Ultratriatlono varžybose triumfavo sportininkai iš Švedijos ir Lenkijos

Sekmadienį Panevėžyje finišavo Pasaulio dvigubo ultratriatlono taurės varžybos. Greičiausiai alinančią ir geležinės ištvermės pareikalavusią distanciją įveikė švedas Kristianas Kristiansenas.

Varžybų nugalėtojas trasoje sugaišo 23 valandas 32 minutes ir 20 sekundžių. Antras liko praėjusių metų trečiosios vietos laimėtojas latvis Janis Miezersis (24:03:57), o trečias – austras Haraldas Zechneris (24:53:59).

Lietuvos atstovas Mindaugas Garmus tarp visų vyrų grupėje startavusių dalyvių užėmė tryliktąją vietą (27:48:37).

K. Kristiansenas po plaukimo (7.6 km) rungties buvo tik septintoje vietoje. Važiuodamas dviračiu (357 km) švedas sparčiai mažino atsilikimą nuo lyderių ir paskutiniąją bėgimo (83.79 km) rungtį pradėjo būdamas jau antroje vietoje. Čia dar labiau išryškėjo Skandinavijos atleto pranašumas ir K. Kristiansenas gana greitai tapo vienvaldžiu lyderiu.

Komandų varžybose mūsų šalies „Darna United“ nesunkiai įveikė austrų ekipą „The Austrians“. Lietuvos komanda, kuriai atstovavo Laurynas Urbšys, Armandas Rokas ir Simas Stasiukaitis, trasoje užtruko 19 valandų 46 minutes ir 24 sekundes. Svečiai iš Austrijos smarkiai atsiliko (24:28:52).

Moterų grupėje pirmąją vietą iškovojo dar prieš varžybas favorite laikyta Lenkijos sportininkė Marta Otto. Nugalėtoja visą distanciją įveikė per 27 valandas, 16 minučių ir 35 sekundes. Antrąją vietą užėmė vokietė Ankė Weihermuller (28:23:42), o trečiąją – po dviejų rungčių pirmavusi panevėžietė Alina Ranceva (30:08:18).