Į augančias padangų, plastikinių butelių ir įvairiausių kitokių atliekų krūvas prie Molainių tvenkinio pastaruoju metu bandė baksnoti ir „Sekundė“. Tačiau situacija nesikeitė, kol patys gyventojai nesiėmė iniciatyvos. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Tvenkinį išvadavo nuo šiukšlių

Tvenkinį išvadavo nuo šiukšlių

Nesulaukę dėmesio vandens telkiniui iš atitinkamų tarnybų, ryžosi reikalo imtis patys.

Būrelis savanorių šeštadienio rytą nepabūgo žvarbaus vėjo ir atvyko prie Molainių tvenkinio išvalyti jo pakrantes nuo šiukšlių.

Nebeapsikentė netvarkos

Apie ekologinę bėdą šalia populiaraus vandens telkinio miesto pakraštyje žinoma jau seniai. Į augančias padangų, plastikinių butelių ir įvairiausių kitokių atliekų krūvas pastaruoju metu bandė baksnoti ir „Sekundė“. Tačiau situacija nesikeitė, kol patys gyventojai nesiėmė iniciatyvos.

„Prieš pusę metu Molainių tvenkinyje nuskendo mano brolis. Atvažiavau čia vieną dieną jam uždegti žvakutės ir pamačiau tikrus šiukšlynus. Kai kur atliekų prigrūsti maišai buvo tiesiog suminti į žemę, kad vėjas neblaškytų“, – teigė vienas savanoriškos akcijos sumanytojų Raimondas Švilpa.

Tai ne pirma šio vyro idėja aptvarkyti miestą ir už jo esančias gyvenvietes. Po Molainių tvenkinio prieigose išvystų vaizdų jis irgi netruko per socialinius tinklus sutelkti bendraminčių komandą, pasiryžusią savo jėgomis sutvarkyti pakrantes.

Bendraminčius gamtai švarinti Raimondas Švilpa padeda telkti jau ne pirmą kartą. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Bendraminčius gamtai švarinti Raimondas Švilpa padeda telkti jau ne pirmą kartą. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Žodžiais gamtos neišgelbėsi

Į talką savanoriai rinkosi nuo pat ryto: kas sunkvežimį atvairavo, kas organizavo šiukšlių pristatymą į atliekų aikštelę. Kiti tiesiog atvyko padėti.

Padirbėti gamtos naudai panoro apie dešimt savanorių. Daugiausia vyrų, kurie pirmiausia griebėsi išmėtytų senų padangų ir po geros valandos su trupučiu jų jau buvo pririnkę 110.

„Atsibosta žiūrėti, kai žmonės pyksta dėl gamtos teršėjų socialiniuose tinkluose ir nieko nedaro. (…) padangos virtualiai nesusitvarko.“

Panevėžietis Mindaugas

„Ar turėsit pasus?“ – tokiu netikėtu klausimu atvykusius „Sekundės“ žurnalistus pasitiko dar vienas akcijos iniciatorių panevėžietis Mindaugas. Ir netrukus paaiškino, kad didžiausia problema organizuojant darbus prie Molainių tvenkinio buvo surinktų atliekų išvežimas. Panevėžio atliekų aikštelės iš vieno žmogaus neima daugiau 5 padangų. Tad jų prikrautam sunkvežimiui reikėjo bent 20 asmens dokumentų.

Kitas atliekas vyrai žadėjo gabenti į konteinerius.

„Atsibosta žiūrėti, kai žmonės pyksta dėl gamtos teršėjų socialiniuose tinkluose ir nieko nedaro. Tad štai geranoriškumo principu susirinkom ir padirbėsim – padangos virtualiai nesusitvarko“, – pridūrė Mindaugas.

Vienas savanoriškos akcijos sumanytojų Mindaugas sako, jog piktinimasis gamtos problemų neišsprendžia – tik veiksmai. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Vienas savanoriškos akcijos sumanytojų Mindaugas sako, jog piktinimasis gamtos problemų neišsprendžia – tik veiksmai. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Nustebino net surinkėjus

Dalyvauti talkoje su dukrelę atėjusi Jurga iš Panevėžio pasakojo mėgstanti pasivaikščiojimus prie Molainių tvenkinio. Deja, šiukšlių čia, anot jos, būna visuomet.

„Pernai tris maišus plastikinių butelių pririnkom“, – apgailestavo pašnekovė.

Jurga sako, kiek galinti, prisidedanti prie visų švarinimosi akcijų – ir būtinai įtraukianti savo atžalą. Panevėžietės įsitikinimu, jaunąją kartą reikia mokyti tvarkos ir atsakomybės prieš gamtą, o tai esą geriausia daryti savo pavyzdžiu.

Apie pietus pasibaigusios talkos rezultatas – pilnas sunkvežimis žvejų ir poilsiautojų pakrantėse palikto turto. Didžiųjų ir pavojingų atliekų surinkimo aikštelės Savitiškio gatvėje darbuotojai, tokį krovinį iš pradžių pasitikę įtariai, galiausiai geranoriškai sutiko priimti.

Galerija

Komentarai

 • Nu super! Šaunuoliai! Gerai, kad apie tokius rašoma – gal bus kitiems paskatinimas ne zysti, o dirbti.

  • Taigi nuotraukose matyti stt judinamas Sigitas Tribuišis! O jis tempia sau padangas, gerai nusiteikęs. Pagarba už tvirtybę ir atsidavimą savo žemei! Va kas yra meilė šaliai! BRAVO!!
   Vyručiai, Jūs šaunuoliai!

   • Visgi prokuratūra įtaria, kad meras priėmęs iš Panevėžio verslininko Sigito Tribuišio ne mažesnės negu 1 MGL vertės (39 eurų) kyšį – kavinės „Arena LaFa“, priklausančios jo šeimos įmonei „Besotis“, patalpų nuomos su maitinimu paslaugas jubiliejaus šventei surengti.

    Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/baliaus-valgiarastyje-nauji-itarimai/

    • Atsakyti
 • Šaunuoliai

 • Gėda teršėjams. Reikia ne tik valyti, bet ir bausti teršėjus. Įstatymų tam pakanka. Kituose miestuose yra anoniminiai telefonai pranešimui apie teršėjus.

  • Atsakyti
 • O kada atsakingos tarnybos imsis to privataus kiemo,esančio Tulpių gatvėje? Jau daugybę metų sukrautos padangos privačiame sklype.Bet gi tas „ale privatus“ sklypas ribojasi su kitais sklypais.Kodėl niekas nesiima to nelegalaus padangų komplektuotojo sudrausminimo?Juk senos padangos teršia aplinką ir kelia grėsmę gyvenantiems šalia.Laukiame Alytaus atvejo?

  • Atsakyti
  • Matyt turi stogą Panevėžio aplinkosaugininkų gretose. Galėtų pasidomėti šiuo kiemu aukštesni pareigūnai…

 • Bet gi padangos yra visame pasaulyje. Negi iki šiol niekas neišsprendė kur jas sudilusias panaudoti?Kažkokia pasaulio pabaiga.Iki Alytaus gaisro jos neegzistavo?Į mėnulį skristi sugalvoja kaip, o su padangų kalnais nežino ką daryti??????????????Jas seniausiai reikia paversti asfaltu.

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų