Utopinio grožio Žolinės Pakruojo dvare: kaip švęsti?

Utopinio grožio Žolinės Pakruojo dvare: kaip švęsti?

Žolinė – gražiausia vasaros antros pusės šventė, kuri turi savo ypatingą aurą bei šventimo tradicijas. Pakruojo dvaras, šią vasarą virtęs nežemiško grožio vieta, kviečia šią šventę minėti tarp milijonų gėlių ir augalų bei atrasti naujas unikalias vietas dvare, atveriančias duris būtent Žolinių proga – Gėlių ir vaistažolių džiovyklą bei Hidrolatų kambarį. Ir ko dar nepraleisti pro akis švenčiant Žolinę dvare?

  1. Apsilankykite gėlių ir vaistažolių džiovykloje. Šių metų gėlių festivalio tema Chaosas įkvėpė į gėlynus įtraukti dar daugiau įvairesnių gėlių rūšių, vaistažolių ir net daržovių. Norint panaudoti vaistažoles visapusiškai, ne tik grožėtis gėlynuose, Žolinių proga dvare atveriama didžiulė gėlių ir vaistažolių džiovykla. Čia džiovinami įvairiausi augalai, išsiskiriantys savo vaistinėmis savybėmis: monardos, levandos, čiobreliai, medetkos, šalavijai, jonažolės ir kt. Džiovykloje paruošti augalai toliau sėkmingai naudojami gaminti hidrolatams, aliejams ir net istorinės spirito varyklos gaminiams.
  2. Atsigaivinkite hidrolatų kambaryje. Vasara – puikus metas mėgautis hidrolatų gaiva ir nauda. Dvare duris atvėrusiame hidrolatų kambaryje galima savomis akimis išvysti kaip gaminami šviežiausi hidrolatai, aliejai, kaip kruopščiai jiems atrenkamos žolelės ir gėlės iš dvaro Gėlių ir vaistažolių džiovyklos.
  3. Gėlių pilis ir atradimai mažiesiems. Mažųjų lankytojų dvare laukia ne tik dvaro ūkis su žąsimis, antimis, vištomis, triušiais Sapnų saloje, avimis, žirgais, asiliuku, kupranugariu, tačiau ir senovinė karuselė su skambančiais mugių vargonais, spalvinga Gėlių pilimi greta ir nuotaikingais piešiniais ant veido.
  4. Ar turėsite drąsos pajoti ant kupranugario? Dvaro žirgynas siūlo ne tik jodinėti žirgais, važinėtis karieta, tačiau ir susipažinti su dažną nustebinančiu kupranugariu, kuris šią vasarą visus norinčius nešioja ant savo dvikuprės kupros.
  5. Te ant jūsų rankos nutūpia sakalas ar erelis! Atraskite sakalininkystės meną. Dvare atkuriamos primirštos sakalininkystės – medžioklės su plėšriaisiais paukščiais – tradicijos. Sakalininkystė yra įtraukta į UNESCO nematerialaus pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Dvare galima išvysti erelius, sakalus, vanagus, pelėdas, apuokus ir kitus įspūdingus paukščius.
  6. Dalyvaukite alaus statinės šovime, pažinkite spirito varyklos gėrimų distiliacijos procesą variniuose induose. Istorinis XVII a. alaus bravoras ir spirito varykla stebina autentiškais gamybos procesais, leidžia juos pamatyti, išbandyti, o programų metu net ir išragauti produkciją. Čia gimsta visame pasaulyje aukščiausių prabų medaliais įvertinti lietuviški skoniai su žolelėmis iš dvaro laukų.
  7. Pasivažinėkite karieta ar senoviniu automobiliu. Didžiulę, daugiau nei 10 ha apimančią dvaro teritoriją galima apžvelgti ne tik pėsčiomis, tačiau ir patogiai įsitaisius karietoje, senoviniame automobilyje ar net hipomobilyje. Pastaroji transporto priemonė įdomi tuo, kad tai tarsi karieta su varikliu, tik jau be žirgo.
  8. Ar jau ragavote dvariško dilgėlių pesto? Nuo šiol dvare galima „paglostyti“ savo organizmą natūraliomis, sveikomis fermentuotomis daržovėmis bei sultimis. Naujas degustacinis atradimas – dilgėlių pesto (yra ir dar daugiau gardumynų!), kurio galite paragauti užsukę į dvare įsikūrusią fermentuotų daržovių krautuvėlę.

Ir tai toli gražu dar ne viskas, ką galima atrasti ir patirti per Žolinę dvare! Kur dar veikiantys, originalūs garo katilai – tikri technikos pažangos stebuklai, gausios senųjų motorų ir įrankių ekspozicijos, senovinių nuotraukų fotoateljė, parfumerinė, kostiuminė, gausa veiklų vaikams bei istorinių patiekalų restoranai.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų