P. Židonio nuotr.

Unikalus laikrodis užkliuvo vandalams

Unikalus laikrodis užkliuvo vandalams

Prieš pustrečių metų Panevėžio senamiestyje, ties Kranto ir P. Puzino gatvių sankirta verslininkų pastatytas išskirtinio dizaino laikrodis užkliuvo vandalams.

Kad nuplėštos jo rodyklės, pastebėta antradienio rytą. Chuliganų pastangas suniokoti Kranto gatvės puošmeną užfiksavo vaizdo kamera.

Įraše matyti, kaip apie 23 val. nuo P. Puzino gatvės pusės ateina du jaunuoliai, vedini mažu šuneliu, prie laikrodžio abu pasišokinėja, užsilipę sugadina rodykles ir padarę savo juodą darbą nueina toliau. Visa tai trunka vos iki minutės.

Miestui mažosios architektūros paminklą dovanojusi įmonės Panevėžio statybos trestas (PST) darbuotojams antradienio rytą išmontuojant sulaužytas rodykles, prie jų susirinkęs būrelis praeivių gailėjo suniokotojo laikrodžio ir svarstė, kokio kvailumo žmonės galėjo šitaip pasielgti.

PST generalinio direktoriaus Daliaus Gesevičiaus, toks išpuolis yra elementaraus išsiauklėjimo stokos ir vidinio provincialumo išraiška.

„Labai apmaudu, kad pas mus yra žmonių, kurie nekenčia arba pavydi grožiui ir dėl to stengiasi jį sunaikinti. Tai dar sovietinio metaliteto liekanos. Kokia turi būti žmogaus vidinė struktūra, kad šitaip elgtųsi?“ – stebisi D. Gesevičius.

Anot jo, liūdna konstatuoti, kad Panevėžys ir skiriasi nuo didmiesčių tuo, jog čia gyvenantiems dar labai trūksta vidinės kultūros.

„Sutinku, kad tokių mažuma, bet labai apmaudu, jei panevėžiečiai vis dar tebėra jiems tolerantiški. Kodėl matydami, kad kažkas daro nesąmonę, jo nesustabdo, nepasako – negerai naikinti visiems skirtą daiktą?“ – klausia įmonės vadovas.

Sužaloti žmonės

Apie vandalizmo aktą pranešta policijai. D. Gesevičius neabejoja, kad kamerų užfiksuotas vaizdas padės pareigūnams išsiaiškinti nusikaltėlius. Visgi, anot jo, žala – ne tik fizinė, bet ir moralinė visam miestui jau padaryta ir stabdis blogai elgtis neturėtų būti vien vaizdo kamera.

„Žmonės turėtų būti išauklėti bent jau negadinti to, ką kiti sukuria.

Kodėl Panevėžyje tiek daug noro griauti? Kas miestui yra? Ar čia gyvena pikti žmonės? Kas turi būti jų viduje, kad šitaip elgtųsi? Ir miesto parkas visiems sutvarkytas, bet atsiranda, kas jį gadina, daužo, purškia, gadina. Tai grubus piktų žmonių elgesys, bet kas juos taip sužalojo?“ – sako D. Gesevičius.

Anot jo, laikrodis bus sutaisytas, bet šie darbai užtruks, mat teks specialiai užsakyti ir laukti sugadintų detalių.

Unikalaus dizaino laikrodis jau tapęs savotiška Kranto gatvelės vizitine kortele ir susitikimų vieta. Jis puikiai matomas tiek iš P. Puzino, tiek iš Kranto gatvių pusės, čia susikerta pėsčiųjų srautai, vedantys iš kitos Nevėžio kranto pusės ir miesto centrinės dalies.

Nepakantumas vandalams auga

Panevėžio viešąsias erdves niokojantys vandalai – sopulys ir Panevėžio savivaldybei. Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, atnaujintose viešosiose erdvėse – Kultūros ir poilsio parke, Taikos alėjoje jau ne kartą teko vykti taisyti chuliganų sugadinto turto.

„Kultūros ir poilsio parke netgi visiems taip patinkančių apžvalgos aikštelių su vaizdu į Nevėžį stiklo sienelės buvo išdaužytos“, – pamena D. Vadluga.

Vandalai dažais buvo išpurškę ir naują pontoninę prieplauką Taikos alėjoje.

Visgi D. Vadluga teigia pastebintis, jog panevėžiečių nepakantumas tokiems niokotojams irgi auga.

„Išties nemažai sulaukiame gyventojų pranešimų apie tai, kaip kažkas gadina visų panevėžiečių turtą. Matome, kad panevėžiečiai tampa pilietiškesni“, – mano Savivaldybės atstovas.

Respublikos g. niokotojų tebeieško

O šią žiemą vieną rytą amo neteko bebaigiamos rekonstruoti Respublikos gatvės verslininkai. Dviejų kavinių, batų taisyklos ir krautuvėlės fasadai – langai, durys, sienos – naktį buvo išpurkšti dažais.

„Panevėžys taip puošiamas, Respublikos gatvė atnaujinama, gražiausias šaligatvis klojamas, gatvė tvarkoma, gal netgi bus gražiausia mieste, o kažkam kyla rankos darkyti ir niokoti“, – tuomet kalbėjo nuo vandalo nukentėjusios kavinės savininkė Giedrė Blinkevičienė.

Vasario pradžioje Respublikos gatvės pastatus dažais išpurškusių vandalų policija tebeieško. Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovo komunikacijai Tado Martinaičio teigimu, tyrimas nėra nutrauktas – tikrinama vaizdo kamerų užfiksuota informacija.

Galerija

Komentarai

  • Kad suniokojo.tai blogai.bet kad butu reklama unikali.tai jau tikkrai ne.

  • o kur musu ,,saunioji ,,policija buna kai lauzomi laikrodziai, niokojamas atnaujintas parkas, kur jie patruliuoja , kebebinej kebabus eda ar trikojus ant plento stato, juk aisku ,kad parke visada trainiojasi tam tikri individai, ir tokios vietos kaip parkai turi buti laikas nuo laiko policijos apeinami, bet gi jiem ponam vaiksciot nepriklauso jie su auto patruliuoja. todel ir reaguoja i viska po ivykio, prevencija visoje lt nuline

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų