P. Židonio nuotr.

Tūkstančiai parašų – už ramų gyvenimą

Tūkstančiai parašų – už ramų gyvenimą

Kauniečių verslininkų planas Panevėžio pašonėje, netoli Velžio gyvenvietės, statyti biodujų jėgainę sukėlė ant kojų tokią naujieną tik iš „Sekundės“ sužinojusius vietinius.

Net kelių kaimų – Liūdynės, Velžio, Velželio bei aplinkinių, įsikūrusių šalia senojo Vilniaus kelio, gyventojai renka parašus, kad šešių milijonų eurų vertės statinys neiškiltų.

Jie išsigandę, kad kitados buvę kaimynystėje veikusio Liūdynės sąvartyno įkaitais, dabar gaus kitą smarvę skleidžiantį kaimyną.

Kad Velželyje, kone prie pat gyvenamųjų namų ketinama statyti biodujų jėgainę, per metus pagaminsiančią daugiau nei 63 milijonus kub. m biodujų ir kurioje gamybos proceso metu susidarytų apie 20 tūkst. tonų digestato, vietos žmonės pasakoja sužinoję tik iš „Sekundės“ dienraščio.

Tai, kad apie statybas nebuvo informuoti paties verslininko, gyventojams sukėlė įtarimų ir nepasitikėjimo.

„Informacija apie būsimas statybas buvo paviešinta, bet tai padaryta prieš pat didžiąsias metų šventes, kai žmonės užsiėmę kitais rūpesčiais. Ar tai nekelia įtarimų, kad norima „prasukti reikalą“? – klausia Staniūnų kaimo seniūnaitis bei Vyčių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Brazdžiūnas.

Ne tik jis pats, bet ir visas priemiestinis Vyčių kaimas pastėro išgirdęs žinią, kad gretimame Velželio kaime iškils biodujų jėgainė.

Visą straipsnį skaitykite sausio 13 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų