D. Smailytės nuotr.

Tvinstančios upės ne juokais išgąsdino

Tvinstančios upės ne juokais išgąsdino

Nors žiema vos įpusėjo, Panevėžio miestas ir rajonas jau skambina pavojaus varpais dėl ne tik į sodininkų, bet ir į miesto gyventojų sklypus besikėsinančio potvynio.

„Pakilęs vanduo išgąsdino ne tik gyvenančius šalia upių. Sulaukėme skambučių, kad skęsta kai kurie Rožyne esantys namai, buvo apsemti kelių miesto daugiabučių rūsiai“, – teigė bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktorius Arvydas Zapalskis.

Bernatonių kaime įsikūrusios sodininkų bendrijos „Ekranas-2“ pirmininkas Romas Siriūnas šiųmetį potvynį jau lygina su 2010-aisiais buvusiu tvanu ir džiaugiasi, kad, išgyvenę tuometį baisųjį vandens pakilimą, už savo lėšas bendrijos nariai pasistatė pylimą, skiriantį juos nuo ištvinusio Sanžilės kanalo.

O štai už ES lėšas rajono Savivaldybės suplanuoto pastatyti pylimo, turėjusio apsaugoti nuo Lėvens upės potvynių, prieš trejus metus atsisakę Šeškuose esančių sodų gyventojai dabar, išsigandę dėl gresiančio tvano, jau skambino Paįstrio seniūnui Virginijui Šležui maldaudami gelbėti.

Šeškuose esančios sodininkų bendrijos pirmininkas Petras Butkevičius atkreipė dėmesį, kad jo paties uoliai raginti statyti apsauginį pylimą, bet kategoriškai atsisakę sodininkai dėl potvynio skambinti jam, matyt, neišdrįso.

„Iš tiesų Lėvens vanduo labai stipriai buvo išsiliejęs sausio 6-ąją, Trijų karalių dienų. Dabar bent jau nebekyla“, – patikino P. Butkevičius.

Kad visų trijų vandens vagų – Nevėžio bei Lėvens upių bei Sanžilės kanalo vanduo prieš penketą dienų buvo beartėjąs prie kritinio lygio, patvirtino ir Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis. Anot jo, sausio 6-ąją Nevėžis buvo pakilęs iki 3,52 metro, o jo kritinis lygis siekia 4,5 metro. Taip pat gerokai buvo pakilęs vanduo ir Lėvenyje bei Sanžilėje.

Visą straipsnį skaitykite sausio 11 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų