P. Židonio nuotr.

Tylą nutraukė muzikinis ačiū (fotogalerija)

Tylą nutraukė muzikinis ačiū (fotogalerija)

Pirmadienio pavakare visoje Lietuvoje – miestuose ir kaimuose – vienu metu suskambėjo „ačiū“. Rekordinio dalyvių susidomėjimo sulaukusios akcijos „Ačiū, Lietuva!“ akordai vilnijo ir per Panevėžį.

Pirmą kartą po ilgos pertraukos vėl skambėjo muzika iš karto trijose vietose mieste ir daugelyje rajono kaimų bei miestelių.

Šia simboline akcija dėkota medikams, pareigūnams, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams, vaistininkams, verslininkams ir kitiems geradariams, padėjusiems apsirūpinti apsaugos priemonėmis, teikusiems būtiniausias paslaugas per koronaviruso pandemiją, taip pat visiems, kurie, saugodami save ir aplinkinius, laikėsi karantino apribojimų.

Panevėžyje tuo pačiu metu akcija vyko prie Aleksandro paminklo, Kultūros ir poilsio parke bei prie Bendruomenių rūmų. Prie kunigaikščio paminklo koncertavo pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, prie Bendruomenių rūmų pasirodė jų meno kolektyvai, o Kultūros ir poilsio parke koncertas su didžėjumi buvo skirtas jaunatviškai publikai. Nors pačios padėkos akcijos trukmė – vos ketvirtis valandos, tačiau Panevėžyje ir po jos koncertai nesibaigė, atlikėjai neskubėjo skirstytis.

Linksminosi ilgiau

Panevėžio bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės teigimu, prie padėkos akcijos prisijungti panoro toks gausus būrys miesto meno kolektyvų, kad visų sukviesti į sceną neleido per karantiną taikomi saugos reikalavimai. Vien meno mėgėjų, pageidavusių po ilgos pertraukos koncertuoti, būtų buvę daugiau nei keturi šimtai.

Tad akcijos organizatoriams Panevėžyje teko pakviesti tik kolektyvų atstovus.

„Galų gale mes jau po truputį, nors ir mažais žingsneliais, grįžtame ne tik į vasarą, bet ir į darbus, į įprastas gyvenimo vėžes, nepamiršdami, kad reikia saugotis. Virusas niekur nedingo“, – sako direktorė.

Nepalikti vieni

Ramygala šurmuliuoti pradėjo jau pirmadienio popietę. Prie parduotuvių, vaistinės, ambulatorijos ant šaligatvių vaikai spalvotomis kreidelėmis rašė „ačiū“. O pavakare, kaip ir visoje Lietuvoje, suskambėjo muzika. Prie kultūros centro ketvirtį valandos koncertavo du instrumentinės muzikos atlikėjai Laimutis Raziūnas ir Rytis Raginis.

Pasak Loretos Kubiliūnienės, Ramygalos kultūros centro vadovės, po pustrečio mėnesio tylos žmonės labai pasiilgę renginių.

„Toks gražus sutapimas, kad apie padėką galvojome dar iki šios akcijos“, – tikino L. Kubiliūnienė.

Pasak vadovės, dar gerokai iki akcijos, kai šalyje galiojo griežtas karantinas, patys ramygaliečiai svarstė, kad reikėtų padėkoti Ramygaloje dirbantiesiems: vaistininkei, pardavėjoms ir kitiems, per karantiną nepalikusiems savo darbo vietų.

„Didmiesčiuose kitaip atrodo – ten būrys darbuotojų, o čia dirbo vienas ar du žmonės. Visą tą įtemptą laiką jie buvo arčiausiai gyventojų“, – sako L. Kubiliūnienė.

Direktorės teigimu, vaistininkas per karantiną atstojo ir gydytoją.

„Vienintelis medikas, kurį matėme ne virtualiai, buvo vaistininkas. Natūralu, jog žmonės susitikę šnekėjo, kad už tai reikėtų padėkoti. Ramygaliečiai labai dėkingi, kad nebuvo palikti likimo valiai“, – kalbėjo kultūros centro direktorė.

Pasiilgo vieni kitų

Paįstrio kultūros centro vadovė Daiva Kiršgalvienė mano, kad pirmoji vasaros diena labai simboliška data tokiai gerumo akcijai.

„Visi esame vieni kitų labai pasiilgę. Žmogui visada reikia gerumo, dėmesio, šilumos. Niekada nebus per daug pasakyta žodžių: prašau, atsiprašau, ačiū, myliu, gerbiu. Taip mes ir rodome pavyzdį, ir skatiname vieni kitus atjautai, supratimui, savanorystei“, – mano D. Kiršgalvienė.

Paįstryje pirmadienio vakarą koncertavo kultūros centro kolektyvai, prie akcijos prisijungė ir jo padaliniai. D. Kiršgalvienė prasitarė, kad idėja surengti panašią akciją ir paįstriečiams kirbėjo dar iki ją paskelbiant šalies mastu.

„Prieš kelias savaites žiūrėjau internete Kauno dramos teatro padėką. Mano žiniomis, jie buvo pirmieji Lietuvoje surengę tokią akciją. Man tas pavyzdys buvo labai gražus. Galvojau, kad būtinai to reikėtų ir mūsų krašte“, – kalbėjo D. Kiršgalvienė.

Prisijungė šimtai

Dalyvauti Vyriausybės kanceliarijos inicijuotoje savanoriškoje ir neatlygintoje padėkos akcijoje panoro 400 muzikinių kolektyvų iš 55 savivaldybių. Vilniuje koncertavo profesionalūs kolektyvai: Katedros aikštėje grojo Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus, prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos koncertavo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro „Brass“ pučiamųjų grupė, šalia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dainavo valstybinis choras „Vilnius“. Prie akcijos „Ačiū, Lietuva!“ prisijungė Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, valstybinis orkestras „Trimitas“ ir kiti. Šalyje vykę koncertai buvo filmuojami. Vėliau iš jų bus sukurtas vientisas visos šalies padėkų vaizdo klipas.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų