Bendruomenių rūmų sovietmetį menančią didybę pridengs moderniai sutvarkyta aplinka. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Trūko kantrybė – rangovams nurodė „lubas“

Trūko kantrybė – rangovams nurodė „lubas“

 

Vieną po kito viešųjų pirkimų konkursus miesto parkams ir skverams atnaujinti skelbianti Savivaldybė šią savaitę ėmėsi ieškoti statybininkų atnaujinti Kranto gatvei, teritorijai, supančiai Bendruomenių rūmus, bei pėsčiųjų tiltui, jungiančiam Senvagę su A. Jakšto gatve. Statybininkų apetitą bandoma numalšinti nurodžius maksimalią sumą, kiek už tokį darbą miestas nusiteikęs sumokėti.

Jei statybininkai pasitenkins Savivaldybės numatytąja suma, ši teritorija jau po metų turėtų atrodyti kitaip. Ir visgi rekonstruotą Kranto gatvę toliau reprezentuos griūvančio konservų fabriko pastatai.

Naujos poilsio vietos

Bendruomenių rūmų prieigų sutvarkymo techniniame projekte numatyta Kranto gatvei grąžinti senamiesčio aurą – dabartinę asfalto dangą pakeis trinkelės, bus atnaujinti ir nuleisti šaligatviai, įrengti suoliukai.

Bendruomenių rūmų teritorijoje numatyta atnaujinti automobilių stovėjimo aikštelę, takus, įrengti lauko baldus, pasisėdėjimo saleles, neliks ir neveikiančio fontano vaiduoklio.

Labiausiai, pagal architektų vizijas, turėtų pasikeisti Bendruomenių rūmų prieigų nuo Kranto g. pusės vaizdas. Čia numatyta atnaujinti automobilių stovėjimo aikštelę, takus, įrengti lauko baldus, pasisėdėjimo saleles ties P. Puzino gatve, neliks ir neveikiančio fontano vaiduoklio.

Tarp Bendruomenių rūmų ir Nevėžio upės kaip iki šiol bus palikta erdvė renginiams, tačiau papildyta naujais akcentais – terasomis ant vandens.

Nurodė „lubas“

Atnaujinant Bendruomenių rūmų teritoriją, numatyta tvarkyti ir pėsčiųjų tiltą per Nevėžį.

Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas pasakoja netgi pats iš senųjų panevėžiečių girdėjęs šį tiltą vadinant Liackio – tarpukario inžinieriaus vardu. Pasak A. Astramsko, Zacharijus Liackis buvo ir Kauno gubernijos Valstybės turto rūmų civilinis inžinierius, ir Panevėžio apskrities iždininkas, ir vienas iš

šio miesto realinės gimnazijos pastato (dabar J. Balčikonio gimnazija) statytojų. Jo namų būta dabartinės Panevėžio ligoninės vietoje.

Kad sutrumpintų kelią nuo statomos mokyklos iki namų, inžinierius susikonstravo medinį lieptą per Nevėžį. Šis panevėžiečiams buvęs toks patogus, kad juo ėmė naudotis toli gražu ne tik pats Z. Liackis. Paprastą lieptą ilgainiui pakeitė medinis tiltas, o vėliau – ir gelžbetoninis.

Rangovų pasiūlymų Savivaldybė laukianti iki rugsėjo 11-osios.

Konkurso sąlygose numatyta, jog darbai turės būti atlikti per 10 mėnesių nuo sutarties pasirašymo, tačiau paliekama galimybė ją pratęsti du kartus po 4 mėnesius.

Rangovų Bendruomenių rūmų aplinkai sutvarkyti Savivaldybė ieško jau antrą kartą. Dėl statybų kompanijų užsiprašomų didesnių nei Savivaldybės suplanuotos kainų šįkart konkurso sąlygose nurodytos „lubos“. Pirkimo sąlygose skelbiama, jog bendra skaičiuojamoji rangos darbų kaina turi būti ne didesnė nei 2,6 mln. Eur, įskaitant ir PVM.

Fabrikas laukia pirkėjų

Savivaldybei intensyviai ieškant rangovų reprezentacinei erdvei miesto centre atnaujinti, regis, mirties taške įstrigo su Kranto gatve neatsiejamo privataus objekto – buvusio konservų fabriko rekonstrukcija.

Istorinį raudonų plytų vaiduoklį paversti senojo Panevėžio simboliu ir nauja traukos vieta žadėję verslininkai, netgi jau turėdami rekonstrukcijos projektą ir statybos leidimus, nusprendė šimtametį kultūros paveldo objektą parduoti.

Legendinis pastatų kompleksas, 70 arų sklype išsidėstęs ant skardžio, nuo kurio atsiveria Senvagės panorama, parduodamas už 750 tūkst. eurų.

Šį kultūros paveldo objektą prieš maždaug septynerius metus įsigijusi medienos supirkimo ir eksporto bendrovės „Bangenė“ antrinė įmonė „Litforina“

buvo numačiusi jo kieme įrengti kavinę, restoraną su terasa, atsiveriančia į Senvagę, erdves parodoms, požeminį garažą.

Konkursų maratonas

Šiuo metu Savivaldybė yra paskelbusi ir Skaistakalnio parko bei jo prieigų sutvarkymo konkursą, taip pat laukiama rangovų pasiūlymų Senvagėje įrengti plaukiojantį, dainuojantį ir šokantį fontaną.

Savivaldybei kol kas nepavyksta surasti rangovų ir pačiai Senvagei atnaujinti. Per pastaruosius pusantrų metų tekdavo vieną po kito nutraukti konkursus dėl potencialių rangovų už miesto centre esančios Senvagės sutvarkymą užsiprašomų didesnių nei numatytoji kainų. Savivaldybė tam numačiusi išleisti maždaug 4 mln. Eur.

Už juos maždaug 10 ha ploto teritorijoje numatyta suremontuoti Nevėžio krantinę, įrengti Senvagės krantinę, pėsčiųjų, dviračių takus, šaligatvius ir laiptus, taip pat sutvarkyti želdinius, įrengti du naujus tiltus ir lieptą, vaikų žaidimų, treniruoklių, apžvalgos aikšteles, lauko apšvietimą bei įrengti vandentiekio, lietaus ir buitinių nuotekų tinklus.

Komentarai

  • Manau, kad vėl nepasiseks…o taip norėtųsi, kad darbai pajudėtų

  • gal atsiras koks seimunas js Panevezio,kuris teiktu pasiulimus seimui grieztinti sankcijas apleistu pastatu turetojams ir viesinti ju nuotraukas spaudoje

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų