U. Mikaliūno nuotr.

Turto areštai: nuo laikrodžių ir vestuvinių suknelių iki bičių šeimų

Turto areštai: nuo laikrodžių ir vestuvinių suknelių iki bičių šeimų

Kiekvieną dieną į Registrų centro tvarkomą Turto arešto aktų registrą patenka šimtai prašymų areštuoti vienokį ar kitokį skolininkų turtą.

Dažniausiai areštuojamas nekilnojamasis turtas, transporto priemonės ar banko sąskaitose esančios lėšos, tačiau kai kuriais atvejais areštuotas turtas gali ir nustebinti.

Jau beveik du dešimtmečius veikiančiame Turto arešto aktų registre (TAAR) šiuo metu įregistruota per 370 tūkst. galiojančių turto arešto aktų. Kiekvienais metais šių aktų skaičius padidėja maždaug 70 tūkst., tačiau nemaža dalis turto arešto aktų kasmet ir išregistruojama.

Didžiąją dalį duomenų į registrą pateikia ne kas kitas, o už skolų išieškojimą atsakingi antstoliai. Pakankamai aktyviai šiuo registru naudojasi ir teismai, prokuratūros ar Valstybinė mokesčių inspekcija.

Registrų centro duomenimis, vien per praėjusius metus Lietuvoje įregistruota beveik 69 tūkst. naujų turto arešto aktų. Didžiąją dalį areštuotų objektų sudarė nekilnojamieji daiktai: butai, pastatai, žemės sklypai. Tačiau, kaip teigiama Registrų centro pranešime,  kur kas įdomesnė kategorija yra neidentifikuotas turtas, tarp kurio galima rasti išties įdomių objektų.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo areštuoti „Rolex“ laikrodžiai, veisliniai arkliai, galvijai, vestuvinės suknelės ir net žaislai. Skolų išieškojimui užtikrinti buvo apribota teisė naudotis tokiais įprastais daiktais kaip mobilieji telefonai, kavos aparatai, buitinės technikos prietaisai, soliariumas ar žoliapjovė. Tačiau galima atrasti ir tokių originalių daiktų kaip pianinas, neapdorotas gintaras ar bičių šeimos su medaus rėmeliais.

Ne ką mažiau nustebinti gali ir pritaikytas areštas mokesčių permokoms ar turtinėms teisėms į ateityje paveldėtiną turtą ar į pensijos išmokas.

Be abejo, pernai buvo areštuojami ir įprasti turto objektai, tokie kaip kelių transporto priemonės, bankų sąskaitose esančios piniginės lėšos, žemės ūkio technika ar ginklai. Bet buvo areštuota ir 17 prekių ženklų, 12 patentų, 190 vidaus vandens laivų ir 3 civiliniai orlaiviai.

Turto areštas gali būti taikomas siekiant užtikrinti įrodymus, civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų ar nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorinių reikalavimų patenkinimą, kitų įsipareigojimų įvykdymą.

Komentarai

  • O is kontrabandininku reikia viska atimti.

    • Atsakyti
    • tada tu atsigausi?

  • Sovietmetyje VK pavaduotojai dėl korupcijos buvo skiriami kalėjimo viršininkais, teatro direktoriais. Atkūrus Nepriklausomybę degė ne vienas Panevėžio valdžios atstovas (tiesa, nė vieno nepasodino … į kalėjimo viršininko kėdę, nebent pats įsitaisė verslo viršininku). Ir dabar čia visi stumdosi dėl valdžios, vienas kitą skundžia, meilinasi rinkėjams. Tai kalėdinę eglę už 150 tūkst. eurų pastato, tai projektų visokių prikuria. Na, gal paprastiems žmonėms (kad ir burzgiančiu pilvu), gyventi linksmiau. Mieste malkos atpigs, o vejose ganysis automašinos. Pigu ir patogu.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų