„Sekundės“ archyvo nuotr.

Ugniagesiai primena švęsti saugiai

Ugniagesiai primena švęsti saugiai

Artėjant šventėms, gyventojai namuose puošia Kalėdų eglutes, kabina elektrines girliandas, daro kalėdinius vainikus, dega žvakes. Kad šventės būtų džiaugsmingos ir neatneštų nelaimės į namus, ugniagesiai primena: nuo be priežiūros paliktų elektrinių girliandų ir žvakių labai greitai gali užsiliepsnoti dirbtinės eglutės, vainikai, žaislai ar kitos puošmenos.

Kasmet pasitaiko atvejų, kai įjungtos girliandos pradeda kibirkščiuoti, lydytis laidai, o nuo jų užsidega eglutė ar dekoracijos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, gruodžio 3-iąją Alytuje nuo elektrinės girliandos užsiliepsnojus eglutei, ugniagesiams iš dūmų pilno buto teko gelbėti tris vaikus.
Įsigyjant elektrines girliandas, reikėtų atkreipti dėmesį, ar jos pažymėtos CE žymeniu, kuris rodo, kad girlianda yra sertifikuota ir saugi. Prieš puošdami eglutę, atidžiai perskaitykite elektrinės girliandos naudojimo instrukciją. Į elektros lizdą įjungtą girliandą patartina kurį laiką stebėti ir vis patikrinti, ar nekaista jos plastikinės dalys, elektros lizdas ir kištukas.
Naujametinę naktį padanges vėl nušvies fejerverkų šviesos. Deja, kartais pirotechnikos priemonės sukelia ne tik džiaugsmą, bet ir rūpesčius – susižalojus sveikatą ar apgadinus turtą. Tam, kad pirmosios Naujųjų metų dienos netektų sutikti ligoninėje, prisiminkite, kad jokiu būdu negalima naudoti savos gamybos pirotechnikos priemonių.

Naudoti pirotechnikos priemones reikia tik griežtai laikantis gamintojo instrukcijų, todėl prieš naudojant fejerverkus, būtina išsiaiškinti, kaip tai daryti saugiai. Fejerverkai gali sužaloti žmones ar uždegti pastatus, todėl juos naudoti privaloma toliau nuo pastatų, medžių, automobilių, gyvūnų voljerų ir tų vietų, kur susirenka žmonės. Jeigu fejerverkas nesprogo – jokiu būdu iš karto neikite prie jo ir nebandykite uždegti dar kartą.
Švęsdami didžiausias metų šventes namuose, nepalikite be priežiūros žvakių, ypač naujametinę naktį išeidami į kiemą pasigėrėti fejerverkais, nestatykite žvakių prie pat užuolaidų ir kitų degių medžiagų, kad netektų gesinti liepsnojančio šventinio stalo.
Kad jūsų ir artimųjų namai būtų saugūs ne tik šventiniu laikotarpiu,  būtina įsirengti autonominį dūmų detektorių. Jei dūmų detektorius jau įrengtas, prieš šventes patikrinkite, ar jis veikia.

Komentarai

  • Tuos pinigus , kuriuos nekurie išleidžiate pirotechnikai ( paleidžiate vėjais ) , geriau paaukokite Blu Yelov . Kai Ukraina nugalės putlerfašizmą , tada atšvęsime

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų