ASOCIATYVI SEKUNDE.LT ARCHYVŲ nuotr.

Tyrimas: kalėdines dovanas perdovanojame kas trečias

Tyrimas: kalėdines dovanas perdovanojame kas trečias

Trečdalis – 33 proc. – Lietuvos gyventojų teigia bent kartą perdovanoję iš kito žmogaus gautą dovaną ar turėtą daiktą.

Tačiau SEB bako iniciatyva atliktas tyrimas atskleidžia prieštaringą lietuvių požiūris į perdovanojimą. Bemaž 4 iš 10 gyventojų mano, kad tai nemandagu, nedaug mažiau (32 proc.) apklaustųjų įsitikinę, kad perdovanoti yra tvarus pasirinkimas.

„Visame pasaulyje kylant žiedinei ir dalijimosi ekonomikai, daugelyje užsienio šalių ir Lietuvoje populiarėjant antrų rankų madai ir augant antrinėms įvairių prekių rinkoms, dovanų perdovanojimas tampa įprastu reiškiniu“, – komentuoja banko valdybos narė ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Eglė Dovbyšienė.

Tyrimas rodo, kad gautas dovanas arba turėtus daiktus padovanoti kitiems labiau linkusios moterys.

Ji atkreipia dėmesį, kad dauguma (39 proc.) respondentų dovanomis pradeda rūpintis tik gruodį, kai šventės jau būna čia pat. Tokia padėtis per metus smarkiai nepakito – pernai dovanų paieškas iki paskutinių dienų buvo linkę atidėti 35 proc. gyventojų.

Tyrimas rodo, kad gautas dovanas arba turėtus daiktus padovanoti kitiems labiau linkusios moterys: 36 proc. jų teigia dovanas bent kartą perdovanojusios (perdovanojusių vyrų 29 proc.).

SEB atstovė atkreipia dėmesį, kad moterų požiūris į perdovanojimą apskritai yra kiek palankesnis negu vyrai. Trečdalis (34 proc.) respondenčių mano, kad gautų dovanų ar nebereikalingų daiktų dovanojimas yra tvarus pasirinkimas. Taip teigiančių vyrų buvo 29 proc.

Visuomenės požiūrį į žiemos šventes ir pasirengimą joms tyrė rinkos tyrimų bendrovė „Norstat LT“, 2023 metų lapkritį apklaususi 1 000 Lietuvos gyventojų, kurių amžius nuo 18 iki 74 metų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų