G. Kartano nuotr.

Ukrainiečių bendruomenei – Advento vakaras (fotogalerija)

Ukrainiečių bendruomenei – Advento vakaras (fotogalerija)

Dailės galerijoje vyko Panevėžio miesto savivaldybės organizuotas ukrainiečių bendruomenei skirtas Advento vakaras.

„Kasmet rengdavome tradicinį padėkos vakarą, į kurį kviesdavom Panevėžio miestą garsinančius žmones. Tačiau šie metai yra išskirtiniai. Jie Ukrainai ir jos žmonėms atnešė sunkiausius išgyvenimus. Baisus Rusijos pradėtas karas privertė palikti namus ir metus pabaigti visai kitaip, visai kitur, nei Ukrainos žmonės galėjo tikėtis metų pradžioje. Suprantu, kad daugelis Panevėžyje tik trumpam – vos atsiradus galimybei skubės namo pas saviškius. Ir nuoširdžiai linkiu, kad tai nutiktų kuo greičiau. Tačiau šiandien visi mes esame Panevėžyje. Smagu, kad ukrainiečių bendruomenė tapo stipria ir matoma – pilnaverte mūsų miesto dalimi. Tikiuosi, kad šis vakaras padės dar geriau pažinti vieniems kitus, padės susipažinti su lietuviškomis tradicijomis, padės šiek tiek užsimiršti ir pajausti šventinę nuotaiką“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Daugelis šiuo metu Panevėžyje gyvenančių karo pabėgėlių iš Ukrainos jaučiasi vieniši, todėl vienas iš pagrindinių šio vakaro tikslų buvo sukurti susirinkusiems aplinką, kurioje jie galėtų bendrauti, nors trumpam pamirštų išgyvenimus bei pajustų šventinę nuotaiką, dėmesį ir meilę.

Renginio metu Aukštaičių kultūros draugijos nariai ukrainiečius supažindino su Advento laikotarpio, Kūčių vakarienės papročiais, šventinio stalo dengimo tradicijomis, stebuklingos šventinės nakties burtais ir kt. Renginio pabaigoje buvo įteiktos ir simbolinės dovanėlės – po lietuviškos duonos kepaliuką, o vaikams – meduolių.

Renginio data – gruodžio 19-oji – pasirinkta neatsitiktinai. Šiandien Ukrainoje yra minimas šv. Mikalojus, katalikų ir stačiatikių gerbiamas šventasis, Kalėdų Senelio prototipas. Būtent gruodžio 19-ąją Ukrainos vaikai mini šv. Mikalojaus dieną, kuri svarbi jų šventinių tradicijų dalis. Šv. Mikalojus šią dieną vaikams atneša sausainių ir meduolių, kuriuos nubudę ryte vaikai randa po savo pagalve.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų