Asociatyvi „SEKUNDĖS“ nuotr.

Už skerdyklos durų – nuslėpti mokesčiai

Už skerdyklos durų – nuslėpti mokesčiai

Panevėžyje prieš teismą stos rajone veikiančios skerdyklos savininkas ir buvęs vadybininkas.

Dar iki prokurorams perduodant bylą į teismą, verslininkas valstybei sumokėjo daugiau nei 92 tūkst. eurų mokesčių, kuriuos, kaip įtariama, kelerius metus bandė nuslėpti.
Tyrimo duomenimis, V. B., būdamas įmonės, vykdančios mėsos ir mėsos produktų gamybą, paruošimą, perdirbimą ir konservavimą bei mažmeninę prekybą kioskuose, prekyvietėse ir nespecializuotose parduotuvėse, savininku, ir įmonės tuometis vadybininkas Š. K. nuo 2018 m. sausio iki 2020 m. birželio galimai tyčia vykdė apgaulingą įmonės finansinės apskaitos tvarkymą.
Skaičiuojama, kad per teisėtvarkos pareigūnų tirtą laikotarpį kaltinamieji be apskaitos dokumentų iš kelių tiekėjų galimai įgijo daugiau kaip 2800 gyvų kiaulių, o vėliau dalį skerdienos (ne mažiau kaip 200 tonų), pardavė neįtraukdami sandorių į buhalterinę apskaitą.
Manoma, kad šia skerdiena, kurios vertė – daugiau nei 311 tūkst. eurų, juridiniai ir fiziniai asmenys prekiavo įvairiuose Lietuvos miestuose esančiose turgavietėse.
Įtariama, kad, siekiant išvengti mokesčių mokėjimo, į 2018-2020 m. šios įmonės pelno mokesčio deklaracijas nebuvo įtrauktos pajamos už skerdienos pardavimą.
Ikiteisminio tyrimo metu specialistai pateikė išvadas, kad tokiu būdu V. B. įmonė valstybei nesumokėjo daugiau nei 92 tūkst. eurų mokesčių. Šią sumą dar iki perduodant baudžiamąją bylą teismui, įmonė grąžino į valstybės biudžetą.
Abiem asmenims pareikšti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, o skerdyklos savininkui – ir dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.
Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuroro Sauliaus Daunoravičiaus, atliekant tyrimą išaiškintos ir kitų fizinių bei juridinių asmenų vykdytos finansinio pobūdžio nusikalstamos veikos. Šios bylos buvo atskirtos ir kai kurios jau išnagrinėtos, kaltinamiesiems skirtos piniginės baudos, priteista sumokėti nuslėptus mokesčius.
Už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, kai mokesčių suma viršija 900 MGL (šiuo metu 45 tūkst. eurų), Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą ir (arba) organizavimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų