Asociatyvi nuotr.

Ukrainos karo metinės – su rusišku popsu

Ukrainos karo metinės – su rusišku popsu

Skaitytojo pasiūlyta tema

Su bičiuliais į klubą „Naktinis Tbilisis“ praėjusį penktadienio vakarą atsipalaiduoti atėjusi panevėžietė apstulbo išgirdusi, kad publika linksminama rusiška popmuzika.

Lankytoja pasibaisėjo dviprasmybe: klube kabo Ukrainos vėliava, prie įėjimo pasitinka plakatas, palaikantis nuo okupantų besiginančią šalį, tačiau kone kas trečia skambanti daina rusiška.

Toks pasilinksminimas antrųjų karo metinių Ukrainoje išvakarėse panevėžietei pasirodė, kaip pati sako, ypač neskaniai.

Naktinio klubo savininkas aiškina, kad šis muzikinis repertuaras – įprastas dalykas. Esą kokias dainas groti didžėjui, diktuoja pati publika.

Antrųjų karo Ukrainoje metinių išvakarėse naktiniame klube skambanti rusiška muzika panevėžietę šokiravo. P. Židonio nuotr.

Prie durų – Ukrainos vėliava, viduje – rusiškas popsas

Kaip pasakojo vardo ir pavardės prašiusi neviešinti panevėžietė, penktadienio vakarą su bičiuliais spontaniškai nusprendė nueiti pasilinksminti į miestą.

Anot jos, tokių vietų jaunimui netrūksta, tačiau barų ar naktinių klubų, kur būtų brandesnė publika, ne toks didelis pasirinkimas.

Vienas iš variantų buvo naktinis klubas „Naktinis Tbilisis“ Molainių gatvėje.

„Man pačiam patinka kiek kitokio stiliaus muzika, bet mes grojame tą, ką nori klausytis dauguma mūsų lankytojų. Ko žmonės pageidauja, tą jiems ir duodame.“

D. Dilka

„Įėjus į klubą iš karto apėmė dviprasmiškas jausmas. Ant durų puikuojasi plakatas, kad okupantai neaptarnaujami, viduje kabo Ukrainos vėliava, bet dainos – rusiškos. Ukrainai minint jau antrąsias karo metines, toks disonansas gerokai mane šokiravo“, – pasakojo moteris.

Panevėžietės teigimu, publika galėjo rinktis, kokią muziką klausytis. Tiesa, tai nepigus malonumas: kad didžėjus paleistų mėgstamą dainą, reikia sumokėti penkis eurus, o sveikinimas ir daina kainavo du kartus brangiau – 10 eurų.

„Mane nustebino, kad prie didžėjaus pulto buvo jaunas žmogus, bet jo dainų pasirinkimas išties keistas. Kita vertus, jeigu jau išties buvo tokie publikos pageidavimai, pats klubas turėtų imtis iniciatyvos koreguoti repertuarą. Vien dėl tokio savininkų požiūrio daugiau į šį klubą nekelsiu kojos“, – tvirtino panevėžietė.

Anot jos, rusiškos buvo kone trečdalis dainų: rusijoje populiarios popgrupės „Ruki Vverh“ ir kt.

Klubo savininkas teigia tokį plakatą pakabinęs po to, kai teko išprašyti atvirai rusiją ir putiną šlovinusį lankytoją. P. Židonio nuotr.

Reaguoja jautriau

Klubo „Naktinis Tbilisis“ savininkas Davidas Dilka teigė, kad rusiška muzika yra įprastas pasirinkimas. Anot jo, tokios popmuzikos pageidauja ne tik čia pasilinksminti ateinantys lietuviai, bet ir ukrainiečiai.

„Repertuarą diktuoja publika. Man pačiam patinka kiek kitokio stiliaus muzika, bet mes grojame tą, ką nori klausytis dauguma mūsų lankytojų. Ko žmonės pageidauja, tą jiems ir duodame. Juk ir dalis Ukrainos atlikėjų dainuoja rusiškai“, – teisinosi naktinio klubo savininkas.

Pasak jo, „Naktiniame Tbilisyje“ skamba užsienio, lietuvių, rusų, ukrainiečių atlikėjų dainos, bet kai Ukrainoje vyksta karas, daug jautriau reaguojama į viską, kas susiję su rusija.

D. Dilka tikina, jog su didžėjumi sutarta, kad nebūtų leidžiamos dainos tų atlikėjų ar grupių, kurios atvirai palaiko karą Ukrainoje.

„Iš dešimt dainų, jeigu viena ar dvi rusiškos, ir viskas. Gal žmonėms tokios labiau rėžia ausis. Bet jeigu tik užgroja rusiška, sėdinčiųjų prie staliuko nebelieka, visi išeina šokti. Nežinau net kaip paaiškinti, gal kokia nostalgija. O juk ir mūsų darbas – kad žmonėms būtų linksma“, – kalbėjo D. Dilka.

Galvoja apie verslą

D. Dilka į Panevėžį atvykęs iš Sakartvelo. Jis teigia pats kaip niekas kitas palaiko Ukrainą.

Verslininkas pasakoja pats kovojęs prieš Rusijos armiją, kai šioji kėsinosi į Sakartvelo nepriklausomybę.

„Aš palaikau Ukrainą, nes ir mano šalis kenčia nuo rusijos agresijos. Reikia suprasti: jeigu žmonėms patinka rusiška muzika, dar nereiškia, kad jie palaiko karą Ukrainoje. Kaip ir negalime sakyti, kad rusakalbiai yra blogi žmonės. Juk ir tie patys ukrainiečiai kalba rusiškai“, – mano D. Dilka.

Pasak jo, ir tarp panevėžiečių yra tokių, kurie palaiko kruviną putino režimą. Todėl ant klubo durų kabo plakatas, kad okupantai neįleidžiami. Pačiam D. Dilkai teko ne kartą iš klubo išlydėti lankytoją, kuris pareiškė palaikantis okupantus.

„Pats esu išlydėjęs iš klubo žmogų, kuris atvirai palaikė karą Ukrainoje, teisino rusų poziciją. Deja, tokių turime ir Lietuvoje, ir ne tik rusakalbių. Jie ne visuomet savo pažiūras išsako, bet kai prie baro pradeda šlovinti rusiją, pats palydžiu lauk“, – teigė pašnekovas.

Jo nuomone, tarp rusiškos muzikos ir putino režimo palaikymo negalima dėti lygybės ženklo. Atsisakydami leisti išimtinai rusišką muziką, anot D. Dilkos, jie prarastų dalį klientų, mat toks repertuaras jų klube gyvuoja jau ne vienerius metus.

„Nežinau, ar dainų pasirinkimas gali parodyti palaikymą ar nepalaikymą režimui. Man ir pačiam diskomfortas leisti rusišką muziką, tačiau esame priklausomi nuo publikos norų. Negalime drastiškai keisti formato ir taip išvaryti žmones, kurie mėgsta tokią muziką“, – iš verslo pozicijų į šią situaciją žvelgia D. Dilka.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų