Ūkiuose maras masiškai naikina kiaules

Ūkiuose maras masiškai naikina kiaules

Pamatyti kiaulę kaime greitai taps retenybe. Afrikinis kiaulių maras gąsdinamai plinta ir Panevėžio rajone.

Panevėžio rajono Užuraisčių kaime afrikiniu kiaulių maru užsikrėtė dvi penimos kiaulės. Savininkas į veterinarijos gydytojus kreipėsi pastebėjęs, kad viena kiaulė nebeėda, karščiuoja, nebesikelia, o jos sveikata prastėja. Mėginių tyrimai patvirtino, kad abi ūkyje laikytos kiaulės buvo užsikrėtusios afrikiniu kiaulių maru. Kiaulės buvo nugaišintos, o gaišenos saugiai sunaikintos. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia, kad atlikti valymo ir dezinfekcijos darbai. Panevėžio rajone afrikinis kiaulių maras nustatytas ir trylikai šernų gaišenoms. Jos aptiktos Ramygalos, Krekenavos ir Panevėžio seniūnijose.

Praėjusią savaitę šalyje iš viso užregistruoti ūkiuose keturi nauji afrikinio kiaulių maro židiniai smulkiuose ūkiuose. Pirmą kartą virusas nustatytas Druskininkų savivaldybėje. Čia afrikinis kiaulių maras patvirtintas dviejose to paties Stračiūnų kaimo sodybose. Viename ūkyje maru buvo užsikrėtę dvi iš keturių kiaulių, o kitame viena iš dviejų kiaulių. Dar vienas židinys patvirtintas Biržų rajone esančiame nedideliame ūkyje. Kučgalio kaimo gyventojas tvarte rado nugaišusią kiaulę su išryškėjusiais afrikiniam kiaulių marui būdingais požymiais. Ištyrus gaišenos mėginius, diagnozė pasitvirtino. 2017 metus Lietuvoje jau užfiksuoti 23 ligos židiniai kiaulių laikymo vietose. Du iš jų – komerciniuose kiaulininkystės ūkiuose.

Praėjusią savaitę šalyje afrikinis kiaulių maras patvirtintas vienam sumedžiotam šernui ir 30 rastų šernų gaišenoms Anykščių, Jonavos, Širvintų, Ukmergės, Varėnos, Zarasų ir Panevėžio rajonuose. Šiemet laukinėje gamtoje liga patvirtinta 489 vietose 886 šernams, iš kurių didžioji dauguma – 801 – buvo nugaišę.

Komentarai

  • Maras visai priartėjo prie Krekenavos kiaulyno. Ar išvengs jie savo ūkio sunaikinimo? Rimta grėsmė Lietuvos kiaulėms, teks maitintis užsienine…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų