M. Garucko nuotr.

Trys karaliai paskelbė žiemos švenčių pabaigtuves (fotogalerija)

Trys karaliai paskelbė žiemos švenčių pabaigtuves (fotogalerija)

Jau tapo tradicija, kad žiemos švenčių maratonas baigiamas Trijų karalių diena. Daugelis tą dieną pagal seną tradiciją šventinta kreida namų duris pažymėjo trimis kryželiais ir karalių vardų raidėm +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). O Panevėžio centre sekmadienio popietę Trys karaliai, lydimi padėjėjų, sveikino praeivius, linkėdami gražių ir prasmingų metų.

Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, nešini smilkalais, mira ir auksu, laimino miestiečius bei priminė, kad jau baigiasi žiemos šventės ir metas vėl kibti į darbus.

Trijų įspūdingo dydžio karalių eitynės nuo Bendruomenių rūmų iki Laisvės aikštėje stovinčios pagrindinės miesto eglės pradžiugino čia vaikštinėjusius panevėžiečius. Ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiesiems magėjo paspausti ranką ir nusifotografuoti su trim išminčiais.

Po Trijų karalių vaikštynių miesto gatvėmis miestiečių laukė linksma atsisveikinimo su eglutėmis šventė prie Bendruomenių rūmų. Šiemet Trijų karalių diena panevėžiečiams tapo išskirtine tuo, kad mažieji panevėžiečiai ir jų tėveliai bei seneliai buvo kviečiami atsinešti visą šventinį laikotarpį namus puošusias žaliaskares ir jas gražiai išlydėti.

Kaip teigė Bendruomenių rūmų vadovė Sandra Myškienė, tokia šventė surengta pirmą kartą, siekiant atkreipti dėmesį, kaip svarbu tausoti ir saugoti gamtą, o kartu ir tinkamai atsisveikinti su visą šventinį laikotarpį namus džiuginusiomis eglutėmis. Visos žaliaskarės jau pirmadienį iškeliaus į mišką žvėreliams.

„Dainomis ir šokiais eglutes išlydėjome iki kitų Kalėdų. Kad vėjas ir sausio pūgos nenešiotų jų po visą miestą, siūlome su eglutėmis atsisveikinti taip pat gražiai, kaip ir priėmėme į savo namus. O ir žvėreliai bus patenkinti tokiomis lauktuvėmis“, – sakė S. Myškienė.

Šeimos popietė

Nors sekmadienį kandžiojo šaltukas, į šventę atskubėjusiems mažiesiems ir jų tėveliams bei seneliams šalta nebuvo. Šaltukė ir Kalėdų boba, skambant nuotaikingoms dainelėms, kvietė į šokių ratelį, šeimos galėjo savo jėgas išbandyti linksmuose žaidimuose. Vaikai su susidomėjimu ieškojo lobio – pasirodo, tai buvo gražus angelas, lydėsiantis nupuoštas eglutes į mišką pas žvėrelius. Susirinkusiuosius linksmino vaikų dainavimo studija „Viltukai“, Muzikos mokyklos popchoras „Geras“ ir muzikinio ugdymo studija „Džikum dralo“.

„Sekundės“ kalbinti panevėžiečiai atviravo, kad Trys karaliai jiems daugiau simbolinė šventė – savotiška Kalėdų švenčių pabaiga ir vienu žingsniu priartėjęs šviesusis metas. Su anūku Vitoldu į renginį atvykusi Irena teigė, kad gyvena netoliese, tad pasivaikščiodami kartu ir atėjo. Tiesa, eglutę išnešti paliko vaikams, nes jai vienai būtų per sunku.

„Sakoma, kad nuo Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Pamenu, anksčiau kaimynai ir duris pažymėdavo simbolinėmis Trijų karalių raidėmis, o dabar ir ši tradicija po truputį nyksta. Tad anūkui norėjosi parodyti ir papasakoti, kas gi tie Trys karaliai“, – pasakojo Irena.

Su dviem savo atžalomis į šventę atėjusi Jolanta atviravo, kad popietę visi kartu planavo praleisti slidinėdami ant kalniukų, bet kai pamatė vykstantį koncertą, čia ir pasiliko.

„Pas mus yra tradicija, kad sekmadienius leidžiame visa šeima kartu, tad labai smagu, jog ir mieste yra tokių gražių švenčių, kurios tiktų ir patiktų vaikams. O kartu tai proga pasikalbėti apie kalendorines bei religines šventes“, – sakė Jolanta.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų