Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

Ukrainos piliečiai Lietuvoje traukiniais galės vykti nemokamai

Ukrainos piliečiai Lietuvoje traukiniais galės vykti nemokamai

Reaguodamos į vykstantį Rusijos karą prieš Ukrainą ir siekdamos padėti nuo karo baisumų bėgantiems žmonėms „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės įmonės pradeda teikti pagalbą.

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ nuo kovo 1-osios Ukrainos piliečiams pasiūlė nemokamą susisiekimą traukiniais vietiniais maršrutais Lietuvoje. Nemokamu susisiekimu pasinaudoti norintiems Ukrainos piliečiams pakaks pateikti Ukrainos pasą ar asmens tapatybės kortelę, vaikams – gimimo liudijimą, sakoma įmonės pranešime.

Siekiant kuo spartesnio sprendimo bei norint sudaryti kuo paprastesnes sąlygas vykti traukiniais, nemokamo susisiekimo vienkartiniai bilietai bus išduodami traukiniuose arba bilietų kasose.

„Solidarizuojamės su Ukrainos žmonėmis ir ieškome konkrečių sprendimų, kaip palaikyti juos šiuo ypatingai sunkiu metu. Šia iniciatyva jau į Lietuvą atvykusiems žmonėms siekiame padėti pasiekti prieglobsčio vietas bei vykti šalies viduje. Nemokamu tarpmiestiniu transportu naudotis taip pat galės žmonės, siekiantys integruotis į visuomeninį gyvenimą Lietuvoje: traukiniais jie galės vykti į darbus, ugdymo įstaigas ar norėdami kitais tikslais pasiekti skirtingus Lietuvos miestus. Šiuo metu arčiausiai Lietuvos-Lenkijos sienos traukiniais galima atvykti iki Marijampolės geležinkelio stoties, kuri nuo pasienio punkto yra nutolusi per kiek mažiau nei 33 km“, – teigia „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

Bendrovė kviečia žmones dalintis šia informacija tiek su asmenimis, kurie vyksta į Lietuvos-Lenkijos pasienį padėti Ukrainos žmonėms pasiekti Lietuvą, tiek su Ukrainos piliečiais, kurie šiuo metu ieško sprendimų, kaip saugiai pasiekti teritorijas Lietuvoje.

Šios iniciatyvos metu Ukrainos piliečiai taip pat galės nemokamai vežtis savo augintinius, įskaitant didesnius ir į specialius krepšius netelpančius gyvūnus, bei rankinį bagažą.
LTG grupės įmonės šiuo metu svarsto ir kitus įmanomus pagalbos nukentėjusiems variantus bei galimus jų įgyvendinimo būdus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų