A. Didžgalvio nuotr.

Už pagalbą moterims – garbingas apdovanojimas

Už pagalbą moterims – garbingas apdovanojimas

Ketvirtadienio vakarą Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir balsavę internetu žmonės įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas.

Stimulas eiti pirmyn

Žmonės ir jų projektai įvertinti aštuoniose kategorijose. Lyčių lygybės apdovanojimas įteiktas Specializuotos pagalbos centrų tinklui. Šių organizacijų specialistai teikia teisinę ir psichologinę pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims. Pernai jų pagalbos sulaukė apie 12 tūkst. žmonių.

Apdovanojimą kartu su kitų miestų atstovais atsiėmė pagalbą nuo vyrų smurto užuovėjos ieškančioms moterims ir vaikams Panevėžyje teikiančios Specializuotos pagalbos centrų tinklo Panevėžio apskrityje ir agentūros “Šeimos namai. Lietuvos agentūros Sos vaikai” vadovė Irma Zabulionytė.

Kaip teigė I. Zabulionytė, toks įvertinimas parodo, kad pagalba nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusioms moterims yra itin svarbi ir reikšminga.

“Džiugu, kad mūsų darbas buvo įvertintas. Tikimės, kad tai padės dar daugiau moterų, kurioms ta pagalba reikalinga. Deja, statistika nedžiuginanti – tik nedidelė dalis išdrįsta apie tai prabilti. Kone 80 proc. moterų ir toliau kenčia smurtą ar neieško tos pagalbos”, – sakė I. Zabulionytė.

Vien praėjusiais metais Panevėžio apskrityje pagalba buvo suteikta pusantro tūkstančio kartų. Smurtą patyrusioms moterims yra teikiamos psichologų bei teisininkų konsultacijos, jos yra informuojamos, ką daryti, jeigu artimas žmogus pakėlė ranką, kur ir kokios pagalbos gali tikėtis. O jeigu taip atsitinka, kad tenka bėgti iš namų, laikiną stogą virš galvos suteikia Šeimos namai.

Gerų darbų bankas

Pasak I. Zabulionytės, vis dar gajus mitas, kad tai tik asocialių šeimų problema. Smurtas gali pasitaikyti visose šeimose. Galima pastebėti, kad išsilavinusiose ir pasiturinčiose šeimose smurtas būna labiau užslėptas. Tokie vyrai visuomenėje yra idealūs tėvai ir vyrai, o už uždarų durų darosi tokie dalykai, kad net baisu papasakoti.

“Deja, dažnu atveju yra smerkiamos moterys, kad sugadins smurtautojui gyvenimą, bet juk gėda turėtų būti tam, kuris kelia ranką prieš moterį ir vaikus. Norisi pakeisti tą požiūrį, tada gal ir moterys nebesitaikstys su pažeminimu ir smurtu, vis drąsiau kreipsis pagalbos”, – viliasi I. Zabulionytė.

Renginio metu lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė teigė, kad nominuoti žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas.

„Būtent jų darbai kiekvieno mūsų kasdienybę padaro demokratiškesnę. Ir taip, ši demokratija neatsiranda savaime: ji reikalauja daugybės darbo, drąsos, protinių ir finansinių išteklių, galų gale, valios, kurios visiems nominantams tikrai nestinga“, – įsitikinusi ji.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Šiemet prie apdovanojimų organizavimo prisidėjo Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba Lietuvoje, Norvegijos Karalystės ambasada ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Komentarai

  • Valio valio valio!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų