Trišalė taryba vieningo sutarimo dėl MMA nepasiekė

Trišalė taryba vieningo sutarimo dėl MMA nepasiekė

Antradienį į posėdį susirinkusi Trišalė taryba apsvarstė, tačiau nepriėjo vieningos pozicijos dėl Vyriausybės siūlymo minimalią mėnesinę algą (MMA) nuo kitų metų didinti iki 840 eurų (tai sudarytų 15 proc. augimą), o neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) – iki 625 eurų (beveik 16 proc.)

Finansų ministrės Gintarės Skaistės anksčiau pateiktais skaičiavimais, MMA padidinimas 110 eurų ir NPD padidinimas 85 eurais, minimalią mėnesinę algą uždirbantiems pajamas „į rankas“ padidintų apie 83,5 eur.

Tokiam NPD padidinimui reikėtų 164,3 mln. eurų biudžeto lėšų.

Vyriausybės siūlymą posėdyje pristatęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas akcentavo, kad verslai vis dar susiduria su sunkiai prognozuojamų energetinių išteklių kainų problema.

„Turime suprasti, kad vis dar išlieka didelis neapibrėžtumas. Sakyčiau, tai yra vienintelė priežastis, kodėl Vyriausybė šiais metais siūlo nedidinti maksimaliai, kaip buvo patvirtinta formulėje“, – aiškino jis.

Anot viceministro, kitais metais prognozuojamas skurdo rizikos lygis turėtų siekti 625 eurus, o priėmus tokio dydžio MMA ir NPD didinimą, pajamos „į rankas“ siektų 633 eurus.

„Su tokiu padidinimu, kad ir kompromisiniu ir mažesniu negu pagal formulę, pavyktų peržengti skurdo rizikos ribą. Mes matome, kad eilę metų iš eilės keliolikos eurų vis pritrūkdavo, kad tą skurdo rizikos ribą peržengtume“, – tikino V. Šilinskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų