Už Lietuvos garsinimą – auksinė žvaigždė

Už Lietuvos garsinimą – auksinė žvaigždė

Lietuvos vardą pasaulyje ir Europoje garsina ne tik sportininkai, bet ir grožio specialistai.

Ne vieną apdovanojimą Europos ir pasaulio grožio konkursuose pelniusi panevėžietė, grožio studijos „Oranžinis stilius“ įkūrėja stilistė Aušra Vitkuvienė metus pradėjo dar vienu garbingu įvertinimu. Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacija grožio meistrei įteikė net dvi auksines žvaigždes – už grožio specialisto profesijos, asociacijos bei šalies vardo garsinimą tarptautiniu lygiu bei profesionalumą.

Grožio oskarai

A. Vitkuvienė sako, kad toks įvertinimas jai buvo kiek netikėtas, bet labai malonus. Jau du dešimtmečius grožio srityje dirbanti panevėžietė tvirtina, kad dirba ne dėl apdovanojimų, o todėl, kad tiesiog dievina savo darbą.

Klientų pasitikėjimas – geriausias jos darbo įvertinimas. Tačiau Aušra niekada nestovi vietoje – kasmet dalyvauja grožio meistrų konkursuose, seminaruose, teisėjauja varžybose. Jos pagalbos prašo įvairūs televizijos projektai, pramogų pasaulio žvaigždės.

Praėjusiais metais pasaulio grožio meistrų čempionate komandinėje madingų ilgų plaukų šukavimo rungtyje ji pelnė prizinę penktą vietą, o prieš dvejus metus Europos čempionate vestuvinių šukuosenų konkurse – taip pat penktą vietą.

Grožio studijos „Oranžinis stilius“ savininkė stilistė Aušra Vitkuvienė už grožio specialisto profesijos, asociacijos bei šalies vardo garsinimą tarptautiniu lygiu bei profesionalumą buvo apdovanota net dviem auksinėmis žvaigždėmis. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Grožio studijos „Oranžinis stilius“ savininkė stilistė Aušra Vitkuvienė už grožio specialisto profesijos, asociacijos bei šalies vardo garsinimą tarptautiniu lygiu bei profesionalumą buvo apdovanota net dviem auksinėmis žvaigždėmis. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

„Gauti tokį įvertinimą visada smagu, nors dirbu tikrai ne dėl apdovanojimų. Tačiau kiekvienas toks įvertinimas suteikia dar daugiau pasitikėjimo savimi, užsidegimo padaryti kažką daugiau. Taip pat ir savotiškai įpareigoja, neleidžia sustoti“, – „Sekundei“ teigė A. Vitkuvienė.

Po rudenį Paryžiuje vykusio prestižinio „OMC WORLD CUP PARIS 2017“ čempionato, kur komandinėje rungtyje laimėjo prizinę penktą vietą, A. Vitkuvienė sakė, kad kitąmet konkurse nedalyvaus ir leis kitiems grožio specialistams sužibėti, tačiau po tokio įvertinimo jau pradėjo dvejoti. Po tokios sėkmės tarptautiniuose konkursuose ji sulaukė ir itin daug prašymų padėti jauniems specialistams pasirengti konkursams.

„Niekada nesakyk niekada. Iki rugsėjo, kai vyks čempionatas, dar laiko yra. Nesiruošiu, bet ką gali žinoti. Gal ne šiais metais, bet kitais metais tikrai. Sudėtinga sustoti, vis norisi geriau, tobuliau. O tobulėti ribų nėra“, – šypsosi stilistė.

Paskata siekti tobulumo

Šiemet devintąjį gimtadienį švenčianti Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija geriausius savo srities specialistus apdovanojo pirmą kartą. Anot A. Vitkuvienės, tokie apdovanojimai – savotiškas indėlis į grožio srities specialistų profesiją.

Norint išvykti į tarptautinius konkursus ir tinkamai atstovauti savo šaliai, reikia įdėti daugybę darbo, laiko ir piniginių lėšų. Tenka aukoti net asmeninį gyvenimą, nes norint pasiekti rezultatų, tokio aukšto lygio konkursams reikia pradėti rengtis bent prieš pusmetį. Kai tą indėlį pastebi ir įvertina kiti, atsiranda dar didesnė motyvacija.

„Labai sunku motyvuoti grožio meistrus dalyvauti tarptautinio lygio konkursuose, tad tokie apdovanojimai galėtų būti savotiška paskata“, – įsitikinusi A. Vitkuvienė.

„Džiaugiuosi, kad mano darbas pastebėtas ir įvertintas, bet kartu man tai ir savotiškas spyris siekti dar aukštesnių rezultatų.“

A. Vitkuvienė

Dvi auksinės žvaigždės iškeliavo į Kauną ir dvi – į Panevėžį, į A. Vitkuvienės rankas. Tad panevėžiečiai gali didžiuotis, kad savame mieste turi aukščiausio lygio grožio meistrę.

Pasak stilistės, mažesniuose miesteliuose dirbantys grožio specialistai labiau stengiasi ir tobulėja, įdeda daug daugiau darbo. Kita vertus, populiarumas ir profesionalumas – nėra tapačios sąvokos. O šiuo atveju buvo vertinamas tik profesionalumas ir meistrų pasiekimai, Lietuvos vardą įrašę į istoriją.

„Tu gali būti ir labai populiarus, bet su profesionalumu stipriai prasilenkti. Nors grožio sritis gana subjektyvi, tačiau ir čia yra tam tikri vertinimo kriterijai ir standartai. Džiaugiuosi, kad mano darbas pastebėtas ir įvertintas, bet kartu man tai ir savotiškas spyris siekti dar aukštesnių rezultatų“, – prisipažino A. Vitkuvienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų