Tuštėjančias klases pildys ukrainiečiai

Tuštėjančias klases pildys ukrainiečiai

Tiek į Panevėžio miesto, tiek į rajono mokyklas šį rugsėjį susirinks kiek daugiau moksleivių.

Tačiau ne dėl gerėjančios demografinės situacijos – ištuštėjusius suolus užpildys nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikai.

Visgi didžiausių iššūkių pateiks ne kitakalbių mokymas, bet laukiančios permainos: iš esmės bus keičiamas mokymo turinys, o net dvylika miesto įstaigų, tapusių tūkstantmečio mokyklomis, pasieks didžiulė finansinė paskata.

Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialistė Violeta Seredžiuvienė skaičiuoja, kad šiemet į miesto mokyklas turėtų ateiti 9 862 moksleiviai. Dar apie pusantro tūkstančio mokysis katalikiškoje K. Paltaroko ir V. Mikalausko menų gimnazijose – jos nėra pavaldžios Savivaldybei.

Pernai rugsėjį moksleivių buvo 9 638. Gana ryškus augimas nulemtas į Panevėžį atvykusių karo pabėgėlių – trečiadienio duomenimis, mokytis miesto mokyklose norą pareiškė 251 ukrainiečių vaikas.

Šiais mokslo metais jiems bus 11 išlyginamųjų klasių komplektų septyniose miesto bendrojo ugdymo mokyklose: „Šaltinio“, Alfonso Lipniūno, Beržų, Rožyno progimnazijose, Raimundo Sargūno, Vytauto Žemkalnio ir „Minties“ gimnazijose.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 18 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų