Tvarkomi tiltai greitai neatsivers

Tvarkomi tiltai greitai neatsivers

Prieš metus pradėti remontuoti ir iki šiol uždaryti du pėsčiųjų tiltai Panevėžyje greitai atverti nebus. Žiemą ir pavasarį nei ant tilto, jungiančio Bendruomenių rūmus su miesto gydymo įstaigomis, nei vedančio į Skaistakalnio parką užkelti kojos nepavyks. Geriausiu atveju jie bus atverti vasarą.

Teks šarvuotis kantrybe

Savivaldybė aiškina, jog tiltų tvarkymo darbai sustojo paaiškėjus, kad abiejų būklė – kone kritinė. Rekonstrukcijos projektuose numatyto tiltų turėklų perdažymo bei dangos pakeitimo nepakako. Reikalingos dokumentacijos rengimas, privalomi projektai, pagaliau – ir lėšų, reikalingų nenumatytiems darbams, paieška nukėlė darbus. Dabar, žiemą, jei vėlgi stovi dėl statyboms nepalankių oro sąlygų.

Tačiau Panevėžio miesto savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga patikino, kad vasaros viduryje pėsčiųjų tiltas per Nevėžį, vedantis į A. Jakšto gatvė, pagaliau bus atidarytas. Skaistakalnio tiltas, už šio parko sutvarkymą atsakingo Infrastruktūros skyriaus specialisto Tado Stanikūno teigimu, taip pat planuojamas baigti tvarkyti vasarą.

Netekę kantrybės dėl uždarytų, bet šiuo metu netvarkomų, metalo konstrukcijomis užremtų tiltų, žmonės ardo tvorų pinučius, lanksto tvoras ir taip skinasi sau kelią per abu remontuojamus tiltus.

„Negerai daro. Draudžiančių per tiltus eiti ženklų privalu paisyti. Net ir savo butuose pradėję daryti remontus žmonės susiduria, kad paprastai remontai užtrunka. O čia gi – didžiuliai darbai. Tiltus privalu sutvarkyti taip, kad jie būtų tikrai saugūs ir stovėtų dar ilgai“, – žmonių nekantrumą įvertino Tadas Stanikūnas.

Tiltas bus kitoks

1967-aisiais pastatytą Skaistakalnio tiltą, kuriam šiemet sukanka 55-eri, prieš kelerius metus gavus ES lėšų miesto viešosioms erdvėms tvarkyti, sumanyta perstatyti taip, kad jis būtų pritaikytas vežimėliais judantiems neįgaliesiems, juo galėtų važiuoti dviratininkai, paspirtukininkai, tiltu nebūtų sudėtinga stumti mažųjų vežimėlius. Visų patogumui reikėjo nugriauti laiptus, kuriais nuo tilto anksčiau būdavo leidžiamasi į parką. Vietoje laiptų įrengti du gelžbetoniniai nusileidimo takai – rampos.

„Net ir savo butuose pradėję daryti remontus žmonės susiduria, kad paprastai remontai užtrunka. O čia gi – didžiuliai darbai.“
T. Stanikūnas

Jos, kaip ir pats tiltas, pasak T. Stanikūno, bus aplietos asfalto danga, o šonuose atsiras medinės atramos-turėklai. Tokiomis apsauginėmis atramomis jau apkaltas nedidelis tiltas, kuriuo nuo Ukmergės gatvės per Žagienio upeliuko tvenkinį ateinama į Skaistakalnį. Vietoje, esančioje tarp tilto rampų (nusileidimų), numatyta įrengti apžvalgos, renginių stebėjimo aikštelę, kurios danga bus irgi medinė. Po rampomis parinkta vieta laikinajai scenai, joje vyktų renginiai.

„Didžiausias darbas tvarkant Skaistakalnio parko tiltą jau padarytas, tvirtos rampos pastatytos. Galima sakyti, belieka jas apipavidalinti, liko vadinamieji kosmetiniai darbai. Tačiau bėda su pačiu tiltu. Praardę jį dengusią asfalto dangą statybininkai pamatė, kad tiltas tapęs pavojingas, nebetvirtos konstrukcijos. Kad tiltas būtų saugus, reikalinga atlikti papildomų darbų“, – sakė T. Stanikūnas.

Nesulaukdami, kada saugiai galės žengti sutvarkytais pėsčiųjų tiltais, žmonės ardo juos užtveriančias tvoras arba braunasi per jas. P. Židonio nuotr.

Taiso projektą

Kad Skaistakalnio tiltas pavojingas, patvirtino ir statybos ekspertų komisija. Kad būtų galima imtis jam sutvarkyti reikalingų naujų darbų, pasak T. Stanikūno, reikia naujo techninio projekto.

Specialisto teigimu, šiuo metu toks projektas nepadarytas. Mat tvarkant patį Skaistakalnio parką, kurio dalis yra ir tiltas, susidurta su projektiniais neatitikimais. Tad, pasak jo, tenka atlikti taisymus ir pačiame parko sutvarkymo projekte.

„Kad nereiktų užsakinėti kelių projektų, siekiama rasti specialistų, kurie atliktų visus statybos darbams tęsti reikalingus projektinius pataisymus. Kiek žinau, jie bus atrinkti artimiausiu metu“, – teigė T. Stanikūnas.

Reikės ieškoti pinigų

Skaistakalnio tiltą rekonstruoja bendrovės „Dujotiekio statyba“ specialistai. Visam Skaistakalnio parkui, drauge ir tiltui, sutvarkyti skirta daugiau nei trys milijonai eurų. Didžiąją lėšų dalį visam Skaistakalniui sutvarkyti yra skyrę ES investiciniai fondai.

Ir nepatvariam tapusiam tiltui perprojektuoti, ir nenumatytiems statybos darbams, pasak T. Stanikūno, miesto Savivaldybė lėšų privalės skolintis. Kiek jų papildomai reikės – dar derybų su projektuotojais bei statybininkais klausimas.

Laukia geresnių orų

D. Vadluga neslepia, jog gerokai daugiau nei dėl uždaryto Skaistakalnio tilto Savivaldybė sulaukia nepasitenkinimo dėl taip pat uždaryto pėsčiųjų tilto, jungiančio Senvagę su A. Jakšto gatve.

„Jei gyvenime nebūtų netikėtumų, sutvarkytą tiltą jau turėtume. Deja, kaip ir Skaistakalnio tiltas, taip ir šis pradėtas tvarkyti pasirodė esantis gerokai labiau susidėvėjęs, nei tikėtasi. Tolesniam jo tvarkymui pasirengta, dokumentacija jau sutvarkyta, tačiau statybininkai dabar, žiemos sąlygomis, negali atlikti privalomų darbų“, – aiškino Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas.

Bendruomenių rūmų prieigas bei Senvagę su A. Jakšto gatve jungiančiam tiltui šiemet sukanka 62 metai.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų