Už bjaurų komentarą – tolerancijos pamoka teisme

Už bjaurų komentarą – tolerancijos pamoka teisme

Socialiniame tinkle parašęs bjaurų komentarą apie seksualines mažumas, netolerantiškas keturiasdešimtmetis sulaukė teisėsaugos dėmesio, o dabar išgirdo ir teismo nuosprendį.

Bylos duomenimis, biržietis V. J. interneto tinklapyje „facebook.com“ po įkeltu vaizdo įrašu, pavadinimu „Lietuvoje vyksta „Baltic Pride“ festivalio eitynės už lygybę“, iš savo paskyros parašė bjaurų ir raštingumu nepasižymėjusį, pilną gramatinių klaidų komentarą „Galetu valdzia isleist istatima naikinti juos, bet kur tau, patis valdzioje tokie“, tuo viešai žemino ir niekino homoseksualinių asmenų grupę dėl jų seksualinės orientacijos.

Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų teisėjai, pasitelkę lietuvių kalbos specialistės išaiškinimus, pripažino, kad toks komentaras, teisiškai negali būti prilyginamas viešam kurstymui smurtauti, fiziškai susidoroti, todėl dėl šio kaltinimo išteisintas.

Tačiau atsižvelgęs į visus surinktus įrodymus, liudytojų parodymus, specialistų išaiškinimus ir teismų praktiką, keturiasdešimtmetį biržietį teismas pripažino kaltu dėl viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo dėl seksualinės orientacijos. Netolerantiškam biržiečiui skirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Jis įpareigotas per bausmės atlikimo laiką būti namuose nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu. Jis turės atlyginti ir apie 13,5 eurų pašto išlaidų valstybei.

Tuo taškas šioje byloje dar nepadėtas. Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Panevėžio apygardos teismui.

 

Komentarai

  • Baimė sukaustė liberalios demokratijos šalį. Reikėtų ir P raidę panaikinti iš lietuviškos abėcėlės, kad nekiltų netyčia pagundos liežuviui.

  • Na va ir dasigyvenom 31 nepriklausomybes va jums ir laisve

  • Valinskas atvirai siūlė šaudyti lenkus. Ir jam nieko. Kodėl dėl tokių pat komentarų vieni teisiami, o kiti-giriami?

  • Pagal teismų nuosprendžius artėjame link Baltarusijos, kur kitokia nuomonė yra baudžiama.

    • nera tokio straipsnio kaip teismu praktika kas cia per issigalvojimas jei nera uz ka baust tai reiskia bloga praktika jei uz tokia nesamone baudzia imkites kitos praktikos arba jos isvys neturi but turi but realus straipsnis zmogui kokia dar praktika ir koks cia tyciojamasis jei zmogus pasake savo nuomone nu briedas konkretus

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų