Už šilumą siūlo mokėti visus metus

Už šilumą siūlo mokėti visus metus

Vyriausybei žadant palengvinti žmonėms apmokėti didėsiančias sąskaitas už šildymą, Energetikos ministerija kaip pirmą žingsnį siūlo išdėstyti mokėjimus per visus metus.

Ministerija siūlo pasinaudoti įstatyme jau įtvirtinta dvinare kainodara – ji leistų šaltuoju metų laiku sumažinti sąskaitas apie 15 proc.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad šilumos tiekėjai turėtų sudaryti sąlygas žmonėms rinktis atsiskaitymo būdus.

„Tai leistų mokėjimus išdėstyti tolygiau per visus metus, išvengiant kontrastų tarp žiemos ir vasaros sąskaitų“, – pranešime sakė ji.

Ministerija mano, kad tai tik trumpalaikis būdas mažinti sąskaitas už šildymą, o ilgalaikėje perspektyvoje šilumą būtų galima gaminti iš atsinaujinančios išteklių, neprisirišti prie vienos kuro rūšies, turėti talpyklas šilumos pertekliui.

„Visa tai yra įtraukta į ministerijos darbotvarkę ir ilgainiui vienaip ar kitaip atsispindės teisės aktuose, tačiau tam reikia laiko“, – pridūrė ji.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Valdas Lukoševičius BNS anksčiau sakė, kad šį šildymo sezoną už šilumą gyventojai mokės daugiau nei pernai. Anot jo, kai kuriuose miestuose šiluma gali brangti iki 20-25 procentų.

Premjerė Ingrida Šimonytė neseniai sakė, kad šilumos kainų augimą lėmė padėtis tarptautinėse rinkose, sudėtinga žiema Europoje ir ekonomikos atsigavimas bei dėl to padidėjusi energijos išteklių paklausa.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų