R. Radvilos nuotr.

Už musmirių galvas – šimtai eurų

Už musmirių galvas – šimtai eurų

Lietuvoje auga musmirių paklausa. Už jų galvas siūlomi šimtai eurų. Supirkėjai įrodinėja nuodinguosius grybus siunčiantys gaminti vaistams.

Tačiau tokie teiginiai neįtikina grybus tyrinėjančių mokslininkų mikologų. Įtariama, kad superkamos musmirės gali būti perparduodamos ne vaistų, o kvaišalų gamintojams.

Jau keleri metai, kai artėjant grybų sezonui viešojoje erdvėje pasipila skelbimai apie musmirių supirkimą.

Tokių apstu ir laikraščiuose, ir internetinėje erdvėje. Tačiau prisiskambinti juose nurodytais telefonais pasirodė ne taip lengva. Vienas telefonas, pateiktas skelbime apie Panevėžyje superkamas musmires, vakar buvo išjungtas, antrojo galbūt nurodytas neteisingas numeris, nes atsiliepęs ir apie musmirių supirkimą užklaustas žmogus nustebo. Trečiasis bandymas susisiekti buvo sėkmingas.

Atsiliepęs Laurynas prisistatė esantis biržietis ir pabrėžė nenorintis viešinti pavardės. Jis teigė musmires superkantis trejus metus.

„Daug pirmą kartą skambinančiųjų manęs irgi paklausia, ar skelbimo apie musmirių supirkimą neišprovokavo pilnatis. Patikinu, kad ne, ir pakviečiu eiti rinkti šių grybų“, – juokėsi supirkėjas.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 15 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų