Kone pusę amžiaus pagal paskirtį nebenaudojamą ir daug metų pardavinėtą bokštą pagaliau pavyko parduoti. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Unikalus vandens bokštas turi naują šeimininką

Unikalus vandens bokštas turi naują šeimininką

Išskirtinis Panevėžyje statinys – iš tolo žvilgsnį traukiantis buvęs vandens bokštas Aldonos gatvėje jau turi naują šeimininką.

Daug metų mėgintą parduoti pastatą įsigijo penktadienį pirkimo-pardavimo sutartį pasirašęs fizinis asmuo. Pirkėjas kol kas pageidauja likti nežinomas ir planų, ką darys su neeiliniu pirkiniu, neviešina.

Pardavimo kaina nuo pradinės, 64 tūkst. eurų, gerokai nukrito – mūrinis 190 kv. m bokštas nupirktas už keliskart mažesnę sumą.

Statytas prieš 58-erius metus, sovietmečiu atliko savo funkciją – iš jame įrengto rezervuaro Panevėžiui buvo tiekiamas vanduo.

Bokšto gyvavimo era baigėsi Laisvės aikštėje 1972-aisiais iškilus trylikos aukštų viešbučiui. Už jį mažesnis bokštas nebegalėjo aprūpinti vandeniu, todėl tuometė Panevėžio vandentiekio ir kanalizacijos valdyba vandenį panevėžiečiams pradėjo pumpuoti kitais būdais.

Ilgą laiką nenaudojamas bokštas buvo įmonės „Aukštaitijos vandenys“ nuosavybė ir tik maždaug 2003-iaisiais perėjo į privačias rankas.

Savininkas planavo jame įrengti būstus, o viršutiniame aukšte – barą su nepakartojamu vaizdu į Panevėžį. Planų, ką padaryti su unikaliu statiniu, būta grandiozinių. Ne tik jame, bet ir prieigose planuota įrengti pramogų kompleksą su sporto salėmis, naktiniu klubu ir nedideliu viešbučiu. Tam netgi svarstyta nupirkti greta stūksantį daugiabutį. Jau buvo parengtas ir tokios pramogų oazės projektas.

Visgi plačiai užsimojęs savininkas ilgainiui savo planus pakeitė ir nusprendė nuo sovietmečio niekuo nepakitusį statinį parduoti.

Ilgą laiką nesisekė surasti pirkėjo neeiliniam buvusiam vandens bokštui, reikalaujančiam daug investicijų ir idėjų, ką su juo daryti.

Brokerės Kristinos Pranckėtytės teigimu, bokštu domėjosi ieškojusieji išskirtinių patalpų meno dirbtuvėms, būta ir svarsčiusiųjų jame įkurti radijo stotį. Į unikalų pastatą dėmesį buvo atkreipusi ir įmonė, prekiaujanti fejerverkais bei švenčių atributika ir ieškanti patalpų parduotuvei.

Užsienio šalyse populiaru buvusius vandens bokštus rekonstruoti įrengiant juose gyvenamąsias patalpas – netradicinius ir ekstravagantiškus butus.

Lietuvoje jie nėra tokia geidžiama prekė. Tiesa , Rietave rekonstruotame vandens bokšte įrengta ir veikia alaus darykla

Jonavoje seniai pagal paskirtį nenaudojamas vandens bokštas pritaikytas alpinistams.

Anykščių rajone planuojama prikelti du nebenaudojamus vandens bokštus. Ažuožerių vandens bokštą numatyta apsodinti kabančiaisiais sodais, o Burbiškio – paversti pramogų vieta alpinizmo mėgėjams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų