Žygimantas Gedvila (ELTA) nuotr.

Tyrimas: metus vertina optimistiškai, bet išlaidauti neplanuoja

Tyrimas: metus vertina optimistiškai, bet išlaidauti neplanuoja

Didžioji dalis šalies gyventojų, nepaisant prognozuoto ekonomikos lėtėjimo, šiuos metus vertina optimistiškai, tačiau išlaidauti nėra linkę, rodo „General Financing banko“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa.

tyrimo duomenimis, optimistiškai iš finansinės perspektyvos 2024 metus vertino net 72 proc. respondentų. Nepaisant to, tik 22 proc. apklaustųjų savo išlaidas šiemet planuoja įprastai, tuo metu 70 proc. gyventojų nebūtinas išlaidas ruošiasi riboti, o 8 proc. mano, kad šiais metais teks gerokai susiveržti diržus.
Apklausa atskleidė, kad pandemija, trečius metus vykstantis karas Ukrainoje bei infliacija paskatino gyventojus galvoti apie saugios finansinės pagalvės turėjimą. Net 81 proc. jų nurodo dalį savo pajamų skiriantys santaupoms ir dažniausiai atsideda 5–10 proc. šeimos biudžeto.
Beveik trečdalis (29 proc.) respondentų, dalį pajamų skiriančių santaupoms, atideda 5–10 proc. šeimos biudžeto – dažniau tai didesnių pajamų, didmiesčiuose ir rajonų centruose gyvenantys žmonės. 18 proc. taupančiųjų, dažniau aukščiausio išsimokslinimo tyrimo dalyviai, atideda 10–20 proc. šeimos biudžeto, o dešimtadalis – daugiau nei 20 proc. biudžeto.
Penktadalis (19 proc.) apklaustųjų nurodė, kad taupymui skiria mažiau negu 5 proc. šeimos biudžeto, dar 19 proc. sakė, kad netaupo. Dažniau netaupantys tyrimo metu sakė mažesnių ir vidutinių pajamų apklaustieji.
Tyrimą šių metų kovo 18–28 dienomis atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“. Jo metu apklausti 1 009 respondentai nuo 18 iki 75 metų amžiaus visoje šalies teritorijoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų