Tyrimas: kas penktas jaunuolis po penkerių metų tikisi uždirbti daugiau negu 2500 eurų į rankas

Tyrimas: kas penktas jaunuolis po penkerių metų tikisi uždirbti daugiau negu 2500 eurų į rankas

Kiek daugiau negu penktadalis (21 proc.) jaunų Lietuvos gyventojų viliasi savo atlyginimą į rankas po penkerių metų viršysiant 2 500 eurų. Tokius rezultatus atskleidė SEB banko atliktas tyrimas.

Tyrimo duomenimis, keitėsi ir jaunųjų respondentų požiūris į savo vertę darbo rinkoje. Praėjusiais metais didžiausia apklaustųjų dalis (21 proc.) teigė, kad, atsižvelgiant į jų žinias ir patirtį, teisingas atlyginimas turėtų būti nuo 1 201 iki 1 500 eurų per mėnesį. Šiemet didžiausia dalis tiriamųjų mano esą verti 1 500 eurų ir didesnio atlyginimo.
„Kylantys jaunų Lietuvos gyventojų lūkesčiai dėl atlyginimo yra visiškai suprantami ir paaiškinami vienu žodžiu – infliacija. Tikėtina, kad spartus kainų augimas pastaraisiais metais daugelį gyventojų skatino galvoti apie būdus didinti savo pajamas. Savaime suprantama, kad atlyginimas yra pirmasis toks pajamų didinimo šaltinis, o stebint šiuo metu jaunų gyventojų gaunamų pajamų augimą lūkestis ateityje uždirbti gerokai daugiau, atrodo, turi pagrindą“, – komentuoja Eglė Dovbyšienė, SEB banko valdybos narė, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė.
Trečdalis (34 proc.) jaunų Lietuvos gyventojų nurodo šiuo metu į rankas uždirbantys 800 ir mažiau eurų per mėnesį. Praėjusiais metais mažiausias pajamas gaunančių tiriamųjų dalis buvo didesnė – 39 procentai, pažymima SEB pranešime.
Nuo 801 iki 1 200 eurų per mėnesį į rankas šiemet gauna ketvirtadalis (25 proc.) 18–29 metų šalies gyventojų. Palyginti su 2022 metais, apie vidutinį šalies atlyginimą (1 184,4 euro) uždirbančių jaunuolių sumažėjo 2 procentiniais punktais. Tačiau tiek pat padaugėjo daugiau negu 1 200 eurų per mėnesį į rankas uždirbančių tiriamųjų.
Vis dėlto E. Dovbyšienė pastebi, kad tyrime dalyvavę vyrai ir moterys didesnėmis už vidutines pajamomis pasigirti gali nevienodai. Pajamas, viršijančias 1 200 eurų į rankas per mėnesį, gauna kas ketvirtas (26 proc.) jaunas Lietuvos vyras. Tokias pajamas gaunančių moterų dalis perpus mažesnė ir siekia tik 13 procentų. Iki 500 eurų per mėnesį uždirbančių vyrų dalis yra 11 proc., o mažiausias pajamas gaunančių moterų yra dvigubai daugiau – 22 procentai.
Paklausti, koks atlyginimas į rankas šiuo metu atrodytų teisingas, atsižvelgiant į respondentų patirtį ir žinias, penktadalis visų apklaustųjų (21 proc.) nurodė daugiau negu 1 500 eurų. Vyrai (28 proc.) tokią sumą vardijo gerokai dažniau negu moterys (16 proc.). Savo atlyginimą po penkerių metų viršysiant 2 500 eurų per mėnesį dažniau prognozavo jauni šalies vyrai (28 proc.), o ne moterys (17 proc.).
SEB banko užsakymu tyrimą šių metų balandžio mėnesį atliko bendrovė „Norstat LT“. Apklausoje internetu dalyvavo 500 18–29 metų Lietuvos gyventojų.
ELTA (ELTA)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų