Turtingiausio Lietuvos kunigo turto išklotinėje – ne tik dvaras

Turtingiausio Lietuvos kunigo turto išklotinėje – ne tik dvaras

Kunigas Rimantas Gudelis – netradicinis dvasininkas. Vaikšto be skaistutės. Pasaulietiniais rūbais. Ir yra labai turtingas.

Turtingiausias Lietuvos kunigas. Portalo „Delfi” sudarytame turtingiausių valstybės tarnautojų reitinge R. Gudelio turtas vertinamas 1 mln. 400 tūkst. eurų. Pagal oficialius Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenis, kunigo turtas šiek tiek mažesnis. Klebonui liūdna, kad turtingiausių sąraše už jį aukščiau Kauno mero Visvaldo Matijošaičio sūnūs.

„100 turtingiausių politikų, tarnautojų ir visokių valdininkų ir… septyniolikta vieta… O čia Dainius Matijošaitis stovi, Kauno mero sūnus o mane nukėlė tiktai į 76 vietą (VMI sąrašas), ar jūs nesinervuotumėte? Nelengva…”, – šį antradienio vakarą 19.30 val. LNK laidoje KK2 laidoje turtingiausiųjų sąrašus narplios kunigas Rimantas Gudelis.

Rimantui Gudeliui priklauso garsusis Bistrampolio dvaras. Devyni su puse hektaro žemės. Septyni dvaro pastatai. Žirgynas. „Jeigu norėtum daryt verslą, tikrai aš visiems verslininkams patariu – neinvestuokit pinigų į dvarą. Dvaras yra investicija į Lietuvos kultūrą ir čia tikrai nėra jokios piniginės grąžos”, – po savo valdas vedžiodamas KK2 žurnalistus verslo dėsnius dėstė kunigas Gudelis.

Bistrampolio dvaras nuomojamas vestuvėms ir įvairioms šventėms. Dvaras gali priimti 64 svečius, juos aptarnauja 34 darbuotojai. Prieš keletą metų Bistrampolio dvaras buvo patekęs į skandalą. Jame atrastos dingusios senojo Gedimino prospekto grindinio plytelės: „Prieš kažkiek metų, prie mero Zuoko buvo išmestas visas granitas iš Gedimino prospekto. Iš tų likučių mes pasidarėm tą takelį ir savo karietinę, dabar mes tą takelį vadinam Gedimino prospektu. Mūsų vadybininkas turėjo užduotį surasti granito, kuris rinkoj pats pigiausias, pasirodo, šitas likutis, užpajamuotas likutine verte, buvo pats pigiausias. Ir mes jį nusipirkome”, – takelio kilmės net neslėpė kunigas Gudelis.

Savo parapijiečius kunigas Rimantas lanko tik savaitgaliais. Jis – užimtas žmogus. Daug keliauja – buvo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Argentinoje, Kinijoje, o iš Palestinos parsigabeno Šv. Onos skulptūrą, kuri dabar eksponuojama Bistrampolio dvare. „Viskas, kas krikščioniška, jie išmetė lauk. Jie išmetė ir šitą Onutę kaip nereikalingą. Aš nusprendžiau, kad šita Onutė, nereikalinga, išmesta, kadangi mes dvarą iš atliekų kūrėm, nusprendžiau, kad ji turi stovėti Bistrampolio dvare. Jei turit sunkumų šeimos klausimuose, tai galit ranką, galvą paglostyt, sako, padeda”.

Šventoji Ona yra šeimų globėja. Jai meldžiasi daugiavaikės šeimos. Prie Šv. Onos skulptūros žmonės aukoja aukas. Kunigas Rimantas Gudelis kartais jas susirenka. „Kartais, kai labai pritrūkstu pinigų, o jų dažnai čia trūksta, aš imu juos ir surenku. Patys žmonės žino, kad aš vargingai gyvenu, tai biški tų centų”, – rinkdamas eurų centus prie šventos skulptūros KK2 laidai guodėsi kunigas.

Komentarai

  • ,,Kunigo naudą velniai gaudo“. Ar nebus taip?

  • Pijokas arklio neturejo, tai jo boba pradejo mukti kaip karve.

  • Gerbiu gabius, darbščius, mąstančius žmones, visai nesvarbu kokios profesijos,tikėjimo jie bebūtų.Valio.

  • O kas ta ,,skaistute,, , ar kokia katyte?

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų