Miežiškių mokyklos klases pritaikyti darželinukams rajono iždui kainuos mažiausiai 70 tūkstančių eurų. P.Židonio nuotr.

Tuštėjančioje mokykloje įkurs darželį

Tuštėjančioje mokykloje įkurs darželį

Kasmet vis mažiau moksleivių pritraukianti Miežiškių mokykla jau nuo kito rugsėjo auklės darželinukus.

Kad po mokyklos stogu būtų įkurta viena 16-os vaikų darželio grupė, Panevėžio rajono savivaldybė iš savo biudžeto skyrė 70 tūkstančių eurų.

Miežiškiuose pradėjus ugdyti darželinukus, perpus sumažės už maždaug septynių kilometrų esančios tos pačios seniūnijos Trakiškio darželio ugdytinių.

Apie tai, kad Miežiškiuose nuo kitų mokslo metų pradžios atidaromas vaikų darželis, kurio miestelis neturi nuo neatmenamų laikų, socialiniuose tinkluose skelbiasi ir šio miestelio mokyklos, ir vietos bendruomenės.

Tėvai kviečiami rašyti prašymus į naują ugdymo įstaigą, teiksiančią pradinį, priešmokyklinį ir ikimokyklinį ugdymą.

Tolėliau gyvenančius vaikus numatoma atsivežti mokykliniu autobusu.

Mokykla nepopuliari

Panevėžio rajono mero pavaduotojo Antano Pociaus teigimu, steigti Miežiškiuose vaikų darželį nutarė rajono Taryba, o prieš tai tokią iniciatyvą „palaimino“ Švietimo įstaigų tinklo optimizavimo komisija, sudaryta iš Savivaldybės administracijos specialistų bei politikų.

„Nuo kitų mokslo metų Miežiškiuose turėtų pradėti veikti vaikų darželis, o mokykla iš pagrindinės taps pradine. Jos statusas keičiasi, nes drastiškai sumažėjo mokinių“, – aiškino mero pavaduotojas.

Nors Miežiškių apylinkėse vaikų sumažėjo tiek, kad nebeužtenka nė pagrindinei mokyklai, už 12 kilometrų nuo Panevėžio esančios gyvenvietės, A. Pociaus nuomone, negalima pavadinti nykstančia. Vicemero teigimu, joje yra ir jaunų šeimų, ir vaikų, tačiau tėvai jiems parinkę ne Miežiškių mokyklą, o rajone geriausiais mokymo rezultatais išsiskiriančią Velžio gimnaziją.

Jo žiniomis, Velžyje mokosi apie 30 moksleivių, kuriems pagal gyvenamąją vietą arčiausia yra Miežiškių mokykla.

„Miežiškiuose mokykla nedidelė, puikiai suremontuota, sąlygos joje mokytis būtų puikios“, – įsitikinęs mero pavaduotojas.

Investuos į darželį

Miežiškiuose uždarius pagrindinę mokyklą, renovuotame pastate lieka tik dvi jungtinės pradinukų klasės.

Tuščias patalpas rajono valdžia numačiusi užpildyti darželinukais. Dviejų esamų klasių patalpos bus pertvarkytos į vieną darželio grupę.

Tokios pertvarkos kaina – 70 tūkstančių eurų.

Tiek lėšų Savivaldybė skyrė ir remontui, ir darželinukų ugdymo priemonėms. Tarp jų – vaikiški stalai, lovelės, patalynė.

„Bijau, kad taip drastiškai kylant statybinių medžiagų kainoms, skirtų pinigų gali neužtekti. Gali nutikti taip, kad darželio grupei įrengti reikalingų lėšų biudžete dar teks paieškoti“, – dėmesį atkreipė A. Pocius, turintis statybos inžinieriaus profesiją.

Miežiškiuose darželiui atvėrus duris, liūdna perspektyva laukia tokios įstaigos Trakiškyje. Šioje gyvenvietėje į darželį dalis vaikų buvo vežiojama iš Miežiškių.

Nuo rugsėjo Trakiškyje iš esamų dviejų vaikų grupių liks viena.

Planuojama, kad su iškeliama grupe dirbantys specialistai irgi pereis dirbti į Miežiškius.

Iš Trakiškio darželio į Miežiškius perkėlus vieną iš dviejų vaikų grupių, didžiulis pasatas liks pustuštis. P. Židonio nuotr.

Iš Trakiškio darželio į Miežiškius perkėlus vieną iš dviejų vaikų grupių, didžiulis pasatas liks pustuštis. P. Židonio nuotr.

Lieka be perspektyvos

Raguvos gimnazijos Miežiškių pagrindinio ugdymo skyriaus direktoriaus pavaduotoja Dalia Turčinskienė teigė, jog laukiama, kad nuo rugsėjo mokyklos patalpose veiksiantį darželį lankytų 16 vaikų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pastaruoju metu yra suteikusi leidimą 16-os vaikų grupę papildyti dar dviem Ukrainos karo pabėgėlių vaikais, jei tokių atsirastų.

Pasak pavaduotojos, jau sulaukta 13-os prašymų priimti vaikus į Miežiškių mokyklos darželio grupę.

D. Turčinskienė neabejoja, kad atidarius darželio grupę, į ją leisti savo vaikus nutars bent dalis tų tėvų, kurie dabar mažylius veža į Velžio bei Panevėžio miesto darželius.

O štai Trakiškio darželio didžiuliame dujomis šildomame pastate liks vos viena vaikų grupė. Nors pavaduotoja patikino, jog dar nesenas pastatas bus ir toliau bent minimaliai visas šildomas, perspektyvos įstaiga nebeturi.

„Dar nė viena šeima nėra parašiusi naujo prašymo, kad jų vaikas nuo rugsėjo lankytų Trakiškio darželį“, – pastebi D. Turčinskienė.

Įsikels ir biblioteka

Miežiškių darželis per dieną planuoja dirbti net 10 su puse valandos, kad toliau nuo namų dirbantys tėvai spėtų iš darželio pasiimti vaiką.

Pasak pavaduotojos, Miežiškių darželinukai gaus tas pačias paslaugas, kokias gauna Panevėžio, Velžio, Vilniaus ar kitų Lietuvos darželių vaikai.

Tačiau kiek nuo rugsėjo Miežiškių mokyklai pavyks suburti pradinukų, pavaduotoja nedrįsta spėlioti.

Šiuo metu dviejose jungtinėse pradinukų klasėse mokosi 22 vaikai. Sujungtos pirma-ketvirta ir antra-trečia klasės.

Iš viso Miežiškių mokyklą šiuo metu lanko 68 moksleiviai, juos moko 19 pedagogų. O štai prieš septynerius metus joje mokėsi 120 mokinių.

Čia mokosi du moksleiviai iš Panevėžio, taip pat Miežiškiuose įkurtų šeimyninių vaikų globos namų ugdytiniai.

Pasak D. Turčinskienės, keičiantis mokyklos statusui, atleidimo lapeliai pedagogams dar neįteikti, bet tai bus padaryta, darbuotojai gaus išeitines kompensacijas.

Į ištuštėsiančią Miežiškių mokyklą įsikels ne tik darželinukai. Po tuo pačiu stogu įsikurs ir miestelio biblioteka. Kol kas ji glaudžiasi viename iš bendrabučio pastatų.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų