P. Židonio nuotr.

Už pergales irkluotojams statys sporto bazę

Už pergales irkluotojams statys sporto bazę

Panevėžį garsinantiems irkluotojams miestas rengiasi statyti irklavimo sporto bazę.

Kol kas tokią jiems atstoja laikini konteineriai.

Neturėdami kabineto, irkluotojų treneriai persirengia savo automobilyje.

Iškils šalia Nevėžio

Moderniai irklavimo bazei statyti reikalingą europinę paramą Savivaldybė pritraukė laimėjusi projektą „Saugūs vandenyje“. Projekto partnerės yra ir Liepojos bei Daugpilio miestų savivaldybės, tad sportinės veiklos būtų vykdomos drauge.

Viso projekto vertė – 625 tūkstančiai eurų, Panevėžiui iš jų tenka du trečdaliai sumos – t. y. 401 tūkst. eurų.

Pagrindinė šios sumos dalis ir bus skiriama irklavimo bazei statyti.

Ji iškils prie Nevėžio upės, kur prieš kelias dešimtis metų stovėjo medinė irkluotojų pašiūrė, o dabar – metaliniai konteineriai.

Miesto Savivaldybės Investicijų ir projektų skyriaus vedėjos Linos Bareikienės teigimu, techninis irkluotojų sporto bazės projektas parengtas jau prieš ketverius metus – 2019-aisiais. Be to, gautas ir leidimas šioms statyboms.

Stacionarus statinys bus 220 kv. m ploto. Jame numatyta vieta elingui, kuriame bus laikomas sporto inventorius, taip pat sportininkų persirengimo kambariai, tualetai, dušai. Savo kabinetą turės ir irklavimo treneriai.

Irkluotojams reikalingą sporto centrą privalu pastatyti iki 2025-ųjų rudens.

„Panevėžys neturi stacionarios irklavimo bazės, dabar ją atstoja konteineriai“, – paaiškino L. Bareikienė.

Šalia šių konteinerių, kuriais naudojasi Panevėžio irkluotojai, jau greitai turėtų būtų pradėtas statyti irklavimo sporto centras. P. Židonio nuotr.

Pirks baidarių

Už gautas ES fondų lėšas planuojama įsigyti ir penkias baidares bei stabilumo prietaisus, reikalingus pradedantiesiems irkluoti.

Pasak L. Bareikienės, visa ši įranga reikalinga baidarių sporto naujokams, jos taip pat prisireikia irkluojantiems neįgaliesiems.

Į irklavimo treniruotes numatyta kviesti elgesio sutrikimų turinčius vaikus ir paauglius, mieste veikiančių bendruomeninių globos namų auklėtinius.

„Projekto siekis – išmokyti šiuos vaikus saugaus elgesio vandenyje“, – teigė Investicijų ir projektų skyriaus vedėja.

Už projekto lėšas numatyta irklavimo treneriams organizuoti seminarus ir mokymus, kaip dirbti su elgesio sutrikimų turinčiais vaikais.

O sportininkams bus rengiamos stovyklos Latvijos miestuose Liepojoje ir Daugpilyje.

Nebereiks persirengti automobiliuose

Pasak L. Bareikienės, šio projekto įkvėpėjas yra irklavimo treneris, irklavimo klubo vadovas Vytautas Vaičikonis.

Šis sako turintis kartokos patirties, todėl, kol bazė nepastatyta, neskuba džiaugtis.

„Pasaulis apie Panevėžio irkluotojus jau žino.“

V. Vaičikonis

„Sykį jau buvome išgirdę, kad turėsime tokią bazę, bet pinigai atiteko kitoms miesto reikmėms. Viliuosi, kad šįkart bazė bus pastatyta, sportininkams nebereikės praustis konteineriuose, o treneriams persirengti automobiliuose“, – tikisi V. Vaičikonis.

Anot jo, būsimasis irkluotojų sporto bazės statinys nebus didelis, visos turimos valtys į jį netilps, tad liks ir dabartiniai konteineriai.

Naujos irkluotojų sporto bazės idėjos autoriaus teigimu, Panevėžyje dirbantys keturi irklavimo treneriai susiduria su vienokių ar kitokių elgesio sutrikimų turinčiais vaikais, tad laukia ir mokymų dirbti su jais.

„Tai nereiškia, kad dirbsime tik su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių, ir tik jiems organizuosime stovyklas. Dirbsime su visais“, – paaiškino V. Vaičikonis.

Jis skaičiuoja, kad irklavimo treniruotes Panevėžyje lanko maždaug šimtas vaikų. Šios sporto šakos sportininkus rengia ir R. Sargūno sporto gimnazija. Tad naująja irklavimo sporto baze naudosis visi.

Žinomi pasaulyje

Nevėžio upėje irkluotojai treniruojasi pavasarį ir rudenį. Treniruotės pradedamos jau kovo mėnesį. Vasaromis upė užželia, tada treniruotėms tinkamesnės „Ekrano“ marios.

Žiemomis Panevėžio irkluotojai varžyboms ruošiasi sporto salėse ir baseinuose.

Pasak V. Vaičikonio, panevėžiečiai irkluotojai sporto bazės išties verti. Jie – tarp geriausių pasaulyje.

Vien šiais metais Panevėžio irkluotojai pelnė šeštą, septintą, dešimtą vietas pasaulio bei Europos čempionatuose.

„Taigi pasaulis apie Panevėžio irkluotojus jau žino“, – patikino V. Vaičikonis.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų