P. ŽIDONIO nuotr.

Už ypatingus nuopelnus – įrėmintas ženklas

Už ypatingus nuopelnus – įrėmintas ženklas

Panevėžio rajono savivaldybė svarsto dar vieną būdą apdovanoti šiam kraštui nusipelniusiuosius.

Kitą savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstoma dėl padėkos ženklo sukūrimo. Jis būtų savotiškas tarpinis variantas tarp rajono garbės piliečio vardo ir paprastos padėkos.

Naujas apdovanojimas

Padėkos ženklo nuostatuose nurodoma, kad naujasis apdovanojimas gali būti skiriamas Lietuvos piliečiams, taip pat užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus Panevėžio rajono savivaldybei mokslo, švietimo, kultūros, sporto, valstybės tarnybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, verslo ir gamybos, tarptautinio bendradarbiavimo ir kitose srityse, taip pat už suteikiamą paramą ir labdarą bendruomenėms, pavieniams gyventojams. Taip pat juo būtų pagerbiama už didvyrišką poelgį.

Kandidatus tokiam apdovanojimui gauti turėtų teisę siūlyti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Pateiktus siūlymus svarstys speciali darbo grupė, kurią sudarys trys asmenys. Visgi galutinį sprendimą priimtų rajono meras.

Taip pat numatoma ir padėkos ženklo atšaukimo galimybė. Taip nutiktų įsiteisėjus teismo sprendimui baudžiamojoje byloje, kurioje apdovanotasis nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą.

Tik kartą gyvenime

„Per metus atsiranda žmonių, kurie šiek tiek vertesni negu paprasta padėka – reikia didesnio jo nuopelnų pripažinimo“, – aiškina Panevėžio rajono meras Antanas Pocius.

Per darbo praktiką rajono Savivaldybėje ir Vadoklių seniūnijoje A. Pocius sako sutikęs ne vieną, kuriam toks apdovanojimas galėjo būti įteiktas. Jo teigimu, tai būtų tarpinis variantas tarp padėkos ir garbės piliečio apdovanojimo.

„Norėtasi, kad būtų aukštesnis įvertinimas nei padėka“, – teigia meras.

„Tikrai bus ne ant švarko kabinamas. Jis būtų pakabinamas ant sienos – rėmelyje įkomponuotas ženklas. Žmogus gaus ir specialų pažymėjimą, kad vertas to ženklo.“

A. Pocius

Pasak jo, pats gyvenimas parodys, kada pagerbti tokio ženklo nusipelniusį žmogų. Tokių iškilmingų progų per metus galės būti ne viena – jų skaičius neribojamas. Kaip ir nebus nustatomas konkretus laikas, kada siūlyti kandidatūras.

„Atsitiko kažkas tokio, kad verta apdovanoti, ir nelauksime. Tą ir padarysime“, – planuoja A. Pocius.

Numatoma, kad padėkos ženklas žmogui galės būti skiriamas vieną kartą gyvenime.

„Pats ženklas nuvertėja, jei kas nors jį gaus du ar tris kartus“, – mano rajono vadovas.

Mirusio asmens kandidatūra apdovanojimui taip pat negalės būti teikiama.

Pinigų nenumatė

Nusipelnęs rajonui žmogus gaus nustatytos formos pažymėjimą ir patį apdovanojimą. Pastarasis bus gaminamas pagal specialų užsakymą. Kol kas numatoma, kad preliminarios vieno apdovanojimo ženklo gaminimo išlaidos sieks apie 200 eurų.

„Tikrai bus ne ant švarko kabinamas. Jis būtų pakabinamas ant sienos – rėmelyje įkomponuotas ženklas. Žmogus gaus ir specialų pažymėjimą, kad vertas to ženklo“, – pasakoja A. Pocius.

Kol kas tokio ženklo konkretaus pavyzdžio nėra sukurta.

Apdovanojimo teikimo nuostatuose nenumatyta nusipelniusiajam atsidėkoti pinigais, nors, pripažįsta meras, šį klausimą svarstant Tarybos komitetuose toks pasiūlymas nuskambėjo.

„Manau, kad ateityje bus galima padaryti“, – svarsto A. Pocius.

Rajono Savivaldybė nėra pirmoji Lietuvoje, turėsianti tokį padėkos ženklą. Jį turi, pavyzdžiui, Ukmergės rajono savivaldybė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų