„SEKUNDĖS“ nuotr.

Už šaltakraujišką nužudymą – ilgi metai nelaisvės

Už šaltakraujišką nužudymą – ilgi metai nelaisvės

Ramų Jotainių kaimą praėjusių metų pabaigoje sukrėtė žmogžudystė – peiliu nužudyta bendruomenės gerbiama 61-erių moteris.

Šio įvykio kaltininką Panevėžio apygardos teismas pasiuntė ilgiau nei 11 metų už grotų ir priteisė sumokėti turtinę ir neturtinę žalą žuvusiosios sūnui.

Supyko, kad išvaro

Pareigūnams išnarplioti nusikaltimą užteko vos poros mėnesių – žudikas iš karto prisipažino ką padaręs moteriai, supratusiai, kad su kartą jau teistu vyru nebenori turėti jokių santykių.

70-metis dabar jau nuteistasis Vytautas Samulis su nužudytąja buvo pažįstamas nuo praėjusių Velykų, tai yra vos keletą mėnesių. Lemtingąją dieną abu nuvyko į moters sodą perrinkti obuolių, ten ji pasakė nebenorinti kartu gyventi ir paprašė, kad naujasis draugas išvažiuotų. Bylos duomenimis, tą išgirdęs V. Samulis nuėjo link automobilio, kuriame buvo pasidėjęs degtinės butelį. Išgėręs kelis gurkšnius, iš pavėsinės paėmė peilį ir priėjęs šaltakraujiškai puolė moterį. Vėliau teisėsaugos pareigūnams jis aiškino neva dūręs manydamas, kad draugė persigalvos, ir taikęsis į petį. Vis dėlto pataikė į kaklą.

Nužudytoji plūsdama krauju dar sugebėjo nueiti iki kaimyno ir jo kieme suklupo. Atvykstančios medicinos pagalbos jotainiškė jau nebesulaukė – nukraujavusi nuo sužalojimų mirė. O jos žudikas pasakojo nubėgęs iki sklype esančio tvenkinio dūręs porąkart sau į koją, tada bandęs skandintis, tačiau nepavykus bandė dar durti sau į kepenis. Galop nuskandinęs peilį.

„Žmogaus neprikelsi, bet už savo veiksmus reikia atsakyti. Žmogaus gyvybės atėmimas yra labai didelė nuodėmė.“

M. Tamokaitienė

Ne pirmas teistumas

Atvykę pareigūnai rado nuteistąjį kruvinu pilvu prie tvenkinio. Jis prisipažino ką įvykdęs, tačiau tikino nenorėjęs nužudyti. Atvykus pareigūnams, V. Samulis dar nežinojo, kad gyvenimo draugės jau nebėra gyvos. Jam nustatytas 0,6 promilės girtumas.

Įvertinęs visas aplinkybes, teismas pripažino, kad nebuvo tiesioginės tyčios nužudyti. Lengvinančia aplinkybe teisme tapo jo prisipažinimas ir gailėjimasis. Tačiau atsakomybę sunkino, kad nusikaltimą padarė neatlikęs anksčiau paskirtos bausmės. Nagrinėjant bylą taip pat buvo vertinama, kad nužudytas šeimos narys – abu kurį laiką kartu gyveno, buvo bendras ūkis.

Panevėžio apygardos teismas jotainiškės žudiką pasiuntė daugiau nei 11 metų už grotų. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Panevėžio apygardos teismas jotainiškės žudiką pasiuntė daugiau nei 11 metų už grotų. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Panevėžio apygardos teismas V. Samuliui už nužudymą skyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę. Kadangi nuteistasis naują nusikaltimą įvykdė neatlikęs anksčiau paskirtos bausmės, kuri buvo paskirta už grasinimą nužudyti tuometinę savo sugyventinę ir nežymų jos sesers sveikatos sutrikdymą, galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 11 metų ir 3 mėnesiai.

Nužudytosios sūnus civiliniu ieškiniu prašė iš V. Samulio priteisti dėl tyčinio motinos nužudymo patirtą turtinę ir neturtinę žalą bei visas bylinėjimosi išlaidas. Teismas nusprendė jam priteisti 2 493,71 eurų turtinės ir 22 600 eurų neturtinės žalos atlyginimą bei 500 eurų už suteiktas teisines paslaugas.

Pats žudikas teismo nuosprendį išklausė nuotoliniu būdu. Šiuo metu jis gydomas Kaišiadorių rajone esančioje laisvės atėmimo vietų ligoninėje.

Kaimas iki šiol sukrėstas

Kraupi tragedija sukrėtė Jotainius. Nužudytoji – ilgametė to paties kaimo vienos įstaigos buhalterė. Prieš keletą metų ji palaidojo žuvusį vyrą. Kaimynai, kolegos žuvusiąją apibūdina buvus labai draugišką, nuoširdžią.

Jotainių kaimo bendruomenės pirmininkė Milda Tamokaitienė sako, kad asmeniškai ją pažinojusiems, artimiesiems, bendradarbiams prisiminimai skaudūs ir tokie dalykai niekada neužsimirš – kaime iki šiol dažnai prisimenama, kas nutiko. Pasak M. Tamokaitienės, Jotainiuose tokio žiauraus įvykio, kad mielą, gerą žmogų be priežasties nužudytų, nėra buvę.

Bendruomenės pirmininkės, kuri pažinojo nužudytąją, teigimu, ji buvo labai darbšti ir tvarkinga moteris.

Pasak M. Tamokaitienės, tikėtasi, kad kaltininkas bus greitai nuteistas, nes nereikėjo jo ieškoti.

„Viskas buvo akivaizdu jau po įvykio. Galvojome, kad turėtų viskas vykti be trikdžių. Jeigu būtų užsitęsę, aišku, būtų nesmagu“, – sako bendruomenės pirmininkė.

Už tokį nusikaltimą maksimali bausmė gali būti nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Teismas, atsižvelgdamas į įvairias aplinkybes, skyrė mažesnę nei sankcijos vidurkis bausmę.

„Žmogaus neprikelsi, bet už savo veiksmus reikia atsakyti. Žmogaus gyvybės atėmimas yra labai didelė nuodėmė“, – atsidūsta M. Tamokaitienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų