ASOCIATYVI „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Už narkotikų gabenimo organizavimą panevėžiečiui – 13 metų nelaisvės

Už narkotikų gabenimo organizavimą panevėžiečiui – 13 metų nelaisvės

Panevėžio apygardos teismas nuteisė daugiau kaip 300 kg kokaino neteisėtą gabenimą jachta organizavusį ir beveik 760 kg kanapių dervos pervežimą iš Ispanijos į Rusiją koordinavusį Lietuvos pilietį E. M.

Jam skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmė, penktadienį pranešė prokuratūra.

Pirmos instancijos teismo sprendimu 54 metų amžiaus vyras pripažintas kaltu už tai, kad veikdamas organizuotoje grupėje, neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų turint tikslą jas platinti, naudojosi suklastotu dokumentu bei neteisėtai laikė psichotropines medžiagas be tikslo jas platinti.

Kaip skelbia prokuratūra, teismas nustatė, kad 2010 metais E. M. kartu su dar dviem organizuotos grupės nariais sutarė E. M. turimu burlaiviu neteisėtai iš Pietų Amerikos į Ispanijos Karalystę atgabenti labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kokaino, turėdami tikslą jį parduoti ar kitaip platinti. Tų pačių metų birželio mėn. du organizuotos grupės nariai jachta iš Karibų jūroje esančios Sent Lusijos salos atplaukė į sutartą vietą atviruose vandenyse, kur motorine valtimi priplaukęs E. M. į burlaivį atgabeno ir perkrovė 385 kg miltelių, kuriuose buvo ne mažiau kaip 306 kg kokaino.

„Narkotikai buvo paslėpti jachtos gėlo vandens cisternoje. Šiuo laivu plaukusius ir neteisėtai kokainą gabenusius E. M. bendrininkus tarptautiniuose vandenyse sulaikė Prancūzijos muitinės pakrančių apsaugos pareigūnai. Sulaikyti organizuotos grupės nariai už šį nusikaltimą buvo nuteisti 2012 m. Prancūzijos Respublikos teismo. E. M. tuomet nuo teisėsaugos pasislėpė“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

2014 m. Ispanijos civilinės gvardijos pareigūnai vienoje šios šalies provincijoje patikrino pramoniniame sandėlyje stovėjusį mikroautobusą. Tarp dėžių su vaisiais bei daržovėmis pareigūnai aptiko labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – beveik 760 kg kanapių dervos. Paaiškėjo, kad šios narkotinės medžiagos įgijimą bei gabenimą iš Ispanijos į Rusijos Federaciją organizavo E. M. kartu su kitais organizuotos grupės nariais. Užsiimdami neteisėta veikla, grupės nariai buvo pasidalinę vaidmenimis, naudojosi konspiracinėmis ryšio priemonėmis.

Bylos duomenimis, E. M. organizavo ir koordinavo organizuotos grupės narių veiksmus, skyrė pinigų kanapių dervai neteisėtai įgyti ir gabenti, rūpinosi grupės narių gyvenimu Ispanijoje. Šeši organizuotos grupės nariai 2015 m. už šį nusikaltimą buvo nuteisti Ispanijos Karalystėje.

Ilgai nuo teisėsaugos slapstęsis E. M. buvo sulaikytas 2021 m. sausio mėnesį vienoje Lietuvos sanatorijoje. Atlikdami kratą jo kambaryje, pareigūnai rado du švirkštus su psichotropine medžiaga, kurią E. M. neteisėtai laikė be tikslo parduoti ar kitaip platinti. Tęsiant tyrimą, krata buvo atlikta ir jo tuometinėje gyvenamojoje vietoje Panevėžyje, kur pareigūnai rado žinomai suklastotą Venesuelos Bolivaro Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelę bei kitus dokumentus, kurie buvo išduoti remiantis šios tapatybės kortelės duomenimis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų