Turkija Lietuvai dovanoja „Bayraktar“ droną

Turkija Lietuvai dovanoja „Bayraktar“ droną

Turkija žada padovanoti kovinį „Bayraktar“ droną Lietuvai, kad šalis jį perduotų Ukrainai. Žinią patvirtino krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ketvirtadienį apie tai, kad Turkija dovanoja Lietuvai droną pranešė žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas. Būtent  jo įsteigta „Laisvės TV“ rinko žmonių aukas šiam bepiločiam orlaiviui. Per rekordiškai trumpą laiką, vos tris su puse dienos, buvo suaukota beveik šeši mln. eurų.

„Turkija ir „Baykar“ gamintojas nusprendė PADOVANOTI Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais“, – savo feisbuke paskyroje rašė A. Tapinas.

Tai patvirtino ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Savo feisbuko paskyroje jis rašė, kad Bayraktaro istorija įgijo netikėtą posūkį.

„Turkija yra sužavėta Lietuvos žmonių noru padėti Ukrainai ir Turkija ir dronų gamintojas dovanoja Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ ir iki liepos mėn. mūsų Bayraktaras bus paruoštas. Dėkojame Turkijai!“, – rašo ministras.

Anot jo, žmonių suaukoti 1,5 mln. eurų bus pervesti Lietuvos krašto apsaugos ministerijai, už šias lėšas dronas bus pilnai apginkluotas.

Likusi suma – 4,4 mln. eurų – Turkijos pageidavimu turėtų būti skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai.

Pasak A. Tapino, turkai taip pat pažadėjo papuošti Bayraktarą Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu.

Ministras A. Anušauskas taip pat patvirtino, kad „Laisvės TV“ perves 1.5 milijono eurų Krašto apsaugos ministerijai, už kuriuos Bayraktaras bus gerai apginkluotas.

Likę pinigai – 4.4 milijono – Turkijos atstovų pageidavimu galėtų būti skirti humanitarinei ir kitokiai pagalbai Ukrainai.

Paramos Ukrainai akcijos iniciatorius Andrius Tapinas taip pat pranešė, kad Turkija pažadėjo droną paruošti jau artimiausiu metu. Anot jo, tikėtina, kad tai galėtų įvykti per tris savaites.

„Turkija pažadėjo maksimalų greitį šiam projektui, mūsų atstovų nuomone, gal net per tris savaites mūsų „Bayraktaras“ bus paruoštas ir Lietuvos karinės oro pajėgos nuskris jo parsigabenti, kad galėtų dar patys užmesti akį ir kuo greičiau perduoti Ukrainai“, – asmeninėje feisbuko paskyroje rašė A. Tapinas.

Be to, A. Tapino teigimu, kitą savaitę ketinama spręsti dėl 4.4 milijono eurų humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai skyrimo.

„Kitą savaitę susėsim pasitarti su ekspertais, kokie yra variantai, tačiau kadangi tai yra jūsų visų pinigai – teks, matyt, daryti nacionalinę apklausą ir spręsti bendrai“, – nurodė visuomenininkas.

ELTA primena, kad visuomenininkas Andrius Tapinas inicijavo paramos Ukrainai akciją, kurios tikslas buvo surinkti 5 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ įsigyti. Šios lėšos buvo surinktos per tris dienas. Kovinį droną „Bayraktar“ ketinama padovanoti nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai.
Į Turkiją tartis dėl kovinio drono pirkimo antradienį išvyko krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų