi jie skandalingai eina prieš mano miesto Panevėžio interesus. O Matelis tai aplamai su savo perbėgimu po rinkimų į kitą pusę prarado bet kokį pasitikėjimą terp žmonių.

  • arba tamsta demagogas račkausko arba mažai išmanai politikoj.

 • Labai taiklus pastebėjimas, kad renkame miesto ambasadorius, kurie kausis dėl miesto gerovės kaip tiesiogiai miesto geleguoti, o ne kaip per partines struktūras išėję. Panevėžys ir blokuojant nueinantiems seimūnams ėjo į priekį. Dėkui MERUI ir jo vadovaujamai daugumai kurioje darbuojasi Lukoševičius ir Labanavičius. O miesto atsinaujinimo stabdžiams konservams laikas atsikvošėti.
  Jeigu taip atkakliai priešinasi savo miesto atsinaujinimui, tai kaip galiu patikėti konservams Lietuvėlės vairą?

 • Dėmesio: antras turas nėra dėl Šimonytės, o dėl trijų kurie nueis į seimą iš 6 kandidatų. Šimonytė nelygu Matelis, Šilonytė nelygu Grigienė, Šimonytė nelygu Girdzijauskienė. Šeštadienio laikraštis dar labiau akis atvėrė. Šimonytė kalba kalba apie tą ir aną, o panevėžietiškos trijulės Matelio, Indianos, Jurgos tik biografijos surašytos. Ar jie savo nuomonių ir galvų neturi?

  • Kai išdėti Panevėžio tarybos daugumą ir merą Račkauską tada tai ir iškalbos ir žodžių daugiau negu pakanka.
   Ne Mateliui! Ne Indianai! Ne Girdzijauskienei!

   • Atsakyti
  • jei nebus Matelio, Grigienės ir Girdzijauskienės mažesnė tikimybė ministre pirmininke turėti Šimonytę. Dabar pasirinkimas Šimonytė ar Širinskienė su Karbauskiu. Tokia dabar aritmetika. Ir balsuoti reikia ne už korumpuotus „keliukų“ tiesėjus, o už sąžiningus politikus.

   • Atsakyti
 • Iš šio leidinio komentarų labai aiškiai pasimatė kieno interesams atstovauja. Tiek leidinys tiek komentatoriai. Paprastai dar pasiginčija su savimi, dėl akių. Dabar jau konkręečiai… ačiū MERUI ir KARBAUSKIUI.

  • Matelio reklamėlę gavau, su Gemos Umrasienės palaikymu. Suagitavo 120 proc. balsuoti UŽ LUKOŠEVIČIŲ.
   AČIŪ !

 • Tryda

 • Dažniausiai rinkimuose balsuojama prieš kažką. Šiuo atvejj nereikia jokio prieš, nes norisi balsuoti UŽ. Liuks visi kandidatai – Lukoševičius, Labanavičius, Guoda. Ir nematau nė vienos priežasties, dėl kurios konservatoriai būtų geresni už valstiečius. Nu kiekvienas pats sau prisipažinkit – pagerėjo gyvenimas per tuos ketverius metus, tikrai pagerėjo.

  • Atsakyti
  • korumpuoti už korumpuotus, ane…

 • korumpuotas meras bijo Šimonytės ir jos komandos. Bet reikia bijoti Labanavičiaus , kurį valstiečiai ruošia į mero kėdę.

 • sąjūdiečiai Račkauskas, Simėnas ir Karbauskis su Širinskiene. Anekdotas.

 • Račkauskas ragina balsuoti už Širinskienę , Karbauskį, Narkevičių, keliukus, brangius testukus, rusiškas trąšas..
  tai kur sąjūdietis nuvažiavo?

Rodyti visus komentarus (19)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų